Read Along – Google bawi i uczy

, Czas czytania: 2:00 min.

shotnews

Chociaż czasy pandemii odciskają piętno na naszym życiu codziennym, to stanowią również niezwykle kreatywny okres, w którym co rusz słyszymy o nowych aplikacjach czy rozwiązaniach, które mogą nas wspomóc w tym trudnym czasie. Dziś na tapetę bierzemy Google i jego innowacyjne podejście do zdobywania wiedzy.

Read Along czytaj razem z asystentem

Read Along by Google: A fun reading app, bo tak brzmi pełna nazwa tej aplikacji. W założeniach ta aplikacja ma pomagać w nauce czytania. Dedykowana jest dzieciom powyżej 5 roku życia. Read Along wykorzystuje rozpoznawanie mowy oraz rozpoznawanie tekstu na mowę. Jak wszystkie nowości na razie w fazie wczesnego dostępu. Niestety nie znajdziemy tam języka polskiego. Aplikacja na razie wspomaga naukę czytania w 9 językach, między innymi angielskim, hiszpańskim, portugalskim oraz w językach indoararyjskich. Oczywiście z rozwiązania mogą skorzystać również dorośli rozpoczynający naukę języka obcego.

Odkrywaj świat z AR i 3D

Ostatnim czasem Google wprowadziło kolejny element. Dostępny jest w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce mobilnej. Za jego pomocą po kliknięciu View in 3D będziemy mogli obejrzeć model 3D dzięki AR w naszym telefonie. Cała przygoda zaczęła się od modeli zwierząt pozwalających na wycieczkę po witalnym zoo w domu. Obecnie poza zwierzętami AR możemy znaleźć modele systemów ludzkiego ciała dzięki firmie BioDigital, modele komórek zwierzęcych, roślinnych i bakterii dzięki firmie Visible Body. Może Wy też znacie jakieś ciekawe nowinki, które powstały w tym trudnym dla wszystkich czasie? #ShotNews TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Read Along – Google bawi i uczy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zainteresowała Cię oferta?

Kompleksowa oferta

Kliknij po bezpłatną wycenę

Wyceń projekt