Czy warto wybrać platformę Sky-Shop do prowadzenia swojego sklepu internetowego?

, Czas czytania: 5:00 min. , Komentarz(y):16

Wielu przedsiębiorców, którzy posiadają swoje sklepy internetowe, zastanawia się nad przekazaniem swoich dotychczas realizowanych funkcji innym podmiotom. Chodzi tutaj głównie o wybór gotowych oprogramowań do prowadzenia swojego sklepu internetowego. Jednym z nich jest platforma Sky-Shop. Czym charakteryzuje się to rozwiązanie, jakie ma zalety i wady oraz czy w ogóle warto korzystać z tej platformy?

Spis treści:

Czym tak w ogóle jest platforma Sky-Shop?

Sky-Shop to jedno z płatnych oprogramowań, które stanowi platformę zarówno do prowadzenia sklepów internetowych, jak i sprzedaży swoich produktów czy usług na Allegro lub eBay i Dropshippingu. Co prawda, Sky-Shop nie jest tak popularną platformą, jednak posiada zwiększające się grono odbiorców. Co istotne, najważniejszą cechą, która zyskuje względy większości użytkowników, jest to, że właśnie ta platforma oferuje możliwość przenoszenia danych ze wszystkich skryptów. Oprócz tego przedsiębiorca, który zdecyduje się przejść na platformę Sky-Shop, może liczyć na to, że jego produkty zostaną również przeniesione oraz nastąpi przekierowanie linków z wcześniejszego sklepu czy też przeniesienie domeny. Co prawda nie jest to nic specjalnego, ponieważ taka opcja możliwa jest w większości oprogramowań dla sklepów internetowych. Jednak nie można zapominać, że jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić sporo czasu osobom, które posiadają już swój sklep i chcą go przenieść na platformę Sky-Shop. Oczywiście taki sklep będzie znajdował się na serwerze twórców tej platformy, a wykupienie licencji czy zainstalowanie go na swoim serwerze będzie niemożliwe. W ofercie platformy Sky-Shop znajdują się 3 pakiety do wyboru: pakiet Basic, pakiet Business oraz pakiet Supreme.

Jak założyć sklep internetowy w oprogramowaniu Sky-Shop?

Aby założyć sklep internetowy w platformie Shy-Shop, to najpierw trzeba wejść na tą stronę www https://sky-shop.pl/. Następnie należy kliknąć czerwony przycisk z poleceniem „Załóż sklep bezpłatnie”.

Po kliknięciu platforma przekierowuje nas do nowego okna, w którym trzeba podać swoje dane, takie jak adres e-mail, hasło oraz nazwę sklepu.

Po podaniu wszelkich informacji użytkownik zostaje przeniesiony do panelu administracyjnego sklepu, w którym następuje kontynuacja podawania informacji. A są one związane z zarejestrowaną działalnością gospodarczą. Kiedy już wypełni się wszystkie podpunkty odnośnie prowadzonej firmy, to wówczas właściciel swojego sklepu zostanie przekierowany do asystenta konfiguracji, który przedstawi krok po kroku jak ustawić właściwości sklepu. Możesz obejrzeć również filmik instruktażowy, który przedstawi Ci najpotrzebniejsze informacje na temat założenia sklepu internetowego. Gdy już zaczerpniesz trochę wiedzy, to możesz zacząć edycję graficzną swojego sklepu. W tym momencie dodajesz wszystkie najpotrzebniejsze elementy, takie jak: logo, dane kontaktowe, ustawiasz opcje płatności i właściwości wysyłki, dodajesz produkty i wszystko jest praktycznie gotowe.

Zalety i wady platformy Sky-Shop

Zalety oprogramowania Sky-Shop:

 • możliwość przeniesienia sklepu internetowego z innych platform;
 • możliwość przetestowania platformy Sky-Shop za darmo. Okres próbny wynosi aż 14 dni ;
 • Sky-Shop wprowadza aktualizacje aktualizacje;
 • Sky-Shop oferuje wsparcie techniczne w języku polskim;
 • platforma Sky-Shop oferuje system płatności z niską prowizją.

Wady oprogramowania Sky-Shop:

 • optymalizacja sklepu internetowego potrzebuje współpracy z programistami Sky-Shop;
 • korzystając z platformy Sky-Shop nie ma się dostępu do kodu sklepu internetowego;
 • płatności za abonament są w skali miesiąca;
 • Sky-Shop posiada płaską strukturę linków, brak drzewa linków,
 • sugerując się opiniami użytkowników w internecie istotną wadą jest słabe wparcie techniczne, a osoby bardziej wymagające mogą czuć nienasycenie;
 • Sky-Shop ma ograniczenia opcji modyfikacji i samego modelu SaaS (platforma abonamentowa);
 • panel administracyjny, mimo iż jest dość funkcjonalny, to niestety jest mało intuicyjny. Poruszanie się po nim może być czasami skomplikowane i wymaga trochę więcej czasu;
 • drogie usługi dodatkowe (na przykład indywidualny projekt graficzny).

Czy warto skorzystać z platformy Sky-Shop?

Oprogramowanie to nie jest dla każdego. Platforma Sky-Shop obejmuje dość sporo rozwiązań, które będą dobrym rozwiązaniem dla małych bądź też średnich sklepów. Jest ona dedykowana w szczególności osobom początkującym, które nie mają dużej wiedzy technicznej oraz nie potrzebują rozszerzonego pakietu. W przypadku zaawansowanych sklepów Sky-Shop się nie sprawdzi. Liczne ograniczenia wynikają z modelu SaaS. Sky-Shop nie udostępnia kodu źródłowego strony, dlatego niemożliwe jest wdrażanie znacznej ilości funkcji (pomoc zaawansowanego programisty również tu w niczym nie pomoże).

To z jednej strony nie stanowi dużego problemu (dla początkujących), jednak z drugiej, w przypadku dużych i bardzo rozbudowanych sklepów – już tak. W ich przypadku takie rozwiązanie niestety się nie sprawdzi. Dużo rozsądniejszą opcją mogą być tutaj takie alternatywy jak PrestaShop, czy WooCommerce.

Dobre alternatywy dla Sky-Shop

PrestaShop to popularne i pełnowartościowe oprogramowanie, które pozwala tworzyć w pełni funkcjonalne sklepy internetowe. W odróżnieniu od Sky-Shop sklep stworzony na PrestaShop naprawdę należy do jego twórcy i właściciela. To w pełni otwarte oprogramowanie, które pozwala wyraźnie zredukować koszty wdrażania sklepów internetowych, wystarczy pobrać go z oficjalnej strony, czyli https://www.prestashop.com/pl.

Wśród wielu licznych zalet tej platformy możemy wyróżnić:

 • panel zarządzania sklepem – jest funkcjonalny i intuicyjny, dlatego każdy użytkownik powinien poradzić sobie z jego obsługą;
 • oprogramowanie oferuje wiele gotowych motywów i szablonów, które pozwalają na stworzenie profesjonalnej platformy sprzedażowej i to w dodatku w bardzo przystępnej cenie;
 • ma wsparcie techniczne natywnych spikerów ze społeczności wielojęzycznej oraz pod względem lokalizacji;
 • skalowanie – PrestaShop jest jednym z nielicznych systemów, który wspiera dowolne skalowanie w poziomie i pionie. Oferuje również integrację z serwerami plików, dzięki czemu jest
 • odpowiedni w szczególności dla dużych i dobrze rozbudowanych sklepów;
 • pozwala na tworzenie kont o różnorodnych uprawnieniach, takich jak, np. spedytor, czy sprzedawca i administrator;
 • pozwala na dodawanie niestandardowych funkcji za pomocą modułów;
 • wspiera marketing poprzez funkcje analityki i newsletterów; i wiele więcej.

PrestaShop stale się rozwija, przez co każda kolejna wersja tego produktu jest wygodniejsza. Ma również rzeszę zwolenników, którzy mogą bez żadnych przeszkód tworzyć własne moduły, np. dla firm kurierskich. Warto tutaj również podkreślić, że PrestaShop ma stosunkowo dobrą wydajność, w związku z czym pozwala również na organizację produktów za pomocą takich elementów, jak: kategorie, tagi, czy powiązania produktowe.

Inną alternatywą dla Sky-Shop, która również ma spore grono odbiorców, jest darmowe i otwarte oprogramowanie WooCommerce. Na wstępie od razu warto zaznaczyć, że nie jest to odrębna platforma, a jedynie plug-in do WordPress.

Mimo to również w tym przypadku można wyróżnić sporo zalet:

 • WooCommerce ma dużą liczbę wtyczek i pełne tłumaczenie na język polski;
 • użytkownik nie powinien mieć większego problemu z instalacją systemu;
 • system pozwala na prowadzenie sklepów w wielu wersjach językowych, a także walutach;
 • wsparcie techniczne – duża i rozwinięta sieć specjalistów, którzy pracują nad rozwojem systemu WooCommerce pozwala na szybkie reagowanie w przypadku zaistniałego problemu. Podobnie jest ze społecznością, która jest zarazem liczna i lojalna, dlatego na jej pomoc również można bez problemu liczyć;
 • osoby pracujące na co dzień z WordPress’em mogą czuć się pewniej – system jest przyjazny i prosty w obsłudze;
 • gotowe wtyczki dopasowane dla rozwiązań sklepów internetowych;
 • elastyczny system wzbogacony o zaawansowane możliwości personalizacji treści;
 • otwarty kod źródłowy.

W przypadku WooCommerce należy uzbroić się jednak w cierpliwość, ponieważ może on wymagać dość częstych aktualizacji. Mimo to jest to odpowiednie rozwiązanie dla małych i średnich sklepów, które cenią sobie profesjonalne i stabilne działania sprzedażowe w Internecie – niezależnie od rozwiązań SaaS’owych.

Pamiętaj, przed wyborem odpowiedniej platformy sprzedażowej powinieneś wcześniej uwzględnić swoje wszystkie potrzeby i oczekiwania. Sky-Shop co prawda oferuje darmowy okres próbny – w którego czasie możesz przetestować dostępne funkcje i samemu określić czy warto z takiej platformy skorzystać – jednak jego liczne wady oraz brak wsparcia technicznego mówią same za siebie. Zawsze możesz skorzystać z innych dostępnych rozwiązań, aby zapewnić swojemu sklepu płynność i mieć pełen obraz działań sprzedażowych. Zawsze możesz też skontaktować się z naszą agencją 🙂 Z chęcią podpowiemy Ci, jak działają poszczególne platformy i która z nich będzie najodpowiedniejsza dla Ciebie.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Czy warto wybrać platformę Sky-Shop do prowadzenia swojego sklepu internetowego?

16 Komentarz

 1. Kamil

  Jeśli ktoś chce, by jego biznes był rozwojowy, to zdecydowanie odradzam Sky-Shop i inne sklepy oparte na modelu SAAS. Wad i ograniczeń tego rozwiązania można zrobić całą listę, więc nie wiem czemu są tylko 3. Co do optymalizacji sklepu z programistami to jej nie ma. Jak ja chciałem, by coś mi wdrożyli, to powiedzieli, że wezmą moje uwagi do kolejki i rozważą. Czyli zapewne na mały drobiazg ułatwiający sprzedaż bedę czekał 5 lat albo się nie doczekam. Przesiadłem się na Woocommerce i jestem zadowolony.

 2. AdamM

  Kamil, widzę, że interesujesz się dropshippingiem. ja też rozważałem kilka opcji od różnych firm przed założeniem sklepu internetowego. Polecam sprawdzić ofertę takedrop, gdzie można kupić gotowy sklep wraz z obszernym kursem na temat tego modelu sprzedaży. Ich oprogramowanie posiada masę ciekawych i ulatwiajacych sprzedaz funkcji. Cena? 299 pln

 3. Rysz Ard

  Ale ta cena za miesiąc czy za całość? Bo w Sky Shop miesięczny abonament premium tyle kosztuje? Czy to dużo? Bo tak właściwie nie wiem, czy to się w ogóle kalkuluje. Czy nie lepiej otworzyć kramu na Allegro. Tam się chyba nie płaci żadnych abonamentów. Czysty zysk i od razu ma się kwestie marketingu zapewnianą. Bo skoro ktoś szuka naszych przedmiotów allegro to prędzej czy później trafi na nas. A taki sklep trzeba wy pozycjonować, przyciągnąć klienta reklamować i jeszcze co miesiąc płacić nawet jak się nic nie sprzeda.

 4. User

  Niestety ale muszę się zgodzić z opinią Kamila.
  Żeby jakaś funkcja została wprowadzona do Sky Shop, trzeba czekać latami a często jest tak, że się po prostu nie doczeka.
  Kontakt z działem technicznym jest dobry tylko wtedy jak chodzi o pieniądze, czyli założenie sklepu albo zakup dodatków.
  Sklepy na Sky Shop posiadają wiele irytujących ograniczeń oraz błędów, na których poprawienie trzeba czekać długo a czasami się wcale nie doczeka.
  Jeżeli ktoś jest w trakcie zakładania sklepu, zdecydowanie lepszym wyborem będzie presta albo woocommerce.
  Nie polecam.

 5. Patryk

  Moim zdaniem lepiej jest stworzyć sklep po swojemu od nowa niż korzystając z usług Sky-Shop ponieważ platforma daje małe pole do popisu prze swoje ograniczenia. Jako właściciel, nie masz dostępu do wszystkich narzędzi. Tylko płacisz za to że masz dostęp do swojego systemu gdzie prowadzisz swoją sprzedaż.

 6. Alex

  Prowadząc własny sklep nie korzystając z platform masz szansę się wyróżnić na rynku i zdobyć więcej klientów oraz nie musisz płacić za dodatkowe funkcje. W Sky-Shop może masz łatwość w prowadzeniu sklepu ale nie możesz spełnić swojej koncepcji, poza tym nie masz ostępu do kodu sklepu internetowego oraz brak drzewa linku. Według mnie lepszym za to trudniejszym rozwiązaniem jest stworzenie samodzielnie albo za pomocą specjalistów swojego sklepu.

 7. Antoni

  Witam. Przed zapoznaniem się z artykułem chciałem założyć stronę internetową przy pomocy
  Sky-Shop, lecz po przeczytaniu artykułu i komentarzy muszę zmienić zdanie. Wady, które posiada Sky-Shop są odrzucające a negatywne opinie na temat wsparcia technicznego
  nie poprawiają całej sytuacji. Wydaje mi się lepszym rozwiązaniem zrobienie strony od zera, niż znajdowanie usługi SaaS, która będzie nam odpowiadała.

 8. Dobromił

  Gdy zakładałem swój pierwszy sklep internetowy skorzystałem z usługi Sky Shop. Byłem zadowolony z produktu, który dostałem. Nie miałem problemu z wsparciem technicznym, lecz
  chęć rozwoju i comiesięczny abonament. Doprowadziły mnie do momentu w, którym sam potrafię stworzyć sklep internetowy i teraz nie skorzystałbym z tej usługi.

 9. Wiesław

  Chciałbym właśnie założyć swój sklep internetowy. Ale za bardzo nie wiem jak się za to zabrać. Jest tyle usług które oferują właśnie takie rzeczy. Nie wiem na jaką się zdecydować. Po przeczytaniu komentarzy raczej to nie będzie Sky shop. Dziękuję za pomoc 😉

 10. Michael28

  Wydawało mi się, że Sky-Shop byłoby dobrym rozwiązaniem na początek, ale po przeczytaniu artykułu dostrzegłem wiele wad tego rozwiązania i chyba skorzystam z jednej z alternatywnych platform, które zostały tu opisane.

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.