Black Friday i Cyber Monday w SEO – największe wyprzedażowe szaleństwo w całym roku

,

Jest jesień a to znaczy, że wraz z nią zbliża się wielkimi krokami okres ogromnych wyprzedaży. Jeśli już mowa o nich to nic nie przewyższy Black Friday i Cyber Monday, które stanowią największy weekend zakupów w całym roku. Nieważne jaką listę zakupów przygotujesz, czy będą to ubrania, kosmetyki czy jakieś sprzęty technologiczne, to jest to najlepsza okazja aby zapłacić za zakupy ze zniżką. A w tym roku kiedy wypada Black Friday i Cyber Monday?

Spis treści:

  • Black Friday i Cyber Monday w SEO
  • Black Friday
  • Cyber Monday
  • Podsumowanie

Black Friday i Cyber Monday w SEO

W branżach takich jak SEO, promocje z rzędu kilkudziesięciu procent to zdecydowanie rzadkość. Dlatego Black Friday SEO i Cyber Monday SEO to dni, na które z niecierpliwością czeka każdy marketingowiec i webmasterzy. Rok temu dla klientów dostępne były oferty znanych narzędzi internetowych. A oto niektóre z nich:

  • Senuto – promocja -40% na wszystkie pakiety + dodatkowe prezenty przy wykupieniu lub przedłużeniu wybranego pakietu,
  • SEMSTORM – promocja na dowolny pakiet wynosiła -50% + dodatkowe zniżki od partnerów,
  • Sitemeans – zniżka -90%, a także korzystanie z Pakietu Brązowego przez miesiąc kosztowało 5zł zamiast 56zł,
  • Brand24 – 50% rabatu na 3 miesiące na monitoring internetu.

To tylko jedne z nielicznych narzędzi, które zdecydowały się uprzyjemnić dni swoim klientom. Było ich znacznie więcej, które kusiły swoimi ofertami. A czy w tym roku cała branża SEO zaoferuje coś podobnego?

Black Friday

Black Friday to po polsku Czarny Piątek, czyli najlepszy dzień na zakupy. Każdego roku trafia on w inny dzień, gdyż związany jest ze Świętem Dziękczynienia (świętem bardzo ważnym dla Amerykanów). Święto to odbywa się w ostatni czwartek miesiąca, a dzień po nim Black Friday, czyli czas wielkich obniżek. W tym roku przypada on 29 listopada. Jest to dzień, w którym wszystkie sklepy zarówno te małe jak i duże organizują najciekawsze i największe wyprzedaże lub promocje. Można powiedzieć, że jest to jeden z największych okresów sprzedaży w roku.

Z racji tego, że Black Friday wypada pod koniec listopada to oznacza to, że jest to czas kiedy ludzie wpadają w histerię zakupów świątecznych. W tym czasie większość sklepów otwartych jest po godzinach, a niektóre z nich otwarte są nawet całą dobę i oferują klientom jednodniowe okazje i promocje. Czarny Piątek to także dzień, w którym sklepy mogą zamienić się w typową wojnę między klientami. Może być to np. walka o ostatnią sztukę butów czy sukienkę. Może byłeś kiedyś świadkiem i sam na własne oczy widziałeś co może dziać się w tym czasie w sklepie?

Cyber Monday

Cyber Monday, Cyber poniedziałek, cybernetyczny poniedziałek lub jak kto woli cyfrowy poniedziałek jest to pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia. Słynie on z licznych wyprzedaży i promocji oferowanych przez sklepy internetowe. Można powiedzieć, że Cyber Monday jest przedłużeniem Black Friday. W tym roku przypada on 2 grudnia i z powodu Czarnego Piątku jeszcze wiele wyprzedaży będzie realizowana przez kolejne dni. Jednak trzeba liczyć się z tym, że najbardziej ciekawy towar może być dostępny tylko w poniedziałek. Te święto jest dosyć nowe, bo powstało w 2005 roku. Jego stworzenie miało na celu zachęcenie ludzi do tego aby robili zakupy przez Internet a także miało konkurować to ze sprzedażą w sklepach stacjonarnych. Jest to przede wszystkim sposób na łatwe i wygodne zrobienie zakupów, bo nie trzeba stać w długich kolejkach. A chyba wyobrażasz sobie jakie mogłyby one być?

Podsumowanie

Co prawda nie obchodzimy w Polsce Święta Dziękczynienia, ale tak jak każdy lubimy podpatrywać co dzieje się na zachodzie. Stąd właśnie wziął się Black Friday i Cyber Monday. Zapewne każdy z polskich konsumentów zna te nazwy i z niecierpliwością oczekuje tych dni. Tak jak już wcześniej wspomniałam to Czarny Piątek i Cyber Poniedziałek są dniami z największymi wyprzedażami pojawiającymi się w sklepach stacjonarnych i tych online. W tych dniach, takich jak Black Friday SEO oraz Cyber Monday SEO, sprzedawcy z wielu różnych branż oferują swoje produkty i usługi w cenach niskich jak nigdy. Zanim zrobisz zakupy warto wcześniej zorientować się czego można spodziewać się na wyprzedażach i poczekać na promocję. Wtedy możesz kupić daną rzecz o wiele taniej. Jednak musisz pamiętać, że w tym czasie nikt nie śpi i poluje na okazję. A teraz szykuj się na wielkie promocje, bo to już wkrótce! TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Black Friday i Cyber Monday w SEO – największe wyprzedażowe szaleństwo w całym roku

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Zainteresowała Cię oferta?

Masz pytania?

Kliknij po bezpłatną wycenę

Bezpłatna wycena