Czy warto mieć opaskę monitorującą aktywność fizyczną?

, Czas czytania: 4:30 min. , Komentarz(y):7

Zdrowe odżywianie, zdrowy tryb życia oraz nowe postanowienia to czynniki, które dotyczą coraz to większej ilości osób chcących odmienić swoje życie lub zostać fit. Wraz z rozwojem technologii na rynku oprócz aplikacji mobilnych czy smartwatchy pojawiły się również opaski monitorujące aktywność fizyczną. Na pytanie, czy warto je mieć i czy spełniają swoją rolę odpowiemy w dzisiejszym artykule..

Spis treści:

Co to jest opaska monitorująca aktywność?

Jest to opaska, którą używa coraz więcej ludzi uprawiających jakąkolwiek aktywność fizyczną. Opaska tak jak w tytule pozwala monitorować nam naszą aktywność fizyczną. Opaski fitness oprócz standardowego zegarka posiadają opcje mierzenia tętna, pokonywania codziennej odległości czy to na treningu, czy podczas dowolnej aktywności fizycznej. Opaski zazwyczaj posiadają dedykowane aplikacje, z którymi łączymy się przez bluetooth, a po sparowaniu urządzenia wszystkie dane zapisane na opasce wyświetlą się w aplikacji na telefonie. Większość opasek jest umieszczona na wygodnych gumowych paskach. Są one również odporne na wodę.

Główne funkcje oraz zastosowania opaski monitorującej aktywność fizyczną

Wiele osób decyduje się na zakup opaski fitness, ponieważ chce dzięki temu mieć wgląd na swoje osiągnięcia np. w odchudzaniu. Licznik wskaże nam przebyte kilometry, ale nie tylko. Pokaże on też, ile kalorii spaliliśmy w danym dniu. Kolejne zastosowanie opaska odnalazła wśród zapalonych sportowców, którzy używają jej do biegania, pływania czy jazdy na rowerze. Dzięki niej mogą oni korzystać ze wbudowanych funkcji treningu, co pozwala osiągnąć im lepsze wyniki oraz satysfakcję po każdym efektywnym wysiłku. Funkcje zdrowotne również znalazły swoje zastosowanie w opasce fitness. Wbudowany ciśnieniomierz pozwoli nam zbadać ciśnienie tętnicze krwi oraz umożliwi monitorować nam nasz sen.

Czym się kierować podczas kupna opaski fitness?

Podczas zakupu tego typu gadżetu w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, czy będzie on kompatybilny z naszym telefonem. Dzięki tej opcji wszystkie wyniki i osiągnięcia będziemy mieć w aplikacji, co będzie dla nas bardzo wygodne. Co więcej, utworzy się nam historia wykonywanej aktywności fizycznej. Czas pracy baterii będzie również odgrywał kluczową rolę w naszej opasce fitness. Ważne też jest, aby zwrócić uwagę na to, czy jest ona wodoszczelna, pyłoodporna oraz czy posiada wbudowany GPS. Ceny opasek nie są kosmiczne, więc każdy na pewno wybierze coś dla siebie, ale osobiście kierowalibyśmy się tutaj funkcjonalnościami niż ceną. Nie od dziś wiemy, że tanie i dobre nie idzie z sobą w parze, więc nie warto oszczędzać na tego rodzaju urządzeniu.

Opaska monitorująca aktywność – podsumowanie

Technologia idzie do przodu, a my wraz z nią. Na pewno każdy z nas widział opaskę monitorującą aktywność fizyczną wśród swoich znajomych. Opaski te cieszą się dużą popularnością i wykorzystywane są w różnorodny sposób. Na rynku dostępnych jest wiele opasek od różnych producentów, jednak według użytkowników, największą popularnością cieszą się opaski fitness z firmy Xiaomi. Firma ta przyzwyczaiła nas już do tego, że daje nam dużo możliwości w bardzo konkurencyjnych cenach. Uważamy, że to dość fajny gadżet i może przydać się każdemu.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Czy warto mieć opaskę monitorującą aktywność fizyczną?

7 Komentarz

    1. Król

      No to słabo. Niewiele trzeba a taka opaska monitorujące może dostarczyć Ci wielu ważnych informacji o twoim ciele. Polecam stosować zgodnie z początkowym celem, czyli do treningu. Dają ładny obraz jak organizm reaguje na wysiłek.

  1. Kinga

    Opaska posiada wile funkcji które nie koniecznie są powiązane ze sportem ale są bardzo przydatne. Nigdy nie wiadomo kiedy potrzebne będzie skorzystanie z GPS gdy zapomnimy telefonu albo z innych funkcji które w danej sytuacji mogą nam pomóc.

Dodaj komentarz

Bartek Candyweb

Programuje, śpiewa i gra - istny człowiek orkiestra:)