Gdzie najtańszy bank zdjęć? iStock, adobe stock, shutterstock czy photogenica?

, Czas czytania: 4:00 min. , Komentarz(y):3

Tą kwestią zazwyczaj interesują się graficy, którzy poszukują jakichś zdjęć do swoich projektów. Zdjęcia, które można znaleźć w wyszukiwarce Google, przeważnie nie mogą być w nich wykorzystane, ponieważ są one czyjąś własnością. Żeby więc nie dopuszczać się kradzieży, to najlepszym rozwiązaniem jest wtedy korzystanie z banków zdjęć. Jednak wtedy nasuwa się pytanie, gdzie można kupić takie zdjęcia najtaniej. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie ceny oferują stockowe banki zdjęć.

Spis treści:

Stockowe banki zdjęć

Można wyróżnić kilka rodzajów banków zdjęć, w których skład wchodzą serwisy oferujące zarówno darmowe, jak i płatne grafiki. Wśród najpopularniejszych, płatnych rozwiązań znajdują się:

iStock

Jeśli chodzi o ten rodzaj banku zdjęć, to wyróżnia się on wysoką jakością posiadanych zdjęć, ilustracji, grafik wektorowych czy też klipów wideo, które oferowane są od 2000 roku. Jeśli więc potrzebujesz zdjęć do projektu strony internetowej i chcesz, żeby charakteryzowały się one oryginalnością, to warto zapoznać się z ofertą iStock – banku zdjęć, która jest naprawdę bardzo szeroka.

Źródło: https://www.istockphoto.com/pl

Adobe stock

W tym banku zdjęć znajduje się ponad 100 milionów obrazów, które charakteryzują się wysoką rozdzielczością. Adobe Stock pozwala korzystać z profesjonalnych zdjęć stockowych we wszystkich mediach, w druku, prezentacjach, serwisach internetowych czy też w mediach społecznościowych. Dostępne obrazy posiadają licencję Royalty Free. Można skorzystać również z wersji próbnej, która jest na miesiąc i oferuje 10 darmowych obrazów.

Źródło: https://stock.adobe.com/pl/

Shutterstock

Ten rodzaj banku zdjęć przykłada szczególną uwagę do jakości oferowanych grafik. Dostawcy obrazów muszą zatem przejść obowiązkową weryfikację, która polega na przesłaniu 10 zdjęć. Aby móc dołączyć do grona dostawców shutterstock, 7 z przesłanych obrazów musi zostać zaakceptowanych. Jest to pewnego rodzaju gwarancja, że znajdują się tam najwyższej jakości zdjęcia. A osoby, które korzystają z tego serwisu, mogą liczyć na udane zakupy. Serwis shutterstock to jeden z najwyżej ocenianych banków zdjęć, ponieważ cechuje się dużą ilością pobrań zdjęć i ilustracji oraz wysokością zarobków. Licencje zdjęć są standardowe i rozszerzone. Na dzień dzisiejszy (tj. 17.09.2020r.) znajduje się w nim ponad 335 mln obrazów.

Źródło: https://www.shutterstock.com

Photogenica

Photogenica to bank zdjęć z ponad 150 milionami zdjęć, grafik wektorowych lub ujęć filmowych, które można zakupić i wykorzystać przy projektowaniu stron internetowych, w kampanii reklamowej lub do użytku własnego. Oferowane zdjęcia posiadają licencję Royalty Free, czyli mogą zostać wykorzystywane bez jakichkolwiek ograniczeń. Dostępna jest tutaj licencja standardowa i rozszerzona.

Źródło: https://photogenica.pl

*Pamiętaj, że każdy z powyższych banków zdjęć posiada swoje regulaminy, z którymi powinno się wcześniej zapoznać.

Porównanie cen stockowych banków zdjęć

PORÓWNANIE CEN STOCKOWYCH BANKÓW ZDJĘĆ

iStock

Ceny są tutaj zależne od abonamentu, jaki się wybierze. Można zdecydować się na abonament na 1 rok bądź na 1 miesiąc i dostosować do tego ilość obrazów miesięcznie. Jeśli wybierze się pakiet wszystkich obrazów z 10 obrazami na 1 miesiąc, to cena będzie wynosiła 85 €, a jeśli z 750 obrazami na 1 miesiąc to cena będzie wynosiła 339 €. Oprócz tego jest tutaj możliwość zakupienia punktów kredytowych (3 punkty kredytowe będą kosztować 24 €, a 60 punktów kredytowych 380 €). Więcej szczegółów tutaj https://www.istockphoto.com/pl/plany-i-ceny.

Adobe stock

Ceny w przypadku tego banku zdjęć różnią się od siebie pakietem, który może być dla pojedynczych osób, zespołu lub przedsiębiorstwa. Można zakupić tutaj pakiety punktów (najtańszy pakiet zawiera 5 punktów i kosztuje 39,95 € netto) oraz subskrypcje roczne lub miesięczne. W przypadku pakietu rocznego z ilością 10 standardowych zasobów miesięcznie będzie kosztował on 29,99 € netto/miesięcznie. Więcej szczegółów tutaj https://stock.adobe.com/pl/plans.

Shutterstock

Ceny będą tutaj zależały od tego, czy będzie korzystał z tego banku zdjęć jeden lub wielu użytkowników. W przypadku jednego użytkownika subskrypcja z 10 obrazami będzie wynosiła 49 €/miesięcznie. Natomiast pakiet na żądanie zawierający 5 obrazów będzie dostępny za 49 €. Więcej szczegółów tutaj https://www.shutterstock.com/pl/pricing.

Photogenica

Ceny pobrania zdjęć różnią się od siebie jakością, rozmiarem pliku oraz pakietem pobrań. Jeśli chodzi o produkty ekonomiczne (zdjęcia, grafiki, wektory), to ceny za pojedynczy zakup pliku wahają się od 15 zł do 99 zł netto. Natomiast ceny zdjęć przy zakupie pojedynczych plików przy produktach premium (fotografie) są dostępne od 190 zł do 990 zł netto. Więcej szczegółów tutaj https://photogenica.pl/ceny/.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Gdzie najtańszy bank zdjęć? iStock, adobe stock, shutterstock czy photogenica?

3 Komentarz

  1. Kwirin

    Co jak co ale na zdjęcia że stock trzeba uważać. Pamiętam już parę lat wstecz była zabawna historia. W znanej sieci dyskontów wprowadzono pewien produkt. Był nim mikser czy inny drobne sprzęt z serii AGD. Nic by nie było w tym przecież niezwykłego gdyby nie to że jakiś geniusz marketingu uznał że na opakowani grafik z shutterstock. Zapytasz się i co z tego? A no grafik miał głowę do interesu i uznał że jak ściągnie sobie te zdjęcia bez opłat to się nic złego nie stanie. I tak oto na każdej grafice na każdym opakowaniu widniał charakterystyczny znak wodny. Kolejną ciekawostka jest to że spora część z osób kupujących nie zwróciła nawet na to uwagi.

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.