Czym jest Google Feud?

, Czas czytania: 4:00 min. , Komentarz(y):4

Google Feud to darmowy quiz udostępniony przez Google. Na czym polega ta gra i czym tak właściwie jest „Feud Google”? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej szczegółów z tym związanych.

Spis treści:

Czym tak właściwie jest Google Feud i jak zaczęła się jego historia?

Google Feud to logiczna gra internetowa, która bazuje na Google API (czyli interfejsie programowania, który umożliwia komunikację z usługami Google i ich połączenie z innymi usługami). Google Feud został stworzony w 2013 roku przez amerykańskiego programistę Justina Hooka. Jednak popularność tej gry została zauważona dopiero w 2015 roku. W tym czasie zaczęło w nią grać nawet 30 milionów graczy. Ponadto Google Feud stał się bardzo popularny wśród YouTuberów. Istotną kwestią jest również to, że w 2017 roku ta gra pojawiła się w jednym z telewizyjnych programów „Fine Brothers Celebs React”.

Na czym polega gra Google Feud?

Gra Google Feud przypomina teleturniej, który składa się z czterech kategorii: Kultura, Ludzie, Nazwiska oraz Zapytania. Cała zabawa polega na tym, aby udzielić poprawnych odpowiedzi na niedokończone frazy. W tym przypadku są to frazy wzięte z wyszukiwarki Google. Pomimo, że quiz może wydawać Ci się całkiem łatwym zadaniem, to jednak wcale tak nie musi być. Wybranie poprawnych odpowiedzi może przysporzyć problemów niejednemu użytkownikowi. Oczywiście za wskazanie poprawnej odpowiedzi uzyskuje się punkty.

Jak skorzystać z gry Google Feud?

Aby skorzystać z tej gry wystarczy wejść na stronę https://www.googlefeud.com .

Google Feud

Następnie, aby zacząć grać trzeba wybrać jedną z podanych kategorii. Jeśli już to zrobisz, to wtedy w polu wyszukiwania pojawi się niedokończona fraza w języku angielskim, którą będziesz musiał uzupełnić. Tylko w taki sposób, aby pasowała ona do tych, które wyszukują użytkownicy w Google. Każda osoba, która bierze udział w quizie ma różne przywileje. A więc w każdej rundzie ma 3 szanse na wpisanie poprawnej odpowiedzi (fraza musi należeć do top10 najczęściej wyszukiwanych zapytań przez użytkowników). W każdej z rund do odgadnięcia jest aż 10 haseł. Natomiast na zakończenie gry można zobaczyć jakie były poprawne odpowiedzi do podanej kategorii.

Google Feud znajduje zainteresowanie wśród YouTuberów

Jak już zostało wspomniane, gra pod nazwą Google Feud swoją szczytową popularność uzyskała w 2015 roku. I ze względu na dość liczne zainteresowanie tą grą wśród użytkowników, zainteresowali się nią również YouTuberzy. Już w kolejnym roku, a właściwie w kolejnych latach nagrywali oni filmiki, w których wykorzystywali grę Feud Google. Trzeba zaznaczyć, że zainteresowanych użytkowników było naprawdę sporo i liczby wyświetleń pod filmikami sięgały nawet miliony. YouTuberzy filmiki na temat Google Feud nagrywali przeważnie w 2016 roku. Chociaż są też takie, które powstały w 2018 czy w 2019 roku.

Źródło: https://www.youtube.com/results?search_query=google+feud Źródło: https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=google+feud

Google Feud – podsumowanie informacji

Jak każdy wie, z wyszukiwarki Google korzystają miliardy osób, które dziennie wpisują w nią ogromną ilość zapytań. Dlatego jeśli chcesz sprawdzić swoją wiedzę co należy do najczęściej wpisywanych fraz, to możesz przetestować swoją wiedzę w teście Google Feud. Oprócz głównej strony, gdzie znajduje się gra można również wejść na stronę gier https://www.gry.pl/gra/zabawa-z-google, gdzie również jest ona dostępna. Pamiętaj, żeby w grze nie kierować się własnymi upodobaniami, tylko pomyśleć nad tym, co mogliby wpisać tutaj inni użytkownicy. W tej sytuacji trzeba postawić się na ich miejscu. Dlatego ta gra nazywana jest grą logiczną. A teraz jeśli jesteś gotowy, to do dzieła!

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Czym jest Google Feud?

4 Komentarz

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.