10 minutes mail – co to jest i na czym to polega?

, Czas czytania: 4:30 min. , Komentarz(y):11

Zapewne zdecydowana większość z nas ma codziennie do czynienia z kontami pocztowymi, e-mailami czy też z czynnościami związanymi z wysyłaniem lub odbieraniem wiadomości od innych użytkowników. Dlatego należałoby również zadbać o bezpieczeństwo takiego adresu e-mail w sieci. Alternatywą dla tego rozwiązania stają się serwisy 10 minutes mail, zwane inaczej tymczasowymi adresami e-mail. Czym tak dokładnie jest 10 min mails, jak działa ten serwis oraz jakie są zalety i wady tego rozwiązania? Sprawdź.

Spis treści:

Co to jest serwis 10 minutes mail?

10 minutes mail to serwis internetowy, który służy do jednorazowego użytku tymczasowego e-maila. E-mail w tym systemie jest całkowicie anonimowy, a co ciekawe ma się 10 minut na jego wykorzystanie. Po upływie tego czasu, dostęp do niego wygasa i nie ma już żadnej możliwości, aby jakaś osoba otrzymała do niego dostęp. Co więcej, korzystanie z takiego tymczasowego e-maila nie wymaga żadnej rejestracji. Można powiedzieć również, że 10 minutes mail staje się bardzo przydatnym serwisem internetowym w wielu sytuacjach. Może być to na przykład sytuacja, kiedy chciałbyś zarejestrować się na niezabezpieczonych stronach internetowych, albo skorzystać z jakiegoś forum internetowego. Krótko mówiąc, 10 minutes mailbox przydaje się w sytuacjach kiedy w grę wchodzi Twoja prywatność w sieci.

10 minutes mail

Źródło: https://10minemail.com/pl/

Jak działa serwis 10 minutes mail?

Aby skorzystać z serwisu 10 minutes mail to wystarczy wejść na główną stronę 10 minutes mail. Właśnie tam wygeneruje się dla Ciebie jeden e-mail, który będzie dostępny przez 10 minut i później zniknie. Chyba, że przedłużysz czas jego widoczności (aby to zrobić trzeba kliknąć przycisk odświeżenia, który znajduje się przy liczniku czasu). Wygenerowanego maila nie da się zmienić, czyli tak jak na powyższym screenie jest nazwa sokat63523@mailivw.com, to zostanie ona przez taki okres czasu, w jakim będziesz używał tego maila. Jeśli nie przedłużysz czasu jego żywotności, to po 10 minutach zmieni się on na inny. Należy tutaj wspomnieć o jeszcze bardzo ważnej kwestii. A chodzi tutaj o to, że z poziomu tej skrzynki pocztowej nie da się wysyłać wiadomości e-mail. Natomiast jeśli chodzi o otrzymane wiadomości na tego maila, to są one wyświetlane poniżej wygenerowanej nazwy.

Zalety i wady serwisu 10 minutes mail

Zalety i wady serwisu 10 minutes mail

Zalety

Wady

Tymczasowy e-mail nie wymaga rejestracji

Niektóre serwisy nie pozwalają podawać tymczasowego maila

Jest on całkowicie anonimowy

Wszystkie dane, takie jak adres, adres IP, dane osobowe są usuwane po upływie czasu użytkowania z tej skrzynki pocztowej

Wiadomości z serwisu 10 minutes mail są wysyłane w trybie natychmiastowym

Adres e-mail jest generowany automatycznie, więc nie trzeba go ręcznie wybierać

Skrzynka pocztowa w serwisie 10 minutes mailbox zapewnia użytkownikowi ochronę przed spamem lub włamaniami

Podsumowanie informacji o serwisie 10 minutes mail

Na sam koniec należy stwierdzić, że serwis 10 min mails jest doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza w sytuacjach kiedy chciałoby się zadbać o swoją prywatność i bezpieczeństwo w sieci. Dlatego jeśli Ty również chcesz pozbyć się spamu i zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas rejestracji na niepewnych stronach internetowych, to wykorzystanie w tym przypadku 10 minutes mail jest jedną z najlepszych opcji.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: 10 minutes mail – co to jest i na czym to polega?

11 Komentarz

 1. Aleksandra

  10 minutes mail wydaje się ciekawym rozwiązaniem, gdy nie chcemy mieć poczty wiecznie zasypanej spamem. Chociaż w praktyce pewnie wcale nie wygląda to tak fajnie. Listy adresów e-mail są z reguły dość cenne. Dlatego nie wydaje mi się, żeby cześć większych portali nie po blokowała takich rozwiązań. Za pewnie, kreując się wzniosłymi celami walki z spamem. No nic, zostaje z ciekawości protestować, gdzie da się zalogować dzięki 10 minutes mail, a gdzie wyskoczy komunikat o spam poczcie.

  1. Dorian

   Ta prosta metoda ochrony przed spamem jest bardzo skuteczna. Istnieje takie prawdopodobieństwo, że niektóre witryny odmówią rejestracji przy użyciu automatycznie generowanej poczty 10 minute mail. Dzieje się tak wraz z dynamicznym rozwojem technologi internetowych. Serwis wychodzi jednak naprzeciw oczekiwaniom aktualizując listę domen, zastępując je nowymi.

  2. Iga

   Pytanie tylko czy to przypadkiem nie jest miecz obusieczny. To znaczy czy osoby rozsyłające spam nie wykorzystują takich rozwiązań. Kolejne pytanie to czy cześć witryn i skrzynek pocztowych nie blokuje wiadomości wysłanych z 10 minutes mail?

 2. Franklin

  Niby te całe 10 minutes mail jest fajne. Mam tylko pytanie po co się w to bawić? Skoro równie dobrze moszna sobie stworzyć konto na darmowej poczcie. Takie wyłącznie do spamu i logowania się wszędzie. Łatwiej będzie odzyskać konto jeśli jednak uznamy że chcemy wrócić do jakiegoś serwisu. Ja przynajmniej tak robię i nie narzekam.

 3. Czesław

  10 minutes mail? A może 30 minutes mail? Mi takie coś nie wydaje się potrzebne. Wystarczy nie zakładać kont wszędzie a w szczególności na taki stronach co zawsze są w trybie Inkognito… Nie będzie ani za wiele spamu ani problemów z brakiem prywatności. Prosta zasada nie rozdawaj swego adresy e-mail za darmo wszystkim. Jak już go tak mocno potrzebują to niech zapłacą. Jak nie Tobie to przynajmniej komuś przez kogo dostajemy co pewien czas komunikat o wielkim wycieku danych.

 4. Beti

  Tak sobie myślę jaki bałagan musi ludziom robić 10 minutes mail. Znaczy w bazie pozyskanych adresów. Bo te wszystkie zachęty komentarze, newsletter, darmowe materiały czy promocje wyłącznie za podanie adresu e-mail. A tu do tej listy wpadają właśnie takie bezwartościowe adresy z 10min mail. Pozostaje tylko filtrowanie i smutek po utraconych szansach…

  1. Rock

   Wydaje mi się, że jednak każdy musi być świadomy potrzeby ludzi do zachowania anonimowości. Wiem, fajnie by było mieć listę pewnych osób. Takich co kupią jak dostaną wiadomość, ale… Cześć firm zwyczajnie przesadza. Każda drobna zmiana, nowa promocja czy oferta to co? Re marketing e-mail. I potem ten bałagan mają ludzie na swoich pocztach. Mail 10 minutowy czy jakoś tak. To odpowiedzi na potrzeby konsumentów. Powiem więcej, czasem są to potrzeby Twoich klientów. Więc szanowny specjalisto od reklamy uszanuj to.

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.