Strona internetowa jako źródło klientów

, Czas czytania: 3:30 min. , Komentarz(y):0

W dzisiejszych czasach obecność firmy w sieci to absolutna podstawa. Biznesy, które nie posiadają własnej strony internetowej, tracą na tym fakcie mnóstwo pieniędzy. Własna strona w sieci to element budowania marki, miejsce, które przyciąga ludzi i pomaga im podjąć decyzję zakupową. W jaki sposób strona www skutecznie przyciąga klientów?

Spis treści:

Przestroga

Na początku warto zacząć od ostrzeżenia. Dobrze stworzona strona internetowa to wspaniałe narzędzie do rozwoju firmy, które skutecznie przyciągnie klientów. Jednak należy mieć na uwadze to iż amatorska strona, czy stworzona za śmieszne pieniądze przez ludzi, którzy się na tym dobrze nie znają, może skutkować momentalnym zniszczeniem wizerunku naszej marki, na który pracowaliśmy latami.

Dlatego, jeśli tworzymy własne miejsce w sieci, należy zadbać o to, by było one stworzone profesjonalnie i pracowało dla nas, a nie niszczyło biznesu.

Krawcowa zastanawiająca się nad wizerunkiem strony internetowej

Pozytywny wizerunek marki

Już samo posiadanie profesjonalnie stworzonej strony internetowej wpływa pozytywnie na wizerunek naszej marki. Dzięki temu, iż to miejsce jest graficznie atrakcyjne, nowoczesne, z ciekawymi i wartościowymi treściami – nasza firma będzie postrzegana i odbierana korzystnie przez klientów. Sprawi to, że ludzie częściej będą sięgali po nasz produkt, kojarząc go z firmą z najwyższej półki.

Wyszukiwarka Google

Większość ruchu w internecie jest z wyszukiwarki Google. Jeśli zadbamy o to, by nasza firma pojawiała się jak najczęściej na wysokich pozycjach, będziemy mieli coraz większy ruch, a co za tym idzie, mnóstwo potencjalnych klientów. Przydatne do tego będzie pozycjonowanie strony.

Samolot lecący w stronę zachodzącego słońca a na nim napis Pozwól się znaleźć

Miejsce docelowe

Strona firmowa to także miejsce, gdzie lądują zainteresowani nami ludzie. Niezależnie od tego, czy korzystamy z reklamy w mediach społecznościowych, prowadzimy bloga firmowego czy stosujemy jeszcze inne sposoby na reklamę w sieci – ostatecznie dana osoba trafia na naszą stronę www. Dlatego musi być ona koniecznie wykonana fachowo, aby klient nie rozmyślił się co do skorzystania z naszych usług.

Obecność w sieci

Dzisiaj obecność w sieci jest obowiązkowa. Wielu ludzi korzysta z możliwości internetu, aby szybko „prześwietlić” firmę. Coraz częściej zdarza się, nawet przed zakupami w sklepie stacjonarnym, że dana osoba zasięga wtedy informacji o nas w sieci. Zatem to jak się tam zaprezentujemy, będzie kluczowe, aby klient skorzystał z naszych usług. Wielu klientów szuka nas w internecie, ponieważ nie wie jak dojechać do naszej placówki, nie zna adresu czy numeru kontaktowego. Jeśli będziemy mieli te informacje na własnej stronie, to zadbamy o kolejną grupę docelową.

Zadbaj o treść strony internetowej

Wartościowe treści

Dbając o to, by na naszej stronie www były wartościowe treści, łatwiej wygenerujemy duży ruch. Angażujące teksty, które pomagają ludziom, rozprzestrzeniają się doskonale w sieci nawet bez wsparcia reklamy. Jest to doskonały sposób na pozyskanie klientów, gdyż ludzie trafiają na naszą stronę zwykle dzięki poleceniu wartościowego artykułu np. przez znajomego. Przyciąganie klienta przez tworzenie wartościowych treści na naszej stronie internetowej nazywamy content marketingiem.

Przyciąganie klientów

Profesjonalnie wykonana strona internetowa przyczyni się do tego, że będziemy mieli więcej klientów. Stanie się tak przez to, iż będziemy budować pozytywny i profesjonalny wizerunek marki, będziemy obecni w sieci bądź przyciągniemy klientów wartościową treścią za sprawą content marketingu. Jeśli zadbamy o pozycjonowanie, nasza strona będzie odnotowywała mnóstwo wejść każdego dnia z wyszukiwarki Google. Każda firma powinna mieć swoją stronę www, ponieważ daję ona wiele. Chociażby możliwość sprawdzenia tego jak do nas dojechać…

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Strona internetowa jako źródło klientów

Dodaj komentarz

candyweb

Współwłaściciel agencji interaktywnej Candyweb.pl, z zawodu programista/grafik, absolwent studiów magisterskich kierunku informatyka ze specjalnością technologii mobilnych i internetowych Uniwersytetu w Białymstoku. Przeszło 7-letnie doświadczenie komercyjne zdobyte w agencjach reklamowych. Ponad 450 zrealizowanych projektów informatycznych. Pasjonat narzędzi marketingowych i tematyki SEO.