Czy tworzenie stron www to sztuka?

, Czas czytania: 5:30 min. , Komentarz(y):0

Strony internetowe od dłuższego czasu stanowią dźwignię każdego biznesu. Można powiedzieć, że są one nośnikiem prestiżu. Dlatego jeśli chcesz mieć swoją stronę www to powinieneś zgłosić się do profesjonalisty albo jeśli sam jesteś profesjonalistą to dołóż największych starań, aby taka strona cechowała się unikalnością i atrakcyjnością. A czy tworzenie strony www może opierać się na sztuce i co ona ma wspólnego ze stroną? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej.

Spis treści:

Podstawowe kroki tworzenia stron www

stwórz koncepcje strony internetowej

Każdy pewnie marzy o tym, żeby mieć stronę internetową charakteryzującą się profesjonalnością i nieszablonowością. Żeby była ona unikalna i przyciągała wzrok odbiorców. Aby była wizytówką firmy i zwiększyła pozyskanie klientów. Właśnie żeby strona www tak wyglądała to potrzeba profesjonalnej ręki. Najlepiej skorzystać z usług specjalisty, który zajmuje się takimi czynnościami na co dzień i wie jakie są najnowsze trendy i technologie. A jeśli strona zostanie wykonana bardzo dobrze i jest atrakcyjna to może wywołać większe zainteresowanie wśród klientów. Co w efekcie może przełożyć się na zwiększenie sprzedaży Twoich usług bądź produktów. Tworzenie stron www może okazać się sztuką, a jej wykonanie wielkim dziełem. Poniżej przedstawione są elementy, które wchodzą w skład tworzenia strony www.

Koncepcja – określenie celu

Na samym początku powinieneś pomyśleć nad swoją działalnością. To jaki ma profil i jakich ma klientów jest bardzo ważne. Zastanów się i określ cel jaki ma mieć Twoja strona internetowa. Jak i również przemyśl to, co chcesz osiągnąć dzięki niej. W ten sposób zbudujesz początkową wizję i poznasz specyfikę, która jest niezwykle istotna w tworzeniu stron www.

Aranżacja strony www

Kiedy już określisz podstawowe kwestie w sprawie Twojej działalności to skup się na określeniu celów związanych tylko z samą stroną internetową. Zaaranżuj swoją stronę www, ustal do czego ma służyć i jakie funkcje posiadać.

Możliwe funkcje na stronie internetowej

Kiedy strona www jest już stworzona to możesz dodać do niej kilka funkcjonalności, które mogą okazać się jej skutecznym dopełnieniem. Jednak pamiętaj, że jeśli decydujesz się na dodatek, to powinieneś poświęcić na to trochę więcej uwagi. Dodatkowymi funkcjami na stronie mogą być np.:

Blog firmowy

tworzenie stron internetowych - blog firmowy

Jest to najczęściej stosowana funkcja przez firmy. Nie dość, że ma duży zasięg oddziaływania, to również wspomaga wiedzę użytkowników. W ten sposób odwiedzając Twoją stronę mogą oni poczytać wpisy, z których można dowiedzieć się wiele ciekawych informacji. Dodatkową cechą bloga jest to, że dzięki niemu możesz zacząć pozycjonować się na dane frazy kluczowe, które użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę Google. Znajdują się one zazwyczaj w artykułach. Dzięki temu będziesz mógł pojawiać się wyżej w wynikach wyszukiwania.

Newsletter

Być może słyszałeś już o takim rozwiązaniu. Jest to stara, ale dość popularna funkcja. Dzięki niej użytkownik może dowiedzieć się o wprowadzonych zmianach na stronie www i nie tylko. Dotyczy to również ofert specjalnych, które tak naprawdę są główną cechą przekonującą użytkowników do zapisania się do newslettera.

Projekt strony www

Jest to bardzo ważny element, który odgrywa istotną rolę w tworzeniu stron www. Miej swój plan na realizację strony internetowej. Zleć jej wykonanie profesjonaliście, skorzystaj z usług agencji, albo po prostu wykonaj to sam jeśli potrafisz. Pamiętaj żeby projekt był unikalny i charakteryzował się wysoką funkcjonalnością. Masz całe pole do popisu. Dobry projekt może przyciągnąć uwagę odbiorców, co w efekcie może przełożyć się na częstsze odwiedziny użytkowników na stronie.

Unikalna treść na stronie www

Strona www nie może składać się z samej grafiki, musi znajdować się na niej również tekst, który będzie w stanie oczarować użytkownika. Treść powinna być niepowtarzalna i zaciekawiająca, tak aby klient chciał ją przeczytać. Jak już wyżej wspomniałam ma ona też wpływ na pozycjonowanie, co przekłada się na wyniki w wyszukiwarce. Dlatego pisz ciekawie, z odrobiną humoru i ciekawostek. Jeśli masz dryk do pisania to nie wahaj się i zacznij działać. A jeśli nie jesteś orłem w tej kwestii to możesz skorzystać z usług copywriterskich.

Hosting i domena dla strony www

Jeśli tworzysz stronę www to konieczne jest zakupienie odpowiedniej domeny jak i usługi hostingu. Dzięki tej czynności wszystkie pliki, które tworzą stronę www zostaną umieszczone na serwerze. Jeśli firma zajmuje się realizacją Twojego zlecenia to zazwyczaj oferuje zakup domeny wraz z hostingiem strony i nie musisz się tym martwić.

Inspiracje zaczerpnięte z historii sztuki w tworzeniu stron www

tworząc strony szukaj inspiracji

To, że żyjemy we współczesnym świecie nie znaczy, że sztuka która była kiedyś przeminęła. Można ją spotkać na każdym kroku, nawet na stronach internetowych. Może niektórzy uznają, że na nich od dawna się nic nie dzieje, bo w projektach graficznych już się dużo działo i w kontekście sztuki ciężko stworzyć unikatowy i nieszablonowy projekt. Tworzenie stron www opiera się na sztuce i zawsze będzie się opierać. Można wzorować się na innych projektach, zmieniać kontekst i w ten sposób powstanie coś innego. Nadal można stworzyć coś wyjątkowego i jedynego w swoim rodzaju. Wymyślenie czegoś niespotykanego nie musi być ciężkie. Dla osoby kreatywnej wymyślenie unikatowych pomysłów jest bułką z masłem. Możesz tworzyć swoje własne koncepcje, wykorzystywać cały bagaż pomysłów dotąd, aż projekt przypadnie Ci do gustu. Przede wszystkim w tworzeniu stron www można twórczo przekształcać inspiracje z historii sztuki projektowania na potrzeby web designu. Przykładowym elementem sztuki przy tworzeniu stron www może być typografia. Jej wykorzystanie w sposób dekoracyjny, znany jest już od dawna, bo z jej możliwości korzystano już w okresie modernizmu. A także coraz częściej można spotykać to w Internecie. Typografia choć wiąże się z tekstem, to dzięki niej, cała kompozycja współgra ze sobą. A dzięki temu powstaje dzieło sztuki.

Podsumowanie

Jak sam widzisz, tworzenie strony www jest sztuką. Wszystkie elementy, które składają się na jej stworzenie to już jest sztuka. Wpływa na to nie tylko projekt pełen niezwykłości i unikalności, ale także jego wdrożenie i uaktywnienie, zachowując przy tym jego charyzmatyczność i efekt estetyczny. Jeśli jeszcze nie masz strony internetowej, a chciałbyś ją mieć, to nie czekaj dłużej i zacznij stawiać pierwsze kroki ku jej stworzeniu.

  TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Czy tworzenie stron www to sztuka?

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.