Dlaczego unikać wykonawców stron internetowych za 100, 200 czy 500zł?

, Czas czytania: 3:00 min. , Komentarz(y):0

Gdy zakładamy własną firmę, jedną z pierwszych podstawowych rzeczy o które musimy zadbać, jest stworzenie własnej, unikalnej i dobrze wyglądającej strony internetowej. W dzisiejszych czasach każda szanująca się firma powinna posiadać profesjonalną i elegancką witrynę. To właśnie strona internetowa jest przecież jej wizytówką, a każdy klient szukający w Internecie informacji o naszej firmie powinien w pierwszej kolejności trafić na naszą stronę.

Spis treści:

Dobra strona internetowa

Niemal każdy rodzaj biznesu potrzebuje dziś dobrej strony internetowej. Dobrym przykładem na to są restauracje. Dziś coraz częściej zdarza się, że klient zanim wejdzie do danego lokalu, najpierw sprawdzi jego menu na stronie. Musi ono wyglądać zachęcająco, tak aby potencjalny gość restauracji już na wstępie poczuł apetyt na serwowane w niej dania. Menu na stronie internetowej nie może posiadać żadnych wad, oraz musi być koniecznie dopasowane do urządzeń mobilnych. Klienci szukają bowiem informacji o danym lokalu często będąc w drodze, z poziomu swojego smartfona. Niestety wiele restauracji wciąż zapomina o konieczności posiadania dobrej strony internetowej, a ich witryny wyglądają przestarzale i nieatrakcyjnie. Jak więc stworzyć stronę internetową tak, by była ona dla naszego biznesu prawdziwą realną korzyścią, a nie tanim sposobem na zdobywanie klientów, który i tak okaże się nieskuteczny?

Odpowiedni wykonawca strony www

Warto w tym celu poszukać odpowiedniego wykonawcy. Niestety, w internecie roi się od nieprofesjonalnych informatyków, którzy oferując się ze swoimi tanimi usługami na wszelkiego rodzaju forach, czy grupach w serwisach społecznościowych zachęcają nas do zamówienia strony właśnie u nich. Klient zgłaszający chęć zaprojektowania strony dla jego firmy natychmiast jest zalewany ofertami za 500, 200 a nawet 100 złotych. Takie działania różnego rodzaju „agencji” nie dość, że psują ten i tak już mocno nasycony rynek, to dodatkowo prowadzą do szkody klienta. Ten bowiem zachęcony bardzo niską ceną, decyduje się na zamówienie strony u wykonawcy, który pobierze najmniej pieniędzy.

Umowa na stronę internetową, na której leżą długopis i okulary

Brak gwarancji

Niestety, najczęściej już po kilku tygodniach użytkowania wychodzą na jaw liczne wady takiej witryny. Przyciski nie działają tak jak powinny, a klient ma kłopot ze skontaktowaniem się z nami przez formularz kontaktowy, który nie jest połączony z firmową skrzynką e-mail. Na dodatek, stronę ciężko edytować, bo wykonawca nie zadbał o to, byśmy mogli robić to samodzielnie. Co gorsza, strona nie jest w żaden sposób zabezpieczona przed wszelkiego rodzaju wirusami, a wykonawca nie dał nam w cenie żadnej gwarancji. Nie mogąc się z nim skontaktować, pozostajemy na lodzie i musimy ponownie wydawać nasze ciężko zarobione pieniądze, wynajmując inną firmę, która poprawi wszystkie błędy poprzednika.

Zastanów się

Na szczęście ta historia to tylko zły sen. By go uniknąć, starajmy się wybrać agencję, która będzie konkurowała nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością. Sprawdźmy portfolio wybranych firm i zdecydujmy się na tę najbardziej profesjonalną, do której będziemy mieli pełne zaufanie.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Dlaczego unikać wykonawców stron internetowych za 100, 200 czy 500zł?

Dodaj komentarz

candyweb

Współwłaściciel agencji interaktywnej Candyweb.pl, z zawodu programista/grafik, absolwent studiów magisterskich kierunku informatyka ze specjalnością technologii mobilnych i internetowych Uniwersytetu w Białymstoku. Przeszło 7-letnie doświadczenie komercyjne zdobyte w agencjach reklamowych. Ponad 450 zrealizowanych projektów informatycznych. Pasjonat narzędzi marketingowych i tematyki SEO.