Czy to już koniec rynku pracownika w branży IT?

, , Czas czytania: 3:30 min.

Koniec rynku pracownika

W obecnym czasie sytuacja na polskim rynku pracy jest dość skomplikowana. Z jednej strony pracodawcy szukają do zatrudnienia osób z odpowiednimi kwalifikacjami, które będą posiadały potrzebną wiedzę i umiejętności do wykonywanej pracy. Natomiast z drugiej strony krążą informacje o wyhamowaniu polskiej gospodarki. Co więc jest prawdą? Jak to wygląda w branży IT? Czy to już koniec rynku pracownika? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszam do lektury.

Spis treści:

Jak obecnie wygląda rynek pracownika w branży IT?

Rynek w branży IT od wielu lat był rynkiem pracownika. Jednak można powiedzieć, że w dzisiejszym czasie uległo to zmianie. Firmy coraz częściej wycofują swoje oferty pracy, zwolnienia pracowników występują coraz częściej, a także nie ma podwyżek. A to wszystko może świadczyć tylko o jednym. Rynku pracownika już nie ma. Jeśli chodzi o pensje pracowników z branży IT, to wzrastały one regularnie wraz z zapotrzebowaniem usług na rynku. Obecnie takich usług jest coraz mniej, a gdzieniegdzie nie ma ich w ogóle. Według Piotra Bielskiego – dyrektora departamentu analiz ekonomicznych w Santander Bank Polska, sytuacja odwraca się do góry nogami i znowu może nastąpić większe bezrobocie i zamrożenie podwyżek. Należy tutaj również wspomnieć, że znalezienie nowej pracy również będzie bardzo trudne, a to dlatego, że niektórym pracodawcom nie warto już zatrudniać nowych pracowników. Dlatego też sytuacja następuje w ten sposób: na samym początku firmy rezygnują z zatrudniania nowych pracowników, w trakcie następuje brak podwyżek, a w efekcie posypują się zwolnienia. W dużej mierze dzieje się tak z powodu koronawirusa.

Jak korona-wirus wpływie na rynek IT

Źródło: https://testerzy.pl/baza-wiedzy/artykuly/jak-koronawirus-wplynie-na-branze-it-wyniki

Ile firm z tego powodu zostało zamkniętych?

Obecnie wiele przedsiębiorstw zostaje zawieszonych i to nie tylko z branży IT, ale także z różnych dziedzin. Dlatego z końcem miesiąca do CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej) wpływa duża ilość wniosków o zawieszeniu lub likwidację firmy.

Podsumowanie informacji

Jak widzisz koniec rynku pracownika staje się faktem. Krótko przypominając, to jeszcze wcześniej branża IT była jedną z tych, gdzie pracownik mógł przebierać w propozycjach ofert pracy i czekał, aż inni pracodawcy będą przebijali swoją ofertę w celu jego zatrudnienia. Dzisiaj to już niestety nie zawsze możliwe, choć specjaliści w swoim fachu są dalej poszukiwani i nie zmieni tego żaden kryzys,

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Czy to już koniec rynku pracownika w branży IT?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

candyweb

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.

Ostatnie artykuły

Zainteresowała Cię oferta?

Kompleksowa oferta

Kliknij po bezpłatną wycenę

Wyceń projekt