Czym jest network marketing i czy warto działać w tym biznesie?

, Czas czytania: 3:30 min. , Komentarz(y):3

Network marketing to model biznesowy, który wykorzystuje się do budowania swojego biznesu od podstaw. A to dlatego, że ma on swoje oryginalne i innowacyjne działanie w zarabianiu i osiąganiu dochodu pasywnego. Czym tak dokładnie jest network marketing, jak działa i czy w ogóle warto działać w tej branży? Spójrz niżej.

Program partnerski candyweb

Co to jest network marketing?

Network marketing, inaczej nazywany marketingiem sieciowym, to model biznesowy, który polega na sprzedaży produktów bądź usług przez niezatrudnionych przedstawicieli. I jeśli chodzi o nich, to mają oni możliwość budowania swoich grup współpracowników. Dla przykładu podam, że w ten sposób działają firmy Avon czy też Oriflame. Co więcej, network marketing swoje działania opiera na przedstawianiu klientom oferty produktów/usług oraz ich dostarczania w bezpośredni sposób, bez uwzględniania w tym sprzedaży takich dóbr w sklepach tradycyjnych. Należy tutaj również dodać, że network marketing to działania oparte na modelu MLM, czyli marketingu wielopoziomowym. A więc, jeśli firma wykorzystuje taką strukturę, to wówczas nie opłaca kampanii reklamowej w mediach i zamiast tego, środki przeznacza na wypłatę prowizji dla przedstawicieli.

Jak działa marketing sieciowy?

Zaczęcie swoich działań w biznesie network marketingu jest bardzo proste. Jeśli chodzi o firmy, które korzystają z tego modelu biznesowego, to ich działania opierają się na tworzeniu grupy sprzedawców. Co więcej, przedstawiciele network marketingu są zachęcani do tego, aby przyjmować do swojego zespołu nowe osoby. W ten sposób zyskują oni prowizję nie tylko od własnej sprzedaży produktów lub usług, ale również od sprzedaży tych dóbr od innych osób. Należy tutaj także dodać, że zarobki przedstawicieli będą zależały od ilości zaangażowanych osób w ten biznes. Co więcej, osoby, które dołączyły do modelu network marketingu najwcześniej, to zajmują się większą ilością zadań i posiadają wyższy stopień.

Zalety i wady network marketingu

Zalety i wady network marketingu

Zalety

Wady

Nie musisz inwestować własnego kapitału, aby zacząć działać w network marketingu

Niestety działanie w branży network marketingu nie jest tylko Twoim biznesem

Działanie w network marketingu może być dodatkowym zajęciem oprócz pracy

Stworzona przez Ciebie grupa może zniknąć

Network marketing umożliwia Ci udział w darmowych szkoleniach, dzięki którym możesz rozwijać swoją wiedzę i umiejętności z zakresu rozwoju osobistego oraz poprawy związanej ze sprzedażą produktów lub usług

Nie ma się wpływu na ceny produktów bądź usług

Możesz uczestniczyć w ciekawych eventach i wydarzeniach oraz poznawać nowych ludzi

Nie ma się wpływu na jakość produktów bądź usług

Dzięki branży network marketingu i aktywnego budowania własnej sieci sprzedaży wzrasta w Tobie poczucie pewności siebie

 

Jeśli będziesz dobrze wykonywał swoją pracę, możesz liczyć z tego względu na dodatkowe bonusy do wynagrodzenia

 

Możesz pracować z osobami, które sam sobie wybierzesz

 

Praca związana z network marketingiem może być wykonywana w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu

 

Network marketing może stanowić źródło stabilnego i dodatkowego dochodu

 

Będąc w branży network marketingu nie musisz martwić się o problemy urzędowe

 

Korzystając z tego modelu biznesowego masz większą ilość czasu dla siebie

 
Program partnerski candyweb

Podsumowanie informacji – czy network marketing jest opłacalnym rozwiązaniem?

Podsumowując wyżej wymienione informacje, należy stwierdzić, że marketing sieciowy to rozwiązanie, które posiada zarówno wady jak i zalety. Dlatego też nie można jednoznacznie stwierdzić, czy będzie to korzystne rozwiązanie. Z jednej strony można liczyć na jakiś dodatkowy zysk, natomiast z drugiej strony nie wiemy czy drugiego dnia nasza grupa nie zniknie. Dlatego tą decyzję chcę zostawić Tobie. Ty sam powinieneś zdecydować czy warto skorzystać z tego rozwiązania. Jednak chcę jeszcze dodać, że network marketing może być bardzo dobrym narzędziem biznesowym, ale z pewnymi pułapkami, na które trzeba uważać. Głównym źródłem przekonania większości osób jest w tym przypadku kwestia łatwego zarabiania pieniędzy. Jednak warto w tej sytuacji wszystko dokładnie przemyśleć i później zdecydować się na wybór tego modelu biznesowego.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Czym jest network marketing i czy warto działać w tym biznesie?

3 Komentarz

  1. Ewa

    Zastanawiam się czy przypadkiem taki model nie jest popularny w przypadku kosmetyków. Tak z młodych lat pamiętam że każdy roczki gimnazjum miał co najmniej jedną AVON. Wtedy nie wiedziałam że to się nazywa network marketing. Ciekawe ile jeszcze znanych firm decyduje się na taki model biznesowy?

  2. Adrian

    Network marketing jest coraz bardziej popularny. Zyskuje swoją popularność, ponieważ dużo ludzi „zwłaszcza młodych” liczy na dodatkowy zysk i prostotę zarabiania. Sam osobiście chciałem spróbować zarabiać w tym kierunku, ale niestety okazało się, że oprócz chęci potrzeba jeszcze dużo czasu i ciągłe pozyskiwanie nowej grupy klientów(sprzedawców), a zarobki często są uzależnione od ilości osób zaangażowanych w ten biznes. Ludzie, których chcemy wprowadzić w świat network marketingu nie są przekonani do tego typu biznesu…

  3. Pati

    network marketing dla osób nisko ustawionych w drabince w większości wypadków jest bardzo nie opłacalny, wymaga ogromnej ilości pracy, która nie koniecznie się zwraca. Często dostaję wiadomości z propozycjami opartymi na marketingu wielopoziomowym, jednak jest bardzo dużo informacji w internecie na temat tego, jak oszukują i wykorzystują ludzi w wielu takich biznesach więc lepiej podchodzić do tego ostrożnie.

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.