Special Announcement atrybut Google na trudne czasy

, Czas czytania: 2:00 min. , Komentarz(y):0

Obecna sytuacja pokazała, jak wiele szkód może przynieść szum informacyjny. Przez który ważne komunikaty zostały zalewane newsami z nie do końca pewnych źródeł. Na cały ten chaos Google zareagowało poprzez wprowadzenie Special Annoucement.

Czym jest Special Announcement?

Special Annoucement to zarezerwowany dla instytucji państwowych, placówek medycznych oraz innych zweryfikowanych instytucji pożytku publicznego znacznik danych strukturalnych. W założeniach posłużyć ma on publikacji ogłoszeń ważnych społecznie. Przykładem mogą być apele o pozostaniu w domu ogłoszenia o zamknięciu lub niedostępności czy ograniczenia dotyczące podróży.

Co, jeśli nie korzystasz z danych strukturalnych?

Dla starszych stron lub tych, w których nie ma możliwości wprowadzenia Special Annoucement. Google udostępniła możliwość wprowadzania komunikatów przy pomocy Search Consol. W obu przypadkach wprowadzone ogłoszenia zostanie wyświetlone wysoko w wynikach wyszukiwania oraz zaopatrzone w technologie „rich results”.

Na razie wiemy, że Special Annoucement dotyczy tylko organizacji rządowych. Jednak wszystko może z czasem ulec zmianie. Samo Google określa to rozwiązanie dopiskiem BETA. Do tego należy pamiętać, że pandemia COVID-19 kiedyś się skończy natomiast testowana technologia, pozostanie. Kolejny raz w naszej serii zapytam, jakie są wasze opinie na temat Special Annoucement? #ShotNews

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Special Announcement atrybut Google na trudne czasy

Dodaj komentarz

candyweb

Pasjonat nowych technologii, specjalista SEO i zaawansowany użytkownik systemu WordPress