SEO – internetowa trampolina do sukcesu

, Czas czytania: 5:00 min. , Komentarz(y):0

Internet odgrywa w naszym życiu coraz większą rolę. Nic więc dziwnego, że większość firm w głównej mierze skupia się na działalności online. Aby jednak zaistnieć w sieci, nie wystarczy tylko publikowanie treści. Coraz bardziej popularną formą promocji staje się pozycjonowanie SEO (z ang. Search Engine Optimization). Tego typu aktywność przynosi ze sobą wiele korzyści, które są szczególnie istotne dla tych, którzy chcą zyskać szerokie grono odbiorców i sprawić, aby ich firma była jak najbardziej rozpoznawalna.

Dlaczego warto postawić na SEO?

SEO umożliwia przede wszystkim zwiększenie ruchu na danej stronie internetowej oraz znaczne poprawienie wyników na liście wyszukiwania dla konkretnych słów kluczowych. Dzieje się tak dlatego, że obecnie wielu klientów szuka informacji o produktach i usługach korzystając z rożnego rodzaju wyszukiwarek internetowych, w tym Google. Sprawia to, że właśnie tego rodzaju witryny są podstawowym miejscem, gdzie firma może zyskać potencjalnych klientów i wypromować swoją stronę internetową.

Główne zalety SEO

Pozycjonowanie przynosi wiele korzyści właścicielom firm, którzy się na nie zdecydują. Poniżej przedstawiamy te z nich, które w największym stopniu wpływają na wzrost zainteresowania stroną internetową.

  • Zwiększona widoczność w wynikach wyszukiwania

Działania SEO mają wpływ przede wszystkim na zwiększenie widoczności fraz kluczowych najważniejszych dla konkretnych działów biznesu oraz fraz z długim ogonem. Są to doprecyzowane zapytania, które są najczęściej wyszukiwane przez świadomych użytkowników. Zwiększona ilość tego typu zapytań pozwala na generowanie ruchu i konwersję na danej stronie internetowej.

  • Zwiększona ilość odwiedzających stronę

SEO stwarza możliwość dotarcia do znacznie szerszego grona odbiorców. Dzięki takiej działalności możemy pozycjonować określoną ilość fraz, które najczęściej są wyszukiwane przez użytkowników sieci. Zwiększona liczba odwiedzających przekłada się również na wzrost ilości zapytań dotyczących oferowanych rzez firmę produktów czy usług.

  • Skuteczne docieranie do potencjalnych klientów

W przypadku SEO, pierwszym krokiem do sukcesu jest dobór odpowiednich słów kluczowych. To właśnie dzięki nim istnieje możliwość dotarcia do potencjalnych klientów – zarówno tych zdecydowanych, którzy wiedzą, czego szukają, jak i tych, którzy mają jeszcze nie do końca sprecyzowane wymagania.

SEO w Google

Wymienione wyżej główne zalety SEO generują inne korzyści, dzięki którym firma ma możliwość rozwoju i ciągłego kontrolowania przestrzeni internetowej. Do takiej grupy zaliczamy:

  • Zwiększenie zysków i rozpoznawalności marki poprzez obecność na portalach społecznościowych oraz funkcjonowanie jako strona internetowa. Rozpoznawalność w sieci jest kluczem do pozyskiwania coraz większej ilości klientów, a co za tym idzie, do generowania zysków.
  • Rozwój firmy oraz budowanie wizerunku eksperta, a przez to również zdobywanie przewagi nad konkurencją – jest to możliwe zarówno dzięki zwiększeniu skuteczności wyszukiwania, jak i poprzez umieszczanie eksperckich artykułów na blogach firmowych.
  • Elastyczne koszty – jest to szczególnie ważne w przypadku firm, które nie mogą sobie pozwolić na dużą inwestycję w długoterminową reklamę. SEO stwarza możliwość doboru odpowiedniego modelu rozliczania dla wymagań i możliwości finansowych konkretnej firmy. Koszty te mogą być zmniejszane lub zwiększane w zależności od potrzeb, co stwarza dodatkowy komfort dla przedsiębiorcy.
  • Targetowanie geograficzne i lokalny biznes – poprzez umożliwienie dotarcia do grupy odbiorców na wąskim obszarze geograficznym. Dzięki temu istnieje również możliwość zaistnienia na rynku dla mniejszych firm oraz biznesów lokalnych.
  • Długotrwały efekt i możliwość kontrolowania wyników – jest to możliwe dzięki mozolnej i złożonej pracy ekspertów. Specjalne narzędzia umożliwiają pomiar liczby konwersji oraz ich źródła, przez co przedsiębiorca może realnie ocenić, które słowa kluczowe są dla niego najcenniejsze.

Internet jest obecnie miejscem, gdzie przenosi się spora część działań biznesowych. Jest to niewątpliwie jego zaleta, ale z drugiej strony sprawia to, że na tego typu rynkach istnieje spora konkurencja. SEO okazuje się najskuteczniejszym sposobem na to, aby nie tylko zaistnieć w sieci, ale również realnie zwiększyć zyski płynące z prowadzenia firmy.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: SEO – internetowa trampolina do sukcesu

0 Komentarz

  1. Pingback: Strona internetowa jako źródło klientów - candyweb.pl

Dodaj komentarz

candyweb

Współwłaściciel agencji interaktywnej Candyweb.pl, z zawodu programista/grafik, absolwent studiów magisterskich kierunku informatyka ze specjalnością technologii mobilnych i internetowych Uniwersytetu w Białymstoku. Przeszło 7-letnie doświadczenie komercyjne zdobyte w agencjach reklamowych. Ponad 450 zrealizowanych projektów informatycznych. Pasjonat narzędzi marketingowych i tematyki SEO.