Co to jest Link bezpośredni

Link bezpośredni – nazywamy nim wszystkie odnośniki prowadzące do strony, które bezpośrednio przenoszą użytkownika na stronę docelową.

Co to jest link?

Zatem co to jest link? Link to inaczej odnośnik, hiperłącze lub odsyłacz, który przekierowuje danego użytkownika na docelową stronę internetową poprzez jednorazowe kliknięcie. Link sam w sobie wykorzystuje zazwyczaj protokół http lub https i występuje pod postacią zwykłego adresu strony, na którą ma być przekierowany użytkownik bądź jest on niewidoczny i występuje w formie anchor textów (treścią linka). Ten drugi rodzaj jest zdecydowanie częściej wykorzystywany jeśli chodzi o chwilę obecną. Zaletą linków jest to, że ich wykorzystanie na stronie internetowej może zwiększyć promocję treści w sieci. A dodatkowo, jest to rozwiązanie, dzięki któremu można w prostszy sposób zdobyć dostęp do potrzebnych informacji.

Co to jest link bezpośredni – budowa linku

Każdy link w strukturze stron zbudowany jest podobnie. Składa się z trzech typów informacji. Pierwszym i najważniejszym jest adres przekierowania. On odpowiada za miejsce, do którego prowadzi link. Następną częścią linku jest informacja, pod jakim tekstem (elementem) pokazywać będzie się linki. Mogą to być zarówno teksty, jak i elementy graficzne lub sam adres linku. Ostatnią części linku stanowią informacje dodatkowe. Mogą to być informacje o atrybutach, gdzie otwierać ma się strona, informacje o typografii i inne.

Inne pojęcia

Sprawdż także


Co oznacza pojęcie Ban ?

Do czego służy Algorytm Koliber ?

Czym jest Cloaking ?

Co to jest CSS ?

Czym jest Google bomb ?

Czym jest Blog tekstowy ?


Darmowa wycena 24h

Zadzwoń

579 642 600

Napisz

kontakt@candyweb.pl

realizacja candyweb.pl
healthin projekt
realizacja candyweb.pl
realizacje stron candyweb

Potrzebujesz wsparcia IT?

To dobry czas na kontakt

Formularz kontaktowy