Google Suffers Massive Glitch – uwaga mamy awarię?

, Czas czytania: 2:00 min. , Komentarz(y):0

Noc z dnia 10 na 11 sierpnia 2020. Sceneria Google na całym świecie. Co się stało….?

To miała być kolejna całkowicie spokojna noc. Nic nie zapowiadało tego, co nadeszło potem. Jednak dla tych, co dzielnie sprawdzali pozycje swoich stron, zaczął się prawdziwy horror. Bez żadnego ostrzeżenia ze strony Google, bez zapowiedzi aktualizacji czy bez najmniejszych nawet przecieków o planowanych zmianach do jak dotąd spokojnego świata SEO wkradł się chaos. Momentalnie rozpaliły się alerty o zmianach pozycji. To nie były pojedyncze przypadki. Wyniki stron zaczęły wyglądać jak czerwono zielona szachownica. Frazy top powędrowały gdzieś za granice percepcji każdego odwiedzającego Google. Na ich miejsce wstąpiły całkiem inne, których nikt się nie spodziewał. W pierwszych chwilach strach, panika, a także pytanie czy tylko ja mam taki problem? Z czasem zaczęły spływać informacje od innych. Właściwie problem dotknął cały Internet. Czym był ten nocny horror?

Google Suffers Massive Glitch – precedens czy zapowiedzi problemów?

Teraz raczej wszystko wydaje się jasne. Wbrew pierwszym obawom, że mamy do czynienia z aktualizacją algorytmów, za tak losowe zmiany pozycji w Google odpowiada błąd, taka mała awaria Google. Opinia publiczna nie została poinformowana, na czym ten błąd dokładnie się opierał oraz co zawiniło. Oficjalnie wiemy, że to był błąd i już został naprawiony. O błędzie wiemy jedynie tyle, że był on globalny (dotknął Europę, Azję, obie Ameryki i Australię wraz z Oceanią) i dotyczył algorytmu. Wiele wyników wyszukiwania przypominało te z czasów, gdy to PageRank i dopasowany URL decydował o wynikach wyszukiwania.

Awarie Google mamy za sobą, a niektóre systemy monitorowania pozycji dalej szaleją. Czy Waszym zdaniem to już koniec problemów i taka sytuacja już się nie powtórzy? Czy może jest to zwiastun czegoś większego, prac nad aktualizacją czy może ukrytych problemów Google? Chętnie poznam Wasze opinie. #ShotNews

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Google Suffers Massive Glitch – uwaga mamy awarię?

Dodaj komentarz

candyweb

Pasjonat nowych technologii, specjalista SEO i zaawansowany użytkownik systemu WordPress