Czy warto wybrać platformę Sky-Shop do prowadzenia swojego sklepu internetowego?

, Czas czytania: 4:00 min.

Sky Shop

Wiele przedsiębiorców, którzy posiadają swoje sklepy internetowe, zastanawia się nad przekazaniem swoich dotychczas realizowanych funkcji innym podmiotom. Chodzi tutaj głównie o wybór gotowych oprogramowań do prowadzenia swojego sklepu internetowego. Jednym z nich jest platforma Sky-Shop. Czym charakteryzuje się to rozwiązanie, jakie ma zalety i wady oraz czy w ogóle warto korzystać z tej platformy?

Spis treści:

Czym tak w ogóle jest platforma Sky-Shop?

Sky-Shop to jedno z płatnych oprogramowań, które stanowi platformę zarówno do prowadzenia sklepów internetowych, jak i sprzedaży swoich produktów czy usług na Allegro lub eBay i Dropshippingu. Co prawda, Sky-Shop nie jest tak popularną platformą, jednak posiada zwiększające się grono odbiorców. Co istotne, najważniejszą cechą, która zyskuje względy większości użytkowników, jest to, że właśnie ta platforma oferuje możliwość przenoszenia danych ze wszystkich skryptów. Oprócz tego przedsiębiorca, który zdecyduje się przejść na platformę Sky-Shop, może liczyć na to, że jego produkty zostaną również przeniesione oraz nastąpi przekierowanie linków z wcześniejszego sklepu czy też przeniesienie domeny. Co prawda nie jest to nic specjalnego, ponieważ taka opcja możliwa jest w większości oprogramowań dla sklepów internetowych. Jednak nie można zapominać, że jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić sporo czasu osobom, które posiadają już swój sklep i chcą go przenieść na platformę Sky-Shop. Oczywiście taki sklep będzie znajdował się na serwerze twórców tej platformy, a wykupienie licencji czy zainstalowanie go na swoim serwerze będzie niemożliwe. W ofercie platformy Sky-Shop znajdują się 3 pakiety do wyboru: pakiet Basic, pakiet Business oraz pakiet Supreme.

Platforma sky shop

Źródło: https://sky-shop.pl/cennik_sklepu

Jak założyć sklep internetowy w oprogramowaniu Sky-Shop?

Aby założyć sklep internetowy w platformie Shy-Shop, to najpierw trzeba wejść na tą stronę www https://sky-shop.pl/. Następnie należy kliknąć czerwony przycisk z poleceniem “Załóż sklep bezpłatnie”, który jak widzimy na poniższym screenie, znajduje się w prawym, górnym rogu.

sklep internetowy sky shop

Po kliknięciu platforma przekierowuje nas do nowego okna, w którym trzeba podać swoje dane, takie jak adres e-mail, hasło oraz nazwę sklepu.

sky shop sklep internetowy

Po podaniu wszelkich informacji użytkownik zostaje przeniesiony do panelu administracyjnego sklepu, w którym następuje kontynuacja podawania informacji. A są one związane z zarejestrowaną działalnością gospodarczą. Kiedy już wypełni się wszystkie podpunkty odnośnie prowadzonej firmy, to wówczas właściciel swojego sklepu zostanie przekierowany do asystenta konfiguracji, który przedstawi krok po kroku jak ustawić właściwości sklepu. Możesz obejrzeć również filmik instruktażowy, który przedstawi Ci najpotrzebniejsze informacje na temat założenia sklepu internetowego. Gdy już zaczerpniesz trochę wiedzy, to możesz zacząć edycję graficzną swojego sklepu. W tym momencie dodajesz wszystkie najpotrzebniejsze elementy, takie jak: logo, dane kontaktowe, ustawiasz opcje płatności i właściwości wysyłki, dodajesz produkty i wszystko jest praktycznie gotowe.

Zalety i wady platformy Sky-Shop

Zalety i wady oprogramowania Sky-Shop

Zalety

Wady

Możliwość przeniesienia sklepu internetowego z innych platform

Optymalizacja sklepu internetowego potrzebuje współpracy z programistami Sky-Shop

Panel administracyjny na platformie Sky-Shop jest intuicyjny

Korzystając z platformy Sky-Shop nie ma się dostępu do kodu strony sklepu internetowego

Możliwość przetestowania platformy Sky-Shop za darmo. Okres próbny wynosi aż 14 dni

Płatności za abonament są w skali miesiąca

Sky-Shop posiada najnowsze aktualizacje

Sky-Shop oferuje wsparcie techniczne w języku polskim

Platforma Sky-Shop oferuje system płatności z niską prowizją

Czy warto skorzystać z platformy Sky-Shop?

Platforma Sky-Shop tak jak każde rozwiązanie ma zalety i wady. Dlatego podjęcie decyzji o tym, czy warto skorzystać z tego oprogramowania, powinno należeć tylko i wyłącznie do Ciebie. Powinieneś sam określić, czego oczekujesz i jakie masz potrzeby. Pamiętaj, że w przypadku tej platformy Sky-Shop masz darmowy okres próbny, który możesz przetestować. A już w tym czasie powinna Ci się nasunąć myśl, czy warto z takiej platformy skorzystać.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Czy warto wybrać platformę Sky-Shop do prowadzenia swojego sklepu internetowego?

3 Komentarz

  1. Kamil

    Jeśli ktoś chce, by jego biznes był rozwojowy, to zdecydowanie odradzam Sky-Shop i inne sklepy oparte na modelu SAAS. Wad i ograniczeń tego rozwiązania można zrobić całą listę, więc nie wiem czemu są tylko 3. Co do optymalizacji sklepu z programistami to jej nie ma. Jak ja chciałem, by coś mi wdrożyli, to powiedzieli, że wezmą moje uwagi do kolejki i rozważą. Czyli zapewne na mały drobiazg ułatwiający sprzedaż bedę czekał 5 lat albo się nie doczekam. Przesiadłem się na Woocommerce i jestem zadowolony.

  2. AdamM

    Kamil, widzę, że interesujesz się dropshippingiem. ja też rozważałem kilka opcji od różnych firm przed założeniem sklepu internetowego. Polecam sprawdzić ofertę takedrop, gdzie można kupić gotowy sklep wraz z obszernym kursem na temat tego modelu sprzedaży. Ich oprogramowanie posiada masę ciekawych i ulatwiajacych sprzedaz funkcji. Cena? 299 pln

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.

Ostatnie artykuły

Zainteresowała Cię oferta?

Kompleksowa oferta

Kliknij po bezpłatną wycenę

Wyceń projekt