Cała prawda o Elementor na WordPress

, Czas czytania: 5:30 min. , Komentarz(y):14

Elementor to jedna z najpopularniejszych wtyczek kreatorów do tworzenia stron internetowych opartych na WordPressie. Nie bez powodu znalazł się on w czołówce najlepszych kreatorów dostępnych na rynku. A trzeba przyznać, że takowych narzędzi jest bardzo dużo i powstają coraz to nowsze rozwiązania. W poniższym artykule znajdziesz najpotrzebniejsze informacje o Elementor na WordPress, które powinieneś wiedzieć. Spójrz niżej.

Spis treści:

Funkcje Elementor na WordPressie

Jak wiadomo, każdy kreator stron służy do tego, aby tworzenie stron internetowych było szybsze i prostsze, a późniejsza edycja witryny bardziej komfortowa. Jakie więc funkcje posiada Elementor na WordPress? Na wstępie warto wspomnieć, że Elementor powstał w 2016 roku i w krótkim okresie czasu zdobył duże zainteresowanie wśród użytkowników. Teraz można przejść do bardziej szczegółowych informacji. A więc, zacznijmy od ustawień. Elementor to wtyczka, która posiada najbardziej rozbudowany panel ustawień i menu. Można tutaj zrobić praktycznie wszystko (oczywiście „wszystko” nie umywa się to do autorskiej strony kodowanej przez wprawionych programistów).

Wtyczka umożliwia edycję wpisów, poprawianie parametrów dotyczących szerokości treści, a także daje możliwość wygodniejszego wyświetlania zdjęć na stronach www. Elementor na WordPressie umożliwia również opcję duplikowania, wklejania i usuwania nie tylko kolumn, wierszy, modułów, ale także styli. Oprócz tego, do funkcji Elementor na WordPress może należeć panel historii. A więc, można w dowolnym momencie cofnąć bądź przywrócić swoje wykonywane działanie. Na dodatek Elementor na WordPressie umożliwia posiadanie wtyczki ACF, za pomocą której można samodzielnie tworzyć szablony postów, nie będąc uzależnionym tylko od oferowanych przez to narzędzie motywów. Pamiętajmy jednakże, że brak wiedzy specjalistycznej może utrudnić wykorzystywanie tej wtyczki.

   

Funkcje Elementor na WordPress, których nie mają inne wtyczki

elementor funkcje Źródło: https://elementor.com

Każdy kreator nie może być taki sam. Co prawda mogą one mieć podobne cechy, ale muszą posiadać również takie, które będą wyróżniały się na tle innych. Co może należeć do dodatkowych, wręcz wyróżniających funkcji Elementora na WordPress? W przypadku tego narzędzia, cechami wyróżniającymi mogą być moduły, a raczej ich dostępność. Elementor proponuje ich o połowę więcej niż w przypadku konkurencyjnych wtyczek. Pojawia się tutaj także bardzo ciekawa funkcja, która sprawia, że zapisane moduły dostępne są z widoku widżeta, z którego w łatwy sposób można wybrać wcześniej zapisany szablon.

Moduły dostępne w Elementor na WordPress

Elementor to kreator, który oprócz darmowej wersji posiada wersję Pro. Trzeba jednak zaznaczyć, że jego darmowa wersja nadaje się do stworzenia bardzo prostej strony np. strony dla hydraulika. Ale wiadomo, że jeśli posiada się wersję rozszerzoną to ma się więcej możliwości. W Elementorze modułów w wersji darmowej może być 28, natomiast w wersji Pro aż 52. Dodatkowo ta wtyczka ma możliwość wykorzystywania widżetów WordPressa oraz posiada zewnętrzne narzędzia z modułami. W Elementorze na WordPressie można wyróżnić również takie moduły, których nie ma w innych pakietach. Może być to na przykład moduł Flip Boxa, komentarza na Facebooku czy też animowanego nagłówka. Można także poszerzać kreatora o inne moduły wykorzystując przy tym zewnętrzne rozszerzenia.

 

Szablony dostępne w Elementor na WordPress

Choć szablonów w Elementorze jest bardzo dużo, to jednak tworzenie strony www nie musi opierać się na wykorzystaniu ich w swoim projekcie. Szablony można przerabiać, a więc za pomocą kilku kliknięć pozamieniać zdjęcia lub treści. A jeśli nie chcesz budować stron na szablonach, to możesz się nimi zainspirować. W wtyczce Elementor znajduje się najwięcej szablonów, bo jest ich 144. Wszystkie z nich podzielone są tematycznie, dlatego można w szybki sposób znaleźć szablon, którym możesz być zainteresowany. A sam wiesz, że im jest czegoś więcej tym lepiej. Dlatego w tym przypadku będziesz miał więcej inspiracji do stworzenia strony internetowej.

Ceny wtyczki Elementora na WordPress

cena elementor Źródło: https://elementor.com  

Oczywistą sprawą jest to, że fajnie korzystać z różnych narzędzi, które wspomagają naszą pracę. Jednak za pomoc trzeba także zapłacić. Elementor dostępny jest w wersji darmowej. Jednak dla niektórych takie funkcje mogą być niewystarczające i chcą oni poszerzyć to o więcej funkcji. A za rozszerzoną wersję trzeba już zapłacić. Ile kosztuje wersja Pro w Elementor na WordPressie? Otóż najtańsza wersja może kosztować 49$. Jednak należy pamiętać, że wykupiony pakiet nie jest na zawsze. Jeśli chce się nadal korzystać z poszerzonego pakietu, to trzeba znowu go wykupić. Jednak nie będzie to już ta sama kwota, tylko cena oferowana z 25% zniżką. Oprócz tego, Elementor oferuje usługę nielimitowanej ilości stron tylko w najdroższym pakiecie, który można wykupić za 199$. Jednak ceny i tak będą uzależnione od Ciebie, ponieważ na koszty Elementora wpływa ilość wykorzystania usług. Dlatego możesz wykupić taki pakiet, który będzie Ci najbardziej odpowiadał.

Jak zainstalować i aktywować wtyczkę WordPress Elementor?

Jeśli chodzi o instalację wtyczki WordPress Elementor, to nie jest ona jakoś szczególnie trudna i praktycznie niczym się nie różni od innych instalacji wtyczek w tym systemie. Jednak jeśli nie miałeś nigdy wcześniej do czynienia z instalacjami, to skorzystaj z poniższego poradnika, który powinien Ci w tym pomóc. A więc zaczynajmy.

Po pierwsze musisz się zalogować do panelu administracyjnego w systemie WordPress.

Następnie wybierz zakładkę „Wtyczki“, która widoczna jest na pasku po lewej stronie.

Z tej sekcji wybierz opcję „Dodaj nową“ (jeśli nie masz pobranej wtyczki) lub wybierz zakładkę „Zainstalowane wtyczki“ (jeśli masz już pobraną wtyczkę).

Wybierasz wtyczkę WordPress Elementor, którą wystarczy później tylko zainstalować i aktywować w systemie WordPress. A można to zrobić za pomocą kilku kliknięć.

Po zainstalowaniu wtyczka WordPress Elementor powinna być już dostępna w systemie i być widoczna na pasku umieszczonym po lewej stronie pod nazwą „Elementor“.

W ten sposób wtyczka WordPress Elementor powinna już działać. Zatem, aby stworzyć swój pierwszy szablon strony internetowej, wystarczy, że klikniesz opcję „Stwórz swoją pierwszą stronę“. Po kliknięciu zostaniesz przeniesiony do edytora szablonu i w nim możesz zacząć tworzyć.

 

Zalety i wady Elementor na WordPress

Każdy kreator, tak również Elementor musi posiadać jakieś zalety i wady. Wprawdzie to nic nie jest idealne. Do głównych zalet Elementora można zaliczyć dużą ilość modułów i szablonów oraz możliwość skopiowania styli, a także oferowane motywy w pakiecie. Oprócz tego, za pomocą tej wtyczki można łatwo dostosować strony mobilne. Elementor jest także szybki w działaniu, czyli edycja i ładowanie zachodzą w sposób natychmiastowy, w teorii:) Natomiast żeby stworzyć profesjonalną stronę internetową skorzystaj z usług profesjonalnej agencji lub doświadczonego freelancera. Jak widzisz zalet jest sporo, jednak nic nie istnieje bez wad. Dlatego Elementor choć nie posiada jakichś mocno wyróżniających się wad, to do jednej z nich można zaliczyć niską intuicyjność zarządzania kolumnami,a  co za tym idzie, zanim zbudujesz stronę samodzielnie na elementorze zajmie Ci sporo czasu nauczenie się obsługi kreatora – czy nie lepiej skupić się na swojej specjalizacji i zostawić tworzenie stron specjalistom? Odpowiedź pozostawiam Tobie.

Podsumowanie na temat wtyczki Elementor na WordPress

Mam nadzieję, że w powyższym artykule znalazłeś wszystkie potrzebne Ci informacje dotyczące wtyczki Elementor na WordPressie. Tak dla podsumowania chcę dodać, że Elementor to jeden z lepszych kreatorów. To właśnie ten jeden kreator z dwóch konkurencyjnych (Divi i Beaver Builder) posiada rozbudowaną darmową wersję, dzięki której można zbudować podstawową stronkę. Dodatkowo, Elementor posiada kreator motywów, który jest bardzo fajnym rozwiązaniem. Dlatego jeśli chcesz stworzyć amatorską i niewymagającą stronę opartą na WordPressie to warto skorzystać z tego narzędzia.

  TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Cała prawda o Elementor na WordPress

14 Komentarz

  1. Mateusz

    Miałem ostatnio trochę dużo wolnego czasu i powiem wam ze ten cały Elementor to całkiem fajna sprawa. Posowiałem na to trochę czasu ale już miej więcej ogarniam co gdzie i jak. przynajmniej na tyle aby samemu coś stworzyć co nie wygląda jak mały potworek. Tak chwale się :p

    1. Krzysztof

      Podziwiam. Mnie nie starczyło cierpliwości. Nie mowie, że Elementor mnie pokonał. Raczej zdenerwowałem się na własny brak umiejętności. No za nic nie szło urealnić mój pomysł. Niby wiem, jak to ma wyglądać, ale jak to osiągnąć? Może jeszcze kiedyś spróbuję, jednak na razie spasuję.

  2. Rafał

    Mam takie małe pytanko. Jak to jest z tymi gotowymi szablonami? Jak często się te szablony powtarzają w internecie? Może ostatnio mam mało czasu na oglądanie rożnych stron internetowych. Jednak muszę powiedzieć że nie rzuciło mi się w oczy jakoś wiele podobnych do siebie. Tak mi się przynajmniej wydaje że szablon oferowany przez elementor jest raczej statystycznie dość oryginalny. Przynajmniej jak na lokalne warunki.

      1. P.I.A.

        Nie wiem czy w przypadku Elementor jest tak samo. Jednak z tego co pamiętam z zmianami w gotowych szablonach należy uważać. Wiecie aktualizacja szablonu i wszystkie zmiany znikają brak aktualizacji szablonów to szansa na haka. Tak źle i tak nie dobrze.

        1. .A.I.P

          Tak was słucham i słucham i rodzi mi się pytanie… Co w takim wypadku z gotowymi szablonami na Elementor WordPress? Przecież oferują? To znaczy, że one są jeszcze bardziej niebezpieczne czy wręcz przeciwnie z racji wspierania przez Elementor bandyci nie mają do nich podejścia? Bo chyba rozumiecie rodzące się obawy. To może trzeba nie pozycjonować strony? Wtedy nikt niepowołany jej nie znajdzie i co za tym idzie, strona nie zostanie zaatakowana przez hakera, który jej nie znalazł? Nie to nie ma sensu a może?

          1. Cezary Cezary

            Ogólnie zasada jest taka, że szablony są aktualizowane. Oczywiście, dopóki są wspierane przez twórców. Elementor też wspiera swoje szablony. O tej aktualizacji należy pamiętać, ponieważ gdy nadpisujesz własnymi elementami. To po aktualizacji prawdopodobnie te zmiany zostaną usunięte lub przestana działać. Ponadto nie widzę powodu, dla którego Elementor miałby nie aktualizować swoich szablonów zwłaszcza tych płatnych. Z tego powodu są one raczej bezpieczne. Bo należy pamiętać, że zawsze istnieje szansa, że ktoś zaatakuje stronę. Taki już jest Internet.

  3. Kasia

    Używam darmowej wersji Elementora i generalnie jestem zadowolona pomimo dużej nieintuicyjnosci wielu funkcji i konieczności ich szukania na chybił trafił.

    W ebzpłatnej wersji nie jestem w stanie edytować strony bloga – nawet z poziomu motywu od włączenia Elementora nie jestem w stanie zmienić czcionek, kolorów, w sumie niczego. Czy da się wpisy lub stronę z wpisami edytować w jakikolwiek sposób w Elementorze w wersji bezpłatnej?
    Gdybym wcześniej o tym wiedziała, że tak to będzie wyglądać, nie wiem czy bym się na Elementora w ogóle zdecydowała.

  4. Pingback: Recenzja Elementor 2021 - przeczytaj, zanim wydasz pieniądze!

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.