Poprawny tekst vs. dobry tekst

, Czas czytania: 2:30 min. , Komentarz(y):0

Pewnie nie raz zdarzyło Ci się czytać tekst, który ciągnął się wieczność i był nudny jak flaki z olejem, a gdyby tak dało się coś z tym zrobić? Poniżej przedstawiamy porównanie 2-ch tekstów.

2 teksty o tej samej firmie, tym samym człowieku:

Jestem absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W 2007 roku zdobyłem dyplom magistra Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej. Przez pierwszy rok odbywałem staż u rzeczoznawcy z Olsztyna, później przeniosłem się do Poznania, gdzie pracowałem w dużym koncernie Ober-Haus jako pośrednik nieruchomości. Po zdobyciu licencji rzeczoznawcy założyłem działalność i świadczę usługi zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. W swojej pracy zawodowej wykorzystuję umiejętności, jakie zdobyłem grając w tenisa. Na koncie mam prestiżowe realizacje, jestem terminowy i rzetelny.

A gdyby napisać to tak?

„Czasem jest tak, że to zawód wybiera nas. Tak było ze mną. Tenis buduje charakter jak żaden inny sport” – powiedział kiedyś o sobie Ernest Gulbis, łotewski tenisista.

Potrzebowałem wielu lat, żeby docenić kapitał, jaki zdobyłem, trenując od wczesnego dzieciństwa. Siedem dni w tygodniu – popołudniami ze szkoły prosto na kort, a w weekendy już od rana biegałem z rakietą. Od 8 do 18 roku życia mój czas liczony był w gemach, setach, meczach. Trenera traktowałem jak drugiego ojca, kolegów jak braci. A korty pod lasem były moim domem. Tam nauczyłem się wytrwałości, dyscypliny, współzawodnictwa, zasad fair-play, dostałem solidną lekcję pokory, która nauczyła mnie, że aby odnieść sukces, najpierw trzeba ponieść szereg porażek.

Mnie – tak jak Gulbisa – zawód sam wybrał. W maturalnej klasie poważna kontuzja ręki przerwała moją karierę sportową. Trafiłem na Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej. Po pięciu latach okazało się, że sportowe zamiłowanie do wyzwań mogę z powodzeniem realizować w tym interdyscyplinarnym zawodzie, jakim jest rzeczoznawca majątkowy. Bo wycena nieruchomości – podobnie jak sport – wymaga ode mnie nieustannego rozwoju, otwartości, determinacji. Znów jak na korcie.

I dziś – w biznesie – odbieram dywidendy za tamten czas. Wszystkie wykształcone wtedy cechy charakteru pozwalają mi z sukcesem i satysfakcją wykonywać pracę rzeczoznawcy majątkowego, w której najważniejsza jest dla mnie fachowość i niezależność.

Zlecając mi wycenę nieruchomości, powierzasz mi swój majątek. Moim obowiązkiem – jako rzeczoznawcy majątkowego – jest zaangażowanie całej swojej wiedzy, sięgnięcie do doświadczeń oraz wnikliwa analiza rynku, aby sporządzony operat był rzetelny i kompletny.

Od kilkunastu lat ściśle współpracuję z największymi w Wielkopolsce firmami, wyceniając setki mieszkań, domów, działek oraz nieruchomości komercyjnych o różnej funkcji (biurowce, hotele, centra handlowe, parki przemysłowe), w tym również obiekty o bardzo indywidualnym charakterze (m.in. Międzynarodowe Targi Poznańskie o powierzchni użytkowej budynków 200 000 m2 usytuowanych na kilkuset tysiącach m2 terenu).

W ramach prowadzonej działalności wykonałem około 1500 operatów szacunkowych oraz setki opinii o wartości. Łączna wartość szacowanych nieruchomości to niemal 2 mld złotych.

Czy teraz widzisz różnicę? Zaczarujemy także twój tekst, zadzwoń lub napisz.

579 642 600

kasia@candyweb.pl

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Poprawny tekst vs. dobry tekst

Dodaj komentarz

candyweb

Współwłaściciel agencji interaktywnej Candyweb.pl, z zawodu programista/grafik, absolwent studiów magisterskich kierunku informatyka ze specjalnością technologii mobilnych i internetowych Uniwersytetu w Białymstoku. Przeszło 7-letnie doświadczenie komercyjne zdobyte w agencjach reklamowych. Ponad 450 zrealizowanych projektów informatycznych. Pasjonat narzędzi marketingowych i tematyki SEO.