Black Friday i Cyber Monday w SEO – największe wyprzedażowe szaleństwo w całym roku

, Czas czytania: 4:30 min. , Komentarz(y):2

Jest jesień a to znaczy, że wraz z nią zbliża się wielkimi krokami okres ogromnych wyprzedaży. Jeśli już mowa o nich to nic nie przewyższy Black Friday i Cyber Monday, które stanowią największy weekend zakupów w całym roku. Nieważne jaką listę zakupów przygotujesz, czy będą to ubrania, kosmetyki czy jakieś sprzęty technologiczne, to jest to najlepsza okazja aby zapłacić za zakupy ze zniżką. A w tym roku kiedy wypada Black Friday i Cyber Monday?

Spis treści:

Black Friday i Cyber Monday w SEO 2020

Black Friday w SEO 2020 i Cyber Monday w SEO 2020 zbliżają się wielkimi krokami. Pierwszy z nich, czyli Black Friday SEO wypada w tym roku 27 listopada. Natomiast Cyber Monday w SEO przypada po weekendzie, czyli 30 listopada. Wiele sklepów organizuje z tej okazji duże promocje. Jeśli chodzi o branżę SEO, to na ten moment wiadomo, że:

 • Semstorm – promocja -50% na narzędzie SEMSTORM.
 • Brand24 – promocja -50% na pierwsze 3 miesiące na dowolnie wybrany plan abonamentowy przy płatności miesięcznej.

Jeśli chodzi o inne przedsiębiorstwa z branży SEO, to niestety na ich stronach internetowych lub profilach w social mediach nie pojawiły się jeszcze informacje odnośnie promocji na Black Friday SEO czy też Cyber Monday SEO. Mogę jednak zapewnić, że tak jak w poprzednich latach, również i w tym z całą pewnością pojawią się nowe wciągające oferty.

Black Friday i Cyber Monday w SEO 2019

Tak jak w poprzednim roku, tak i w tym, branże SEO przygotowały pewne niespodzianki dla swoich klientów. Black Friday i Cyber Monday już niebawem. Jesteś ciekawy co znajdzie się w ofercie? Jeśli tak, to spójrz poniżej. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie znam jeszcze wszystkich ofert, ale na pewno będą one aktualizowane na bieżąco i to właśnie tutaj będą pojawiały się kolejne oferty. A więc, na dzień dzisiejszy wiem, że branża SEO oferuje:

 • Senuto – promocja -40% na pakiety 12-miesięczne;
 • SEMSTORM – 50% rabatu na wszystkie pakiety;
 • Brand 24 – 50% zniżki przy zakupie dowolnego pakietu;
 • Surfer SEO – wszystkie limity zwiększone o 50% przez 6 miesięcy.

Black Friday i Cyber Monday w SEO 2018

Black Friday

W branżach takich jak SEO, promocje z rzędu kilkudziesięciu procent to zdecydowanie rzadkość. Dlatego Black Friday SEO i Cyber Monday SEO to dni, na które z niecierpliwością czeka każdy marketingowiec i webmasterzy. Rok temu dla klientów dostępne były oferty znanych narzędzi internetowych. A oto niektóre z nich:

 • Senuto – promocja -40% na wszystkie pakiety + dodatkowe prezenty przy wykupieniu lub przedłużeniu wybranego pakietu,
 • SEMSTORM – promocja na dowolny pakiet wynosiła -50% + dodatkowe zniżki od partnerów,
 • Sitemeans – zniżka -90%, a także korzystanie z Pakietu Brązowego przez miesiąc kosztowało 5zł zamiast 56zł,
 • Brand24 – 50% rabatu na 3 miesiące na monitoring internetu.

To tylko jedne z nielicznych branż, które zdecydowały się uprzyjemnić dni swoim klientom. A było ich znacznie więcej, które kusiły swoimi ofertami. Jednak obecny rok także przyniesie wiele miłych niespodzianek, więc bądź na to przygotowany.

Black Friday

Black Friday to po polsku Czarny Piątek, czyli najlepszy dzień na zakupy. Każdego roku trafia on w inny dzień, gdyż związany jest ze Świętem Dziękczynienia (świętem bardzo ważnym dla Amerykanów). Święto to odbywa się w ostatni czwartek miesiąca, a dzień po nim Black Friday, czyli czas wielkich obniżek. W tym roku przypada on 29 listopada. Jest to dzień, w którym wszystkie sklepy zarówno te małe jak i duże organizują najciekawsze i największe wyprzedaże lub promocje. Można powiedzieć, że jest to jeden z największych okresów sprzedaży w roku.

Z racji tego, że Black Friday wypada pod koniec listopada to oznacza to, że jest to czas kiedy ludzie wpadają w histerię zakupów świątecznych. W tym czasie większość sklepów otwartych jest po godzinach, a niektóre z nich otwarte są nawet całą dobę i oferują klientom jednodniowe okazje i promocje. Czarny Piątek to także dzień, w którym sklepy mogą zamienić się w typową wojnę między klientami. Może być to np. walka o ostatnią sztukę butów czy sukienkę. Może byłeś kiedyś świadkiem i sam na własne oczy widziałeś co może dziać się w tym czasie w sklepie?

Cyber Monday

Cyber Monday Cyber Monday, Cyber poniedziałek, cybernetyczny poniedziałek lub jak kto woli cyfrowy poniedziałek jest to pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia. Słynie on z licznych wyprzedaży i promocji oferowanych przez sklepy internetowe. Można powiedzieć, że Cyber Monday jest przedłużeniem Black Friday. W tym roku przypada on 2 grudnia i z powodu Czarnego Piątku jeszcze wiele wyprzedaży będzie realizowana przez kolejne dni. Jednak trzeba liczyć się z tym, że najbardziej ciekawy towar może być dostępny tylko w poniedziałek. Te święto jest dosyć nowe, bo powstało w 2005 roku. Jego stworzenie miało na celu zachęcenie ludzi do tego aby robili zakupy przez Internet a także miało konkurować to ze sprzedażą w sklepach stacjonarnych. Jest to przede wszystkim sposób na łatwe i wygodne zrobienie zakupów, bo nie trzeba stać w długich kolejkach. A chyba wyobrażasz sobie jakie mogłyby one być?

Podsumowanie

Co prawda nie obchodzimy w Polsce Święta Dziękczynienia, ale tak jak każdy lubimy podpatrywać co dzieje się na zachodzie. Stąd właśnie wziął się Black Friday i Cyber Monday. Zapewne każdy z polskich konsumentów zna te nazwy i z niecierpliwością oczekuje tych dni. Tak jak już wcześniej wspomniałam to Czarny Piątek i Cyber Poniedziałek są dniami z największymi wyprzedażami pojawiającymi się w sklepach stacjonarnych i tych online. W tych dniach, takich jak Black Friday SEO oraz Cyber Monday SEO, sprzedawcy z wielu różnych branż oferują swoje produkty i usługi w cenach niskich jak nigdy. Zanim zrobisz zakupy warto wcześniej zorientować się czego można spodziewać się na wyprzedażach i poczekać na promocję. Wtedy możesz kupić daną rzecz o wiele taniej. Jednak musisz pamiętać, że w tym czasie nikt nie śpi i poluje na okazję. A teraz szykuj się na wielkie promocje, bo to już wkrótce!

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Black Friday i Cyber Monday w SEO – największe wyprzedażowe szaleństwo w całym roku

2 Komentarz

 1. Rafał

  Jakoś sobie w tym roku nie wyobrażam tego całego Black Friday w SEO. Właściwie w ogóle sobie tego nie wyobrażam. Po pierwsze pandemia po drogie słowo “czarny”. No niema szans. Jeszcze dodajmy wzmiankę jak wszyscy dostali po kieszeni i całe branże odbijają się od dna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.

Potrzebujesz wsparcia IT?

To dobry czas na kontakt

Formularz kontaktowy