Instagram Threads – co to jest i na czym polega?

, Czas czytania: 3:30 min. , Komentarz(y):0

Instagram to aplikacja, która umożliwia wstawianie zdjęć z użyciem różnych filtrów oraz udostępnianie ich osobom, którzy są obserwatorami. Z tak niedużej aplikacji, Instagram przerodził się w niezwykle ważną aplikację dla niejednego biznesu i dla każdego marketingowca.

Jednak w pogoni za liczbą obserwujących, trudniejsze stało się polubienie i komentowanie zdjęć swoich znajomych. Co prawda, już od pewnego czasu można zwęzić swoje grono obserwujących tylko do tych Bliższych znajomych, ale sami twórcy uznali, że jest to za mało. Dlatego po takiej spekulacji powstał właśnie Instagram Threads. Co to takiego i na czym to polega? Przeczytaj poniższy artykuł i uzupełnij swoje braki w wiedzy.

Spis treści:

Co to jest Instagram Threads?

Facebook, który powiązany jest z Instagramem, stworzył kolejny sposób na nawiązywanie kontaktu ze znajomymi. Jest to aplikacja, która nosi nazwę Instagram Threads. Jest to oferta, która rozszerza listę „bliskich znajomych” na Instagramie. Premiera aplikacji do kontaktu z bliskimi znajomymi odbyła się 4 października 2019 roku. A jej głównym celem jest usprawnienie kontaktu z bliskimi znajomymi i zapewnienie oddzielnego miejsca na udostępnianie zdjęć i wiadomości swoim znajomym.

Na pierwszy rzut oka, aplikacja Instagram Threads przypomina nam zakładkę wiadomości na Instagramie. Jest to całkowicie rozsądne, bo Instagram Threads został zaprojektowany jako aplikacja towarzysząca Instagramowi. Taki instagramowy dodatek trzeba pobrać oddzielnie, jednak dane logowania zostają takie same co na Instagramie. Gdy to zrobisz, to lista bliskich znajomych (która została wprowadzona już w ubiegłym roku) zostanie przeniesiona i wtedy będziesz mógł się z nimi kontaktować. Trzeba zaznaczyć, że w aplikacji Instagram Threads wyświetlane są tylko osoby z Twojej listy bliskich znajomych.

Na czym polega Instagram Threads?

instagram Threads

W nowej aplikacji Instagrama, można komunikować się ze swoimi bliskimi znajomymi za pomocą wiadomości tekstowych w różnych formach, czyli poprzez zdjęcia, wideo, a nawet emotikonki. Wszystkie konwersacje zostają zsynchronizowane z główną aplikacją Instagrama, dzięki czemu użytkownicy nadal będą mogli kontynuować rozmowy bez przełączania się między nimi.

Instagram Threads pozwala także na konfigurację powiadomień, w których będziesz mógł otrzymywać powiadomienia tylko od osób, na których Ci zależy, zamiast otrzymywać je za każdym razem, gdy ktoś wyśle Ci wiadomość w głównej aplikacji Instagrama. Threads pozwala również na dodawanie lub usuwanie osób z listy bliskich znajomych.

Jest to również aplikacja, w której ma się łatwy dostęp do aparatu. W ten sposób po zrobieniu zdjęcia czy nagraniu filmiku, będziesz mógł skorzystać ze skrótów z najczęściej wybieranych kontaktów i w szybki sposób przesłać wiadomość do swojego bliskiego znajomego. Wszystko za pomocą jednego kliknięcia. Możesz również podzielić się ze znajomymi swoim statusem. Tylko gdy masz ochotę możesz dać im znać np. o tym, że jesteś śpiący lub jesteś poza zasięgiem.

Jednak najbardziej zaciekawiającą funkcją Instagram Threads jest automatyczne udostępnianie statusu na podstawie danych z czujnika telefonu. Może on wykryć, że prowadzisz samochód i zaktualizować Twój status, że w danym momencie jesteś w ruchu. Natomiast jeśli Twój telefon ma niski poziom naładowania baterii, to funkcja Auto Status może ostrzec o tym Twoich bliskich znajomych. Kiedy będziesz w restauracji czy kawiarni Twój status też się zmieni. A to wszystko staje się możliwe za pomocą lokalizacji i stanu połączenia z siecią.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że powyższy artykuł pozwolił Ci poszerzyć swoją wiedzę na temat najnowszej aplikacji Instagrama. To właśnie ona zaczęła deptać po piętach usłudze Direct, czyli kolejnej aplikacji do przesyłania wiadomości, którą Instagram zamknął na początku tego roku. Użytkownicy zdecydowanie chętniej dzielą się swoimi treściami z bliskimi znajomymi niż z takimi osobami, których nie znają i nigdy nie spotkali. Instagram Threads to funkcja, której zadaniem jest zbliżenie do siebie ludzi, którzy nie mogą być razem. Jeśli Ty też chcesz komunikować się ze swoimi bliskimi znajomymi w taki sposób, to taką aplikację możesz pobrać w sklepie Google Play lub w App Store.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Instagram Threads – co to jest i na czym polega?

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.