Co to jest Inbound Marketing i czy warto spróbować?

, Czas czytania: 4:00 min. , Komentarz(y):2

Inbound Marketing to strategia marketingowa polegająca na działaniach promocyjnych, których głównym założeniem jest to, aby to sami klienci znaleźli Cię w sieci. Z poniższego artykułu dowiesz się czym tak naprawdę jest Inbound Marketing, na czym on polega i czy jest to opłacalne rozwiązanie? Zapraszam więc do lektury.

Spis treści:

Czym jest Inbound Marketing i na czym polega taka strategia?

Inbound Marketing, w polskim znaczeniu marketing przychodzący to rodzaj strategii, która sprawi, że użytkownik będzie w stanie znaleźć Twoją firmę w Internecie w samodzielny sposób bez Twojej ingerencji. Cała ta strategia polega na tym, aby stworzyć komunikat pasujący do zainteresowań użytkowników, który swoją oryginalnością zwróci ich uwagę. Krótko mówiąc ma on się pojawić tam, gdzie użytkownik go szuka. Strategia Inbound Marketing dąży do osiągnięcia kilku ważnych celów biznesowych, do których można zaliczyć przede wszystkim zbudowanie pozytywnego wizerunku dla Twojej firmy bądź marki, zwiększenie rozpoznawalności marki wśród osób interesujących się danym produktem/usługą czy też nawiązanie trwałych relacji z klientami.

Co wchodzi w skład działań Inbound Marketingu?

W skład Inbound Marketingu wchodzą między innymi działania content marketingu, viral marketingu, marketingu szeptanego, aktywność w social mediach, pozycjonowanie i SEO czy też kampania linków sponsorowanych (PPC). Trzeba tutaj wspomnieć, że wykorzystując w swojej branży strategię Inbound Marketingu to za sprawą powyższych działań, czyli publikowaniu wartościowych i unikalnych treści, które są zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek i rozpowszechniane ich w kanałach sprzedażowych umożliwią Ci wiele korzyści, o których więcej poniżej.

zasady inbound marketing Źródło: https://www.businessweb.pl/marketing/co-to-jest-inbound-marketing/

Czy Inbound Marketing się opłaca?

Stworzenie dobrego Inbound Marketingu z całą pewnością przełoży się na wiele korzyści. Przede wszystkim będzie to niski koszt pozyskania klienta z odpowiedniej grupy docelowej. Oczywiście działanie Inbound Marketingu wzbudzi pozytywne skojarzenia z Twoją firmą, które przełoży się na nawiązanie wysokiej jakości kontaktów sprzedażowych z klientami. Ponadto będą oni Ci ufać i cenić współpracę z Twoją firmą. Ważną jeszcze kwestią jest to, że Inbound Marketing jest dla każdego, bez względu na to jakim budżetem dysponuje, w jakiej branży się specjalizuje oraz jaką ofertę produktów bądź usług posiada.

Podsumowanie informacji na temat Inbound Marketingu

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, to należy stwierdzić, że strategia Inbound Marketing to świetne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, kiedy przedsiębiorca chciałby dotrzeć ze swoim przekazem do dużej ilości osób bez wydawania na to ogromnej ilości pieniędzy. Jeśli Ty również chcesz, aby klienci odnajdywali Cię w sieci bez Twojej pomocy, to przede wszystkim staraj się dopasować swój komunikat do ich potrzeb i oczekiwań, a zobaczysz, że znajdą Cię i zostaną. Można powiedzieć, że jest to jedne z najefektywniejszych działań strategii marketingowych. Jeśli nie wierzysz, to sprawdź sam.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Co to jest Inbound Marketing i czy warto spróbować?

2 Komentarz

  1. Stanisław

    Prowadzę firmę od 7 lat i wiem jak ciężko dotrzeć do większej liczby odbiorców.. W poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie natknąłem się na termin Inbound Marketingu. Chciałem, aby moja firma podczas wyszukiwania trafiała jak najszybciej do moich potencjalnych klientów. Mimo początkowej obawy związanej opłatami, dziś już bez obaw cieszę się zainteresowaniem mojej firmy.

  2. Iga

    Muszę przyznać, że Inbound Marketing jest bardzo ciekawa alternatywa dla… Właśnie dla tych wszach obecnych chamskich reklam. Może i jestem specyficzną osobą, ale im więcej reklam i re-marketingu widzę tym mam mniejszą ochotę skorzystać z tych reklam. Może to kwestia mojego Taty. Jego pogląd jest taki „jeśli ktoś się reklamuje. Znaczy nie ma pracy / nie sprzedaje”. Dlatego ten cały Inbound Marketing, wydaje się powiewem świeżości. O ile można powiedzieć coś takiego o branży, w której powielane są schematy….

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.