Google News – co warto o tym wiedzieć?

, Czas czytania: 4:00 min.

Google News

Google News to jeden z internetowych serwisów informacyjnych, w którym dostępne są aktualne wiadomości zarówno z kraju jak i ze świata. Jednak czym tak dokładnie są te Wiadomości Google i co jeszcze ciekawego można się z nich dowiedzieć?

Spis treści:

Definicja Google News

Google News to serwis/aplikacja z różnego rodzaju informacjami opracowana przez system Google. Można z niej dowiedzieć się szczegółowych wiadomości z kraju i świata. A co ciekawe, Google News przechowuje takie wiadomości i dzieli na poszczególne grupy. Zazwyczaj są to informacje zbierane z różnych serwisów internetowych, które dotyczą wiadomości i aktualności trendowych. Aby móc zobaczyć co znajduje się w Google News, wystarczy tylko wejść na tą stronę internetową https://news.google.com/topstories?hl=pl&gl=PL&ceid=PL:pl.

Natomiast jeśli nie jesteś zwolennikiem wersji desktopowych, to Wiadomości Google możesz przeglądać również za pomocą aplikacji. A jest ona dostępna zarówno w wersji Android jak i iOS. Na poniższym screenie możesz zobaczyć jak to wygląda w formie Sklepu Play, który dostępny jest w wersji Android.

Źródło: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.magazines&hl=pl

Jak działa Google News?

Google News co jakiś czas dołącza do swojego serwisu inne strony internetowe z informacjami. W ten sposób zyskuje większą ilość wiadomości, gdzie użytkownik w jednym miejscu może dowiedzieć się wiele interesujących go ciekawostek. A trzeba zaznaczyć, że można znaleźć tutaj naprawdę ogromną ilość informacji, które sięgają różnej tematyki. Dlatego też Google News może być dobrym rozwiązaniem na wypromowanie się serwisów informacyjnych i publicystycznych. Dzięki temu, ich artykuły z wiadomościami mogą dotrzeć do dużej ilości osób, co pozwala na większe zainteresowanie danym serwisem. Takie artykuły dostępne są w witrynie Wiadomości Google przez 30 dni. Jednakże trzeba wspomnieć tutaj o tym, że Google News zanim wprowadzi jakąś stronę internetową z informacjami do swojego serwisu, to najpierw sprawdzi ją pod kilkoma względami. Jeśli spełni ona wszystkie wymagania może zostać zaakceptowana, a jeśli nie, to zostanie odrzucona.

W jaki sposób można dodać stronę internetową do Google News?

Żeby strona internetowa w ogóle mogła być sprawdzona przez Google, to powinna spełniać kilka podstawowych czynników. Po pierwsze, powinna ona być zarejestrowana w Centrum Wydawców. Po drugie trzeba dostarczyć wniosek o dodanie witryny do wyszukiwarki Google News. A po trzecie poczekać na końcową opinię Google, która trwa zazwyczaj 60 dni. Osoby, które bardzo chcą aby ich strona internetowa znalazła się w serwisie Google News, to powinny zadbać o kilka podstawowych czynników. Informacje dostępne na stronie powinny być aktualne, natomiast cała witryna powinna spełniać najważniejsze aspekty techniczne i treściowe, które wpływają na pozycje takiej strony w wyszukiwarce.

Podsumowanie informacji na temat Google News

Na sam koniec chciałabym tylko dodać, że Google News to jedno z najlepszych rozwiązań dla serwisów informacyjnych i publicystycznych. A to dlatego, że treści tam dostępne uwzględniane są jako cenne i należą do jednych z lepszych na tle innych serwisów z informacjami. Co więcej, użytkownicy mają zaufanie do Twojej witryny, ponieważ zawsze mogą znaleźć w niej aktualne informacje i dzięki dostępnym artykułom mogą zaspokoić swoją ciekawość. Dlatego jeśli posiadasz swoją własną stronę, na której umieszczasz aktualne wiadomości i trendy, to staraj się dołączyć do serwisu Google News. Nic na tym nie stracisz, a możesz zyskać.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Google News – co warto o tym wiedzieć?

3 Komentarz

 1. Gabriela

  Naszła mnie taka refleksja. Skoro Google News jest częścią Google to czy w nim też występuje jakiś rodzaj pozycjonowania? To znaczy, interesuje mnie czy występują tam algorytmy dobierające która informacja jest istotniejsza a którą należny pominąć. Tak się zastanawiam, ponieważ tylko cześć informacji ze stron zaakceptowanych jest wyświetlana w Google News.

  1. Ignacy

   Zapewne tak, lub raczej w pierwszej kolejności liczy się czas w drugiej autorytet źródła. Przynajmniej to zaobserwowałem po kilku wizytach na Google News. Widać tam głownie dużych wydawców cieszących się zainteresowaniem. Jednak bardziej od tego kto publikuje ciekawi mnie co jest publikowane. Czy w tym przypadku również liczy się ilość wyszukań czy jest do tego specjalny algorytm, a morze jakiś biedny stażysta jest zmuszony do czytania tych wszystkich artykułów i to od jego decyzji zależy co się pokaże.

 2. Roman

  Ostatnio słyszałem, że Google coraz poważniej inwestuje w Google news. Podobno coraz więcej portali agreguje do niego wiadomości. Osobiście nie lubię tego typu aplikacji. Zaśmiecają tylko telefon powiadomieniami. Nie mniej jednak rozumiem, że mogą być źródłem bieżących informacji, gdy akurat mamy chwilę, a nie chcemy wchodzić na portale reklamowe… znaczy portale informacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.

Ostatnie artykuły

Zainteresowała Cię oferta?

Kompleksowa oferta

Kliknij po bezpłatną wycenę

Wyceń projekt