Asystent Google – najważniejsze informacje

, Czas czytania: min. , Komentarz(y):1

Asystent Google to aplikacja, którą można stosować od stycznia 2019 roku na smartfonach z iOS lub Androidem. Jednak teraz jest już rok 2020, więc można powiedzieć, że od tamtej pory co nieco się zmieniło. W tej chwili, aplikacja ta posiada liczne nowości. Jeśli chcesz się dowiedzieć o możliwościach tej aplikacji to przeczytaj poniższy artykuł.

Spis treści:

Czym tak naprawdę jest asystent Google?

Asystent Google to aplikacja, która zastępuje usługę Google Now. Jest to wirtualny pomocnik, z którym można kontaktować się używając zwykłego języka, a nie komend tak jak było to w przypadku poprzedniej aplikacji. Żeby dowiedzieć się konkretnej rzeczy, wystarczy tylko nakierować pytanie dotyczące oczekiwanej odpowiedzi. Asystent Google domyśli się wtedy o co ci chodzi i poda odpowiedź. Przez cały okres działania aplikacji, asystent Google rozwija swoje możliwości, które sprawiają, że coraz lepiej Cię rozumie i dostosowuje się do Twojej osoby.

Jak włączyć asystenta Google?

W tej chwili, niemal każdy użytkownik może korzystać z asystenta Google. Potrzebny do tego jest tylko smartfon z iOS lub Androidem. Jak więc włączyć taką aplikację? Już wyjaśniam. Asystenta Google można włączyć za pomocą aplikacji Google. Żeby go aktywować, wystarczy tylko dłużej przytrzymać przycisk Home na ekranie telefonu i postępować zgodnie z zalecanymi wskazówkami. Po krótkiej chwili, asystent Google powinien być gotowy do użycia.

Jak wyłączyć asystenta Google?

Jeśli nie chcesz dłużej korzystać z asystenta Google, to oczywiście możesz go wyłączyć. Jak to zrobić? To proste. Wystarczy tylko wejść w ustawienia i odznaczyć na samej górze opcję asystenta Google. W ten oto sposób, funkcja zostanie wyłączona do czasu kiedy ponownie zechcesz ją uruchomić.

Jakie możliwości posiada asystent Google?

Asystent Google oprócz odpowiedzi związanych z prostymi pytaniami np. o pogodę, posiada coś więcej. Przykładowo: przy jego pomocy możesz kontrolować domowe urządzenia np. takie jak żarówka czy pilot od telewizora. Natomiast za pomocą głosu możesz włączyć latarkę lub Wi-Fi u siebie w telefonie. Asystenta Google możesz również używać po to, aby przetłumaczyć rozmowę w innym języku na polski. Możesz również wyszukać miejsca, które warto odwiedzić podczas wakacji. Możesz znaleźć restauracje lub inne punkty, które chcesz odwiedzić w danym mieście. To tylko jedne z podstawowych funkcji tej aplikacji. Można powiedzieć, że za kilka miesięcy, może nawet kilka dni w nasze życie wejdą kolejne zmiany dotyczące asystenta Google.

Podsumowanie

Jak sam widzisz, asystent Google posiada wiele funkcji, które zwiększyły się od jego początkowej premiery. Można powiedzieć, że zmiany te stopniowo zbliżają się do tych z anglojęzycznej wersji. Jeśli nie chcesz spędzać za dużo czasu na uzyskiwanie prostych informacji, to włącz asystenta Google już dziś i ciesz się z jego funkcjonalności.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Asystent Google – najważniejsze informacje

1 Komentarz

  1. Wojtek

    Jak myślicie? Jak bardzo ta technologia będzie rozwijana? Skończy się tylko na rozumieniu naszych potrzeb czy może pójdzie dalej. Na tyle daleko, że algorytmy będą w stanie przewidzieć nasze potrzeby, zanim sami to zrobimy?

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.