Czy warto wybrać platformę Sky-Shop do prowadzenia swojego sklepu internetowego?

, Czas czytania: 4:00 min. , Komentarz(y):6

Wielu przedsiębiorców, którzy posiadają swoje sklepy internetowe, zastanawia się nad przekazaniem swoich dotychczas realizowanych funkcji innym podmiotom. Chodzi tutaj głównie o wybór gotowych oprogramowań do prowadzenia swojego sklepu internetowego. Jednym z nich jest platforma Sky-Shop. Czym charakteryzuje się to rozwiązanie, jakie ma zalety i wady oraz czy w ogóle warto korzystać z tej platformy?

Spis treści:

Czym tak w ogóle jest platforma Sky-Shop?

Sky-Shop to jedno z płatnych oprogramowań, które stanowi platformę zarówno do prowadzenia sklepów internetowych, jak i sprzedaży swoich produktów czy usług na Allegro lub eBay i Dropshippingu. Co prawda, Sky-Shop nie jest tak popularną platformą, jednak posiada zwiększające się grono odbiorców. Co istotne, najważniejszą cechą, która zyskuje względy większości użytkowników, jest to, że właśnie ta platforma oferuje możliwość przenoszenia danych ze wszystkich skryptów. Oprócz tego przedsiębiorca, który zdecyduje się przejść na platformę Sky-Shop, może liczyć na to, że jego produkty zostaną również przeniesione oraz nastąpi przekierowanie linków z wcześniejszego sklepu czy też przeniesienie domeny. Co prawda nie jest to nic specjalnego, ponieważ taka opcja możliwa jest w większości oprogramowań dla sklepów internetowych. Jednak nie można zapominać, że jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić sporo czasu osobom, które posiadają już swój sklep i chcą go przenieść na platformę Sky-Shop. Oczywiście taki sklep będzie znajdował się na serwerze twórców tej platformy, a wykupienie licencji czy zainstalowanie go na swoim serwerze będzie niemożliwe. W ofercie platformy Sky-Shop znajdują się 3 pakiety do wyboru: pakiet Basic, pakiet Business oraz pakiet Supreme.

Platforma sky shop

Źródło: https://sky-shop.pl/cennik_sklepu

Jak założyć sklep internetowy w oprogramowaniu Sky-Shop?

Aby założyć sklep internetowy w platformie Shy-Shop, to najpierw trzeba wejść na tą stronę www https://sky-shop.pl/. Następnie należy kliknąć czerwony przycisk z poleceniem „Załóż sklep bezpłatnie”, który jak widzimy na poniższym screenie, znajduje się w prawym, górnym rogu.

sklep internetowy sky shop

Po kliknięciu platforma przekierowuje nas do nowego okna, w którym trzeba podać swoje dane, takie jak adres e-mail, hasło oraz nazwę sklepu.

sky shop sklep internetowy

Po podaniu wszelkich informacji użytkownik zostaje przeniesiony do panelu administracyjnego sklepu, w którym następuje kontynuacja podawania informacji. A są one związane z zarejestrowaną działalnością gospodarczą. Kiedy już wypełni się wszystkie podpunkty odnośnie prowadzonej firmy, to wówczas właściciel swojego sklepu zostanie przekierowany do asystenta konfiguracji, który przedstawi krok po kroku jak ustawić właściwości sklepu. Możesz obejrzeć również filmik instruktażowy, który przedstawi Ci najpotrzebniejsze informacje na temat założenia sklepu internetowego. Gdy już zaczerpniesz trochę wiedzy, to możesz zacząć edycję graficzną swojego sklepu. W tym momencie dodajesz wszystkie najpotrzebniejsze elementy, takie jak: logo, dane kontaktowe, ustawiasz opcje płatności i właściwości wysyłki, dodajesz produkty i wszystko jest praktycznie gotowe.

Zalety i wady platformy Sky-Shop

Zalety oprogramowania Sky-Shop:

 • możliwość przeniesienia sklepu internetowego z innych platform;
 • możliwość przetestowania platformy Sky-Shop za darmo. Okres próbny wynosi aż 14 dni ;
 • Sky-Shop wprowadza aktualizacje aktualizacje;
 • Sky-Shop oferuje wsparcie techniczne w języku polskim;
 • platforma Sky-Shop oferuje system płatności z niską prowizją.

Wady oprogramowania Sky-Shop:

 • optymalizacja sklepu internetowego potrzebuje współpracy z programistami Sky-Shop;
 • korzystając z platformy Sky-Shop nie ma się dostępu do kodu sklepu internetowego;
 • płatności za abonament są w skali miesiąca;
 • Sky-Shop posiada płaską strukturę linków, brak drzewa linków,
 • sugerując się opiniami użytkowników w internecie istotną wadą jest słabe wparcie techniczne,
 • panel administracyjny jest mało intuicyjny. Poruszanie się po nim może być czasami skomplikowane i wymaga trochę więcej czasu;
 • drogie usługi dodatkowe (na przykład indywidualny projekt graficzny).

Czy warto skorzystać z platformy Sky-Shop?

Platforma Sky-Shop obejmuje sporo rozwiązań, które będą dobrym rozwiązaniem dla małych bądź też średnich sklepów. Jest ona dedykowana w szczególności osobom początkującym, które nie mają dużej wiedzy technicznej oraz nie potrzebują rozszerzonego pakietu. W przypadku rozbudowanego sklepu takie rozwiązanie niestety się nie sprawdzi. Dlatego przed wyborem platformy Sky-Shop powinieneś wcześniej uwzględnić swoje wszystkie potrzeby i oczekiwania. Sky-Shop oferuje również darmowy okres próbny. W tym czasie możesz przetestować dostępne funkcje i samemu określić czy warto z takiej platformy skorzystać.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Czy warto wybrać platformę Sky-Shop do prowadzenia swojego sklepu internetowego?

6 Komentarz

 1. Kamil

  Jeśli ktoś chce, by jego biznes był rozwojowy, to zdecydowanie odradzam Sky-Shop i inne sklepy oparte na modelu SAAS. Wad i ograniczeń tego rozwiązania można zrobić całą listę, więc nie wiem czemu są tylko 3. Co do optymalizacji sklepu z programistami to jej nie ma. Jak ja chciałem, by coś mi wdrożyli, to powiedzieli, że wezmą moje uwagi do kolejki i rozważą. Czyli zapewne na mały drobiazg ułatwiający sprzedaż bedę czekał 5 lat albo się nie doczekam. Przesiadłem się na Woocommerce i jestem zadowolony.

 2. AdamM

  Kamil, widzę, że interesujesz się dropshippingiem. ja też rozważałem kilka opcji od różnych firm przed założeniem sklepu internetowego. Polecam sprawdzić ofertę takedrop, gdzie można kupić gotowy sklep wraz z obszernym kursem na temat tego modelu sprzedaży. Ich oprogramowanie posiada masę ciekawych i ulatwiajacych sprzedaz funkcji. Cena? 299 pln

 3. Rysz Ard

  Ale ta cena za miesiąc czy za całość? Bo w Sky Shop miesięczny abonament premium tyle kosztuje? Czy to dużo? Bo tak właściwie nie wiem, czy to się w ogóle kalkuluje. Czy nie lepiej otworzyć kramu na Allegro. Tam się chyba nie płaci żadnych abonamentów. Czysty zysk i od razu ma się kwestie marketingu zapewnianą. Bo skoro ktoś szuka naszych przedmiotów allegro to prędzej czy później trafi na nas. A taki sklep trzeba wy pozycjonować, przyciągnąć klienta reklamować i jeszcze co miesiąc płacić nawet jak się nic nie sprzeda.

 4. User

  Niestety ale muszę się zgodzić z opinią Kamila.
  Żeby jakaś funkcja została wprowadzona do Sky Shop, trzeba czekać latami a często jest tak, że się po prostu nie doczeka.
  Kontakt z działem technicznym jest dobry tylko wtedy jak chodzi o pieniądze, czyli założenie sklepu albo zakup dodatków.
  Sklepy na Sky Shop posiadają wiele irytujących ograniczeń oraz błędów, na których poprawienie trzeba czekać długo a czasami się wcale nie doczeka.
  Jeżeli ktoś jest w trakcie zakładania sklepu, zdecydowanie lepszym wyborem będzie presta albo woocommerce.
  Nie polecam.

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.

Nie czekaj!

Poznajmy się

Formularz kontaktowy