Chrome, Firefox, Safari, a może inna przeglądarka? Statystyki 2019/2020

, Czas czytania: 5:30 min. , Komentarz(y):3

Rok 2020 i ubiegły 2019 to roki, które kładą szczególny nacisk na bezpieczeństwo i prywatność użytkowników w sieci. Może być to spowodowane chociażby zwiększonym poziomem zagrożenia ze strony cyberprzestępczości jakie w ostatnich latach się pojawiło. Wycieki danych czy śledzenie użytkowników stało się zmorą dzisiejszych czasów. Dlatego większość osób korzystających z Internetu chce znaleźć przeglądarkę, która zapewni im przed tym ochronę. Ty pewnie też jesteś jedną z tych osób, która chciałaby się dowiedzieć jaka przeglądarka może być najbezpieczniejsza. W poniższym artykule znajdziesz informacje na temat przeglądarek, które wpisują się na listę bezpiecznych według statystyk 2019/2020.

Spis treści:

Które z internetowych przeglądarek wpisują się na listę bezpiecznych według statystyk 2019/2020?

Obecnie dostępnych jest wiele przeglądarek, z których mogą korzystać użytkownicy. Jedne z nich mogą być mniej lub bardziej popularne. A także każda z nich oferuje jakieś cechy, które przekonują do siebie odbiorców. Statystyki 2019/2020 pokazują na bezpieczeństwo. Dlatego na poniższej liście znajdują się przeglądarki, które charakteryzują się bezpieczeństwem.

Google Chrome

Google Chrome to jedna z najpopularniejszych przeglądarek, z której korzysta najwięcej osób. Według statystyk 2019/2020 uznaje się ją także za jedną z najbezpieczniejszych narzędzi do przeglądania stron internetowych. Do jej zalet, dzięki którym osiągnęła miano bezpiecznej można zaliczyć powiadomienia przesyłane użytkownikowi, które informują go o możliwych zagrożeniach jak i również sanboxing, który zapobiega instalacji malware. Oprócz tego Chrome posiada tryb prywatny, w którym można samemu dostosować ustawienia prywatności. A także ważną kwestią są tutaj aktualizacje, które pozwalają na lepszą ochronę przed zagrożeniami. Jednak mimo swoich licznych zalet, Chrome możne posiadać także wady. A do nich należy śledzenie danych użytkownika i możliwość ich użycia do stworzenia reklam ukierunkowanych pod jego ostatnie aktywności.

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox to przeglądarka konkurująca z Chrome. Jest ona również uznawana za najpopularniejszą i bezpieczną dla użytkowników. A właściwie to jej nowsza wersja Firefox Quantum sprawiła, że przeglądarka oferuje większą ochronę i prywatność dla osób korzystających z Internetu. Do zalet Firefoxa można zaliczyć ochronę przed śledzeniem, dostęp do wielu ustawień zapewniających bezpieczeństwo jak i również możliwość zapobiegania atakom hakerskim. Aktualizacje to również zaleta Firefoxa, ponieważ pozwalają one na poprawę błędów i przeoczeń. A ma to na celu usprawnienie bezpieczeństwa użytkowników.

Opera

Opera jest kolejną przeglądarką, która znajduje się na liście bezpiecznych według 2019/2020. Jej główną zaletą jest wbudowany bloker reklam oraz darmowa sieć VPN. A dzięki temu przeglądarka oferuje użytkownikom lepszą prywatność. Oprócz tego ważną zaletą Opery jest również to, że nie śledzi ona lokalizacji ani wyników wyszukiwania użytkownika. Jednak może ona wykorzystywać niektóre informacje i przesyłać swoim partnerom.

Opera

Microsoft Internet Explorer

Stara wersja tej właśnie przeglądarki nie ma dobrych skojarzeń z bezpieczeństwem. Jednak dzisiaj użytkownicy ze strony IE mogą liczyć na większą synchronizację i bezpieczeństwo. Microsoft oferuje użytkownikom regularne aktualizacje przeglądarki IE, które pojawiają się przynajmniej co 30 dni. Zaletą Internet Explorer jest uniemożliwianie stronom zbierania informacji o użytkownikach. Jednak nie można pominąć tego, że Internet Explorer tak jak Chrome śledzi dane osób korzystających z przeglądarki. Natomiast główną wadą jest to, że starsze wersje Internet Explorer nie otrzymują już żadnych aktualizacji zabezpieczających przed zagrożeniami.

Microsoft Internet Explorer

Safari

Safari to kolejna przeglądarka należąca do jednych z bezpieczniejszych według statystyk 2019/2020. W porównaniu do innych przeglądarek posiada ona więcej błędów, które mogliby wykorzystać cyberprzestępcy. Jednak dzięki swoim licznym zaletom może ona zapobiec zagrożeniom. A mianowicie są to działania, które pozwalają śledzić i identyfikować reklamodawców. Natomiast sandboxing umożliwia wykrycie złośliwego kodu i pozwala uniknąć infiltracji malware. Na dodatek przed odwiedzeniem niebezpiecznej strony pojawia się komunikat, który informuje o tym użytkownika. Oprócz tego, użytkownik ma możliwość skorzystania z okna prywatnego, co zapobiega zbieraniu i przechowywaniu informacji związanych z przeglądaniem stron internetowych oraz ma on szeroki dostęp do ustawień bezpieczeństwa.

Safari

Microsoft Edge

Microsoft Edge to przeglądarka, którą uznaje się za jedną z bezpieczniejszych wśród statystyk na 2019/2020 rok. A to chociażby dlatego, że może ona wykryć złośliwe i phishingowe strony lepiej niż poprzednie przeglądarki. Oprócz tego do zalet Microsoft Edge można zaliczyć funkcję zapobiegającą atakom hakerów oraz regularne aktualizacje, które usprawniają bezpieczeństwo osób korzystających z Internetu. Użytkownik może tutaj również skorzystać z okna prywatnego, w którym nie zostają zapisywane pliki tymczasowe i pliki cookies.

Microsoft Edge

Przeglądarka Tor

Ten rodzaj przeglądarki dostępny jest dla systemów Windows, Mac i Linux. Można powiedzieć, że w obecnej chwili należy ona do jednych z bezpieczniejszych przeglądarek. Jej zaletami jest anonimowość przeglądania stron, a także ochrona danych osobowych użytkownika czy też ochrona adresu IP, lokalizacji i historii przeglądania. Jednak wadami przeglądarki Tor jest to, że często wykorzystywana jest przez hakerów, a korzystający z przeglądarki użytkownik może stać się podejrzany dla instytucji rządowych.

Tor  

Epic Privacy Browser

Natomiast ta przeglądarka przeznaczona jest w szczególności dla systemów MAC. Nie pozwala ona na śledzenie użytkownika w sieci, a także działa tylko w trybie prywatnym co może okazać się dużym plusem bezpieczeństwa. Dodatkową zaletą może okazać się to, że adres IP oraz Twoje dane mogą zostać zaszyfrowane, a więc żadna inna osoba nie będzie mogła ich zobaczyć. Trzeba zaznaczyć, że przeglądarka Epic Privacy chroni publiczną sieć Wi-fi oraz połączona jest z certyfikatem SSL. Na dodatek wszystkie pliki cookies i inne dane zostają usunięte po zamknięciu przeglądarki. A jeśli chodzi o wady, to jedną z nich może być brak możliwości zainstalowania dodatków.

Epic Privacy Browser

Comodo Dragon

Ta przeglądarka dostępna jest dla takich systemów jak Windows, Mac czy Linux. W swoich funkcjach posiada wszystkie funkcje z Chrome, tylko w przypadku Comodo Dragon ochrona i prywatność w sieci jest bezpieczniejsza. Jej dodatkowymi zaletami jest blokowanie szpiegów internetowych, a także możliwość blokowania ciasteczek i innych form śledzenia w sieci. Oprócz tego może ona sprawdzić poprawność domeny, poprzez bezpieczne certyfikaty SSL. Comodo Dragon posiada swój własny program antywirusowy, a więc użytkownicy którzy korzystają z tej właśnie przeglądarki są chronieni przed wirusami i innymi zagrożeniami ze strony Internetu.

Comodo Dragon

Podsumowanie o bezpiecznych przeglądarkach internetowych zgodnie ze statystykami 2019/2020

Mam nadzieję, że w powyższym artykule znalazłeś informacje dotyczące bezpieczeństwa przeglądarek internetowych. Pamiętaj tylko, że żadna z nich nie jest idealna i posiada jakieś wady. Jedne z nich skupiają się na bezpieczeństwie, a inne kładą nacisk na prywatność użytkownika w sieci. Dlatego jeśli szukasz najbezpieczniejszej przeglądarki dla siebie, to powinieneś ją wybrać tak, aby była ona zgodna z Twoimi potrzebami.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Chrome, Firefox, Safari, a może inna przeglądarka? Statystyki 2019/2020

3 Komentarz

 1. Paweł

  Ja tylko zaznaczam prześladuje mnie reklama przeglądarki Opera GX. Tak bo ona jest dla pro graczy i innych. Tak mnie zastanawia czy warto. Bo mimo wszystko rynek zdominowany jest przez Chroma i czasem Mozilla Firefox a dla tych fanów z pogryzionym jabłkiem to tylko safari przeglądarka na ios. Tak tylko się zastanawiam czy nowa przeglądarka ma siłę do przebicia się czy to już będzie monopol?

 2. Dio

  Pobędę sobie botem :p
  Safari przeglądarka – same pozytyw + negatywy to ze nie szanuje firm z jabłkiem,
  Comodo Dragon przeglądarka – nie znam – fajna nazwa + logo
  Epic Privacy Browser przeglądarka – logo jak kostka do zmywarki, nie ufam w te zapewnienia
  Przeglądarka Tor przeglądarka – zła sława to mało powiedziane, polała mnie jej prędkość i m niepotrzebna skoro nie szukam w dark necie ani niżej
  Microsoft Edge przeglądarka – nie wiem czy kiedykolwiek uwolni się od zlej sławy swej poprzedniczki, teraz i tak działa na Chrome więc wszystko wszystko jedno
  Opera przeglądarka – nie będę powielać wczesnego wpisu o niej Mi odpowiada
  Mozilla Firefox przeglądarka – zawsze w serduszku najlepsza i niech sobie lisek je ten ram ma zdrowie
  Google Chrome przeglądarka – związek z rozsądku przemawia do mnie automatyczne tłumaczenie stron, to rośniesz opiera się na Chrome

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.