Skuteczne strategie retargetingu na LinkedIn
, Czas czytania: 3:30 min. , Komentarz(y):0
Jednym z największych wyzwań digital marketingu (marketingu cyfrowego), jest przekształcenie zainteresowania użytkowników w działania powodujące konwersję. Retargeting na LinkedIn to jedno z narzędzi, które oferuje unikatowe możliwości dotarcia do profesjonalistów i przedsiębiorstw, którzy już raz zaznajomili się ofertą danej firmy. Wykorzystanie tego narzędzia w strategii marketingowej, może być istotnym aspektem dla ponownego zainicjowania interakcji i zbudowania silniejszej relacji z potencjalnymi klientami. Jak zatem stworzyć skuteczny retargeting na LinkedIn?
Spis treści
Czym tak właściwie jest retargeting?
Zanim przejdziemy do szczegółów, zacznijmy od początku, czyli czym tak właściwie jest retargeting. Otóż jest to narzędzie marketingowe, którego celem jest dotarcie do użytkowników, którzy mieli już styczność z Twoją marką, ale z jakichś powodów nie dokonali żadnej akcji (na przykład nie kupili żadnego produktu lub nie zapisali się do newslettera). Jeśli chodzi o LinkedIn to jego biznesowy charakter i specyfika znajdujących się tam użytkowników, tworzy unikatowe możliwości dla kampanii retargetingowych.
Dlaczego LinkedIn jest dobrym miejscem na retargeting?
LinkedIn to platforma, na której profesjonaliści z różnych branż dzielą się wiedzą, nawiązują kontakty biznesowe i szukają nowych możliwości zawodowych. Oferuje różne opcje retargetingu, co umożliwia precyzyjne dostarczanie reklam docelowym odbiorcom. Reklamy można kierować do odbiorców, którzy:
- odwiedzili określone strony w Twojej witrynie;
- wykazali zainteresowanie Twoją stroną firmową na LinkedIn;
- zwrócili uwagę na reklamę ze zdjęciem;
- nawiązali interakcję z reklamą w formie dokumentu;
- obejrzeli reklamę wideo;
- otworzyli lub przesłali formularz generowania leadów.
Jak przygotować kampanię retargetingową na LinkedIn?
Stworzenie kampanii retargetingowej na LinkedIn wymaga przemyślanej strategii i zrozumienia swojej grupy docelowej. Oto kilka kroków, które powinieneś przejść, jeśli chcesz stworzyć swoją pierwszą reklamę.
- Wejdź na menedżer kampanii LinkedIn (w tym miejscu możesz tworzyć i zarządzać swoimi kampaniami reklamowymi).
- Jeśli nie masz skonfigurowanego tagu LinkedIn Insight w swojej witrynie, to powinieneś zrobić to właśnie teraz. Specjalny kod zaimplementowany w kodzie strony pozwoli Ci na śledzenie działań użytkowników. Aby dodać LinkedIn Insight Tag wystarczy przejść do sekcji „Zasoby konta”, a następnie kliknąć w „Tag Insight” w menedżerze kampanii. Tag można dodać do witryny ręcznie lub poprzez Menedżer tagów.
- Jeśli tag w witrynie jest już zaimplementowany, pora na stworzenie grupy odbiorców (a będzie nią grupa osób, która miała już styczność z Twoją marką). Aby to zrobić, wejdź w sekcję „Zasoby konta” w menedżerze kampanii LinkedIn i wybierz „Dopasowanie grupy odbiorców”. Następnie kliknij „Utwórz grupę odbiorców” i wybierz typ odbiorców, który chcesz utworzyć.
- Aby stworzyć kampanię retargetingową, przejdź do menedżera kampanii i określ cel, który chcesz osiągnąć. Przy opcji „Kto jest Twoją grupą docelową” kliknij „Odbiorcy” i wybierz „Retargeting”. Następnie wybierz jedną z grup dopasowanych odbiorców i zakończ konfigurację kampanii. Wybierz format reklamy, ustal budżet i harmonogram, stawki, miejsca docelowe oraz informacje o śledzeniu. Po stworzeniu reklam uruchom kampanię.
Podsumowując, wykorzystanie pełnego potencjału kampanii retargetingowej, wymaga zrozumienia zarówno mechanizmów retargetingu, jak i całej specyfiki platformy LinkedIn, a także umiejętnego planowania oraz ciągłej optymalizacji kampanii.
TAGI: