Tworzenie stron WordPress cennik

Jeśli zastanawiasz się ile kosztuje strona internetowa oparta na WordPressie to zapewne wpisujesz w wyszukiwarkę Google takie frazy jak: tworzenie stron WordPress cennik lub cennik strony internetowej WordPress czy nawet wiele zbliżonych do tego zapytań. W sumie to się nie dziwię, bo WordPress to najpopularniejszy system na świecie. Większość firm właśnie na nim bazuje, gdyż jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga specjalnej wiedzy a na dodatek w każdej chwili można zmodyfikować wygląd swojej strony.

Popularność tworzenia stron internetowych na WordPressie opanowały agencje interaktywne. A dlaczego? A to dlatego, że WordPress to program, który jest bardzo prosty w obsłudze i zaufało mu większość użytkowników Internetu. Jednak powracając do głównego pytania dzisiejszego artykułu, jaki jest cennik tworzenia strony na WordPressie? Wpływa na to kilka czynników, które mają istotną kwestię w tej sprawie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Spis treści:

 • Czynniki, które wpływają na cenę tworzenia stron opartych na systemie WordPress
 • Dlaczego strony WordPress?
 • Podstawowe czynniki, które wpływają na cenę strony internetowej opartej na WordPressie w naszej firmie – podsumowanie

Czynniki, które wpływają na cenę tworzenia stron opartych na systemie WordPress

Dla kogo ma być strona www?

Ta kwestia jest ważna jeśli chodzi o końcową cenę strony internetowej. Strona może być stworzona dla małej, jednoosobowej firmy lub dla wielkich korporacji. Ten pierwszy typ firm, w którego skład mogą wchodzić firmy np. budowlane lub ślusarskie a nawet może być to osoba, która prowadzi działalność dietetyczną będzie miała stronę internetową składającą się tylko z kilku zakładek związanymi najczęściej z ofertą, kontaktem czy informacjami o firmie. Nie będzie ona tak rozbudowana jak w przypadku większych korporacji. Takie firmy mogłyby posiadać wielokrotność zakładek z małej firmy, dlatego jest to wielka różnica. Nie tylko w wyglądzie strony ale przede wszystkim w cenie. Możesz porównać sobie pracę programisty w obu tych przypadkach. Od razu widać, że w tym drugim przypadku programista będzie miało zdecydowanie więcej pracy, co wpłynie na końcową cenę.

Grafika strony internetowej

Otóż jest to kolejny punkt, od którego zależy całkowity koszt stworzenia strony internetowej na WordPressie. Niektóre z firm oferują projektowanie stron na zakupionych szablonach. Jest to jednak złe podejście do projektu, ale może być to spowodowane także podejściem klienta. Bo jeśli będzie chciał stronę powiedzmy za 500 złotych, to firma tworząca tą stronę nie będzie miała innego wyjścia i stworzy projekt na szablonie. Przecież nie może na tym stracić, musi na tym zarobić. Jednak niektóre firmy w ogóle nie przyjmują takich zleceń, bo to jest wbrew nim. Dlatego jeśli ktoś chce autorski i niepowtarzalny projekt to musi liczyć się z tym, że cena zdecydowanie wzrośnie.

Dodatkowe funkcjonalności

Są to elementy, które mogą znacznie zwiększyć cenę strony internetowej na WordPressie. Jeśli ktoś np. firma adwokacka oprócz zwykłej strony wizytówkowej z kilkoma podstronami zażyczy sobie dodatkową funkcję jaką jest np. umów wizytę lub skorzystaj z porady, to cena może wzrosnąć. Klienci w ten sposób mogliby w szybki sposób umawiać się na konkretną wizytę przez Internet. Umówione wizyty z konkretnym dniem i godziną byłyby wyświetlane u administratora. Na dodatek mógłby on zaznaczać gdzie wizyta może być niemożliwa. Jednak taki dodatkowy moduł zwiększa końcową cenę związaną ze stworzeniem strony na systemie WordPress.

Doświadczenie agencji interaktywnej i realizacje ich projektów

Możesz wziąć za przykład markę np. buty nike i zwykłe buty sportowe. Na pewno wiesz, że ceny tych butów są bardzo zróżnicowane. Różnią się tak naprawdę jakością. Mogą być wykonane z różnych materiałów, a cena może nawet zależeć od tego kto wykonał obuwie. Tak właśnie dzieje się też w przypadku stron internetowych opartych na systemie WordPress. Jeśli chcesz stronę internetową i chcesz aby stworzyła ją agencja interaktywna to na samym początku powinieneś zobaczyć jej portfolio i zobaczyć czy warto skorzystać z jej usług. Jeśli zobaczysz w nim projekty, które będą ciekawe i unikatowe a przede wszystkim z efektem WOW to warto skorzystać z usług takiej agencji. Móc zobaczyć realizacje projektów danej agencji będziesz w stanie rozgryźć styl w jakim wykonuje swoje prace. Co prawda jest to bardziej kosztowna inwestycja, ale jednak warto z niej skorzystać, bo będziesz miał chociaż pewność, że będzie to profesjonalnie wykonane.

Trzeba zaznaczyć, że strony internetowe tworzy się na 3-4 lata, więc koszt strony w wysokości kilku tysięcy złotych przez ten okres nie jest wcale wysoki. Natomiast niektóre firmy nie chcą wplątywać się w takie koszty i wolą kupić, przypuśćmy z Allegro gotową stronę internetową. Jest to powiedzmy koszt w wysokości 300 złotych. Prawda, że robi różnicę. Jednak takie strony stworzone są na gotowych szablonach, a cała spójność rozpada się po kilku miesiącach czy po roku. A wtedy musiałbyś być przygotowany na szukanie kogoś innego do odratowania Twojej strony. Jednak nie byłoby to wcale takie łatwe i koszty znacznie się powiększają, dlatego lepiej od razu zdecydować się na to żeby stronę opartą na WordPressie wykonywała agencja interaktywna.

Dlaczego strony WordPress?

Może zastanawiasz się dlaczego akurat strony oparte na takim systemie jak WordPress. Otóż odpowiedź jest bardzo prosta. Jest to sprawdzony i nowoczesny system. Największe blogi na świecie są właśnie na nim stworzone, większość sklepów online, które odwiedzasz także używa ecommerce WordPressa. Ta platforma ma wiele zalet, przy których ciężko jest się nie zgodzić na stworzenie strony opartej właśnie na niej. Po pierwsze jest to system, który jest bardzo prosty w obsłudze, każdy nawet ten niedoświadczony użytkownik sobie z nim poradzi. Widoczność strony w internecie również zależy od WordPressa, ponieważ Google uwielbia ten system. Oprócz tego posiada wiele funkcjonalności i rozszerzeń, dzięki którym może stać się narzędziem specjalnym. A także mógłbyś modyfikować swoją stronę w dowolnym momencie.

Podstawowe czynniki, które wpływają na cenę strony internetowej opartej na WordPressie w naszej firmie – podsumowanie

W naszej firmie cena strony internetowej zaczyna się już od 1700 złotych netto i zależy od kilku podstawowych czynników:

 • indywidualnego projektu graficznego
 • optymalizacji SEO
 • statystyk Google Analytics
 • strony internetowej dostosowanej do urządzeń mobilnych
 • przyjaznych adresów URL dla każdej strony
 • nieograniczonych ilości podstron
 • mapy Google
 • formularza kontaktowego
 • nielimitowanej ilości kont pocztowych
 • kopii zapasowej strony internetowej
 • domeny i serwisu rok za darmo
 • szkolenia z zarządzania stroną

Dodatkowo można dobrać sobie dodatkowe funkcjonalności płatne. Są to:

 • sklep internetowy
 • bardziej zaawansowana mapa Google
 • dodatkowy język
 • newsletter
 • blog
 • komentarze na stronie
 • social media
 • i wiele innych

Jak możesz zauważyć, cena stworzonej strony internetowej na WordPressie zależy od kilku czynników. Mam nadzieję, że powyższe informacje pomogły Ci w dowiedzeniu się jaka jest cena takiej strony i od czego zależy.