Google Gemini – przełom w sztucznej inteligencji?

, Czas czytania: 2:00 min. , Komentarz(y):0

Google niedawno, bo 6 grudnia tego roku wprowadziło Gemini 1.0 – nowy model sztucznej inteligencji. Według zapowiedzi technologicznego giganta model ten ma deklasować wszystkie dotychczasowe systemy AI stworzone właśnie przez niego. Jest to również odpowiedź Google na rozwijające się technologie, na przykład takie jak chat GPT-4 od OpenAI. Czy faktycznie Gemini 1.0 okaże się przełomem w sztucznej inteligencji?

Google Gemini – charakterystyka i możliwości

Gemini powstał we współpracy kilku zespołów Google. Model ten wyróżnia się multimodalnością, czyli zdolnością do przetwarzania i łączenia różnych rodzajów danych, na przykład takich jak tekst, obraz, wideo, dźwięk czy kod. Cecha ta sprawia, że ten model sztucznej inteligencji jest niezwykle wszechstronny i elastyczny w zastosowaniu. Dostępne są trzy warianty Google Gemini: Gemini Ultra, Gemini Pro i Gemini Nano.

Czy nowy model sztucznej inteligencji od Google jest lepszy od popularnego GPT?

Nowo wprowadzony model sztucznej inteligencji, zwłaszcza wariant Gemini 1.0 Ultra wykazuje wyższą wydajność od innych modeli AI. Z przeprowadzonych testów porównawczych wynika, że z 30 na 32 testy, Gemini Ultra jest lepszy od swoich konkurentów. Chodzi tu między innymi o chat GPT-4. Jednak różnice nie są duże. Jeśli chodzi o pozostałe warianty Gemini, czyli Pro i Nano, to Google nie przedstawiło szczegółowych informacji na ich temat.

Dostępność Google Gemini, czyli gdzie znaleźć nowy model AI?

Gemini 1.0 dostępny jest w chatbocie Bard od Google. Natomiast wersja Nano zostanie wkrótce zintegrowana z telefonami Google Pixel. Oprócz tego technologiczny gigant planuje włączyć Gemini do innych swoich usług, takich jak wyszukiwarka, Google Ads, Duet AI czy przeglądarka Chrome, otwierając tym samym nowe możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji.

Podsumowując, Gemini stanowi znaczący krok naprzód w dziedzinie AI. Jego wszechstronność i zdolność do przetwarzania danych, to cechy, które czynią go obiecującym modelem sztucznej inteligencji na rynku. Dlatego też z niecierpliwością będziemy przyglądać się, jak wygląda jego rozwój i zastosowanie w różnych dziedzinach technologii.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Google Gemini – przełom w sztucznej inteligencji?

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.