Google News – co warto o tym wiedzieć?

, Czas czytania: 4:00 min.

Google News

Google News to jeden z internetowych serwisów informacyjnych, w którym dostępne są aktualne wiadomości zarówno z kraju jak i ze świata. Jednak czym tak dokładnie są te Wiadomości Google i co jeszcze ciekawego można się z nich dowiedzieć?

Spis treści:

Definicja Google News

Google News to serwis/aplikacja z różnego rodzaju informacjami opracowana przez system Google. Można z niej dowiedzieć się szczegółowych wiadomości z kraju i świata. A co ciekawe, Google News przechowuje takie wiadomości i dzieli na poszczególne grupy. Zazwyczaj są to informacje zbierane z różnych serwisów internetowych, które dotyczą wiadomości i aktualności trendowych. Aby móc zobaczyć co znajduje się w Google News, wystarczy tylko wejść na tą stronę internetową https://news.google.com/topstories?hl=pl&gl=PL&ceid=PL:pl.

Natomiast jeśli nie jesteś zwolennikiem wersji desktopowych, to Wiadomości Google możesz przeglądać również za pomocą aplikacji. A jest ona dostępna zarówno w wersji Android jak i iOS. Na poniższym screenie możesz zobaczyć jak to wygląda w formie Sklepu Play, który dostępny jest w wersji Android.

Źródło: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.magazines&hl=pl

Jak działa Google News?

Google News co jakiś czas dołącza do swojego serwisu inne strony internetowe z informacjami. W ten sposób zyskuje większą ilość wiadomości, gdzie użytkownik w jednym miejscu może dowiedzieć się wiele interesujących go ciekawostek. A trzeba zaznaczyć, że można znaleźć tutaj naprawdę ogromną ilość informacji, które sięgają różnej tematyki. Dlatego też Google News może być dobrym rozwiązaniem na wypromowanie się serwisów informacyjnych i publicystycznych. Dzięki temu, ich artykuły z wiadomościami mogą dotrzeć do dużej ilości osób, co pozwala na większe zainteresowanie danym serwisem. Takie artykuły dostępne są w witrynie Wiadomości Google przez 30 dni. Jednakże trzeba wspomnieć tutaj o tym, że Google News zanim wprowadzi jakąś stronę internetową z informacjami do swojego serwisu, to najpierw sprawdzi ją pod kilkoma względami. Jeśli spełni ona wszystkie wymagania może zostać zaakceptowana, a jeśli nie, to zostanie odrzucona.

W jaki sposób można dodać stronę internetową do Google News?

Żeby strona internetowa w ogóle mogła być sprawdzona przez Google, to powinna spełniać kilka podstawowych czynników. Po pierwsze, powinna ona być zarejestrowana w Centrum Wydawców. Po drugie trzeba dostarczyć wniosek o dodanie witryny do wyszukiwarki Google News. A po trzecie poczekać na końcową opinię Google, która trwa zazwyczaj 60 dni. Osoby, które bardzo chcą aby ich strona internetowa znalazła się w serwisie Google News, to powinny zadbać o kilka podstawowych czynników. Informacje dostępne na stronie powinny być aktualne, natomiast cała witryna powinna spełniać najważniejsze aspekty techniczne i treściowe, które wpływają na pozycje takiej strony w wyszukiwarce.

Podsumowanie informacji na temat Google News

Na sam koniec chciałabym tylko dodać, że Google News to jedno z najlepszych rozwiązań dla serwisów informacyjnych i publicystycznych. A to dlatego, że treści tam dostępne uwzględniane są jako cenne i należą do jednych z lepszych na tle innych serwisów z informacjami. Co więcej, użytkownicy mają zaufanie do Twojej witryny, ponieważ zawsze mogą znaleźć w niej aktualne informacje i dzięki dostępnym artykułom mogą zaspokoić swoją ciekawość. Dlatego jeśli posiadasz swoją własną stronę, na której umieszczasz aktualne wiadomości i trendy, to staraj się dołączyć do serwisu Google News. Nic na tym nie stracisz, a możesz zyskać.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Google News – co warto o tym wiedzieć?

1 Komentarz

  1. Gabriela

    Naszła mnie taka refleksja. Skoro Google News jest częścią Google to czy w nim też występuje jakiś rodzaj pozycjonowania? To znaczy, interesuje mnie czy występują tam algorytmy dobierające która informacja jest istotniejsza a którą należny pominąć. Tak się zastanawiam, ponieważ tylko cześć informacji ze stron zaakceptowanych jest wyświetlana w Google News.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.

Ostatnie artykuły

Zainteresowała Cię oferta?

Kompleksowa oferta

Kliknij po bezpłatną wycenę

Wyceń projekt