Poradnik: jak uzyskać klucz API Google Maps?

, Czas czytania: 6:00 min. , Komentarz(y):2

Mapy na stronie internetowej ułatwiają potencjalnym klientom odnalezienie Twojej firmy. Sprawiają one również, że w jego oczach zyskujesz na wiarygodności. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem, które jest wykorzystywane w tym celu, są mapy Google. Są one bezproblemowe w użytkowaniu oraz dostępne dla każdego. W tym poradniku postaram się przeprowadzić Cię przez proces uzyskiwania klucza API Google Maps, który jest niezbędny do tego, abyś mógł cieszyć się mapami na stronie.

Mapy Google nie są darmowe

Ku przestrodze należy podkreślić, że korzystanie z Map Google nie jest darmowe. Dokładny cennik usług znajdziesz na stronie https://cloud.google.com/maps-platform/pricing/sheet. Tam również podkreślona jest informacja, że każde konto otrzymuje comiesięczny kredyt w wysokości 200 USD. Dzięki niemu do pewnej wielkości miesięcznego ruchu na stronie nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów. Klucz możemy wykorzystać na dowolnej ilości stron i podstron. Pamiętaj, że płatność zależy od ilości akcji a nie od ilości stron. Dlatego warto zabezpieczyć klucz przed nieautoryzowanym wykorzystaniem go, o czym w dalszej części poradnika.

Klucz API dla mapy Google – krok po kroku

Aby uzyskać klucz do API dla mapy Google należy odwiedzić stronę https://mapsplatform.google.com. Następnie, aby rozpocząć zdobywanie klucza należy wcisnąć przycisk „Get Started”. Jeśli jesteś zalogowany na koncie Google zostaniesz automatycznie zalogowany. Jeśli nie, zostaniesz poproszony o zalogowanie lub utworzenie nowego konta Google.   Po zalogowaniu zostaniesz poproszony o konfigurację bezpłatnego konta Google Cloud Platform. W kroku pierwszym należy wybrać “Kraj” oraz zaakceptować politykę prywatności i warunki korzystania z usługi. W kroku drugim możemy zostać poproszeni o potwierdzenie konta (weryfikacja przez numer telefonu), jednak nie w każdym przypadku jest to wymagane. Następnie należy uzupełnić „informacje o kliencie”. Dostępne są dwa typy konta: osobiste lub firmowe.   Następnie należy wybrać formy płatności. Do wyboru są dwa rodzaje płatności: karta kredytowa lub debetowa. Po uzupełnieniu wszystkich wymaganych pól należy kliknąć „Rozpocznij bezpłatny okres próbny”.    Następnie pojawi się sekcja z dodatkowymi pytaniami uściślającymi Twoje potrzeby. Następnie pojawi się klucz interfejsu API. Należy go skopiować. Następnie pojawi się kolejne okienko, w którym należy włączyć ochronę klucza. Koniecznie trzeba ją uruchomić, ponieważ klucz API jest dostępny w kodzie strony i możliwe jest, aby ktoś niepożądany zaczął z niego korzystać. Co więcej, jeżeli nie dodasz ograniczenia klucz API nie będzie działać. Należy pamiętać, że korzystanie z map nie jest darmowe i niezabezpieczenie klucza API może pociągać za sobą konsekwencje finansowe. Na koniec zostaniemy poinformowani o założeniu konta i 3-miesięcznym okresie próbnym, w którym miesięczny limit środków wynosi 300 USD. Po tym okresie miesięczny limit środków wynosić będzie 200 USD. potwierdzenie konta Klucz API znajdziesz również w zakładce „Dane Logowania”. W tym miejscu możliwa jest także edycja lub wprowadzenie ograniczeń wykorzystania klucza. Po dokonaniu wszystkich zmian kliknij „zapisz”. dane logowania Jeśli nie chcesz ponosić kosztów związanych z korzystaniem z Map Google musisz odwiedzić: Menu nawigacyjne > Płatności > Budżety i alerty. Tam możesz utworzyć nowy budżet (utwórz budżet) lub edytować obecny.   budżet i alerty  

Nie jesteś pewny/pewna czy właściwie uzyskałeś/-aś i zabezpieczyłeś/-aś klucz Google API? Skontaktuj się z nami, a zajmiemy się tym za Ciebie!


Zostaw komentarz do artykułu: Poradnik: jak uzyskać klucz API Google Maps?

2 Komentarz

Dodaj komentarz

candyweb

Pasjonat nowych technologii, specjalista SEO i zaawansowany użytkownik systemu WordPress