5 największych wydarzeń SEO w 2019 roku

, Czas czytania: 4:00 min. , Komentarz(y):2

SEO to stale rozwijająca się branża. Zmiany, które wprowadzane są dosyć często sprawiają, że osoby z branży i klienci muszą regularnie się z nimi zapoznawać. Właśnie dlatego co roku organizowane są wydarzenia poświęcone specjalnie takiej tematyce. Przeczytaj artykuł i sprawdź jakie wydarzenia SEO były lub jeszcze są dostępne w obecnym roku.

Spis treści:

Największe 5 wydarzeń SEO w tegorocznym roku

1.SemKRK – 13.09.2019r., 18.00-22.00, Muzeum Manggha w Krakowie

Nie tak dawno w krakowskim muzeum odbył się wyjątkowy barcamp. SemKRK to wydarzenie, w którym można było dowiedzieć się wielu informacji z zakresu szeroko pojętego marketingu w wyszukiwarkach oraz analityce. SemKRK organizowane jest przede wszystkim dla właścicieli biznesów, działów marketingu, branży eCommerce, a także dla specjalistów SEO i SEM. To spotkanie nie było zwykłą konferencją. Było to spotkanie, którego celem było zintegrowanie ekspertów z branży i tych, którzy dopiero zaczynają swoją karierę. Podczas semKRK wszyscy eksperci dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami w postaci przedstawiania ciekawych prezentacji. Większość z nich to case studies. To wydarzenie zostanie w pamięci wielu osób, chociażby przez to, że panowała tam wyjątkowa atmosfera. Nie było to sztywne spotkanie, tylko takie gdzie każdy mógł wymienić swoje doświadczenia i porozmawiać z najlepszymi specjalistami z branży. Dla wszystkich gości dostępny był bar, stoiska partnerskie i miejsce do swobodnych rozmów. Trzeba zaznaczyć, że to wydarzenie cechuje się dużą popularnością, bo sprzed kilku lat udział w takim wydarzeniu wzięło aż ponad 1300 osób. W tym roku można było również posłuchać zwycięzców semKRK Awards.

2.Festiwal SEO w Katowicach – 10.05.2019r., Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Festiwal SEO to najważniejsza i największa konferencja takiego typu w Polsce. W tym roku jak i w ubiegłych latach przybyło na to wydarzenie mnóstwo osób, które chcą pogłębiać swoją wiedzę. Była to już VII edycja Festiwalu, która odbyła się w nowoczesnym centrum kongresowym tuż obok katowickiego Spodka. Eksperci z tej branży przedstawili interesujący wykład przypadków, podzielili się swoją wiedzą i przykładami a także wymienili się nowymi informacjami z marketingu w Google. W tym roku wśród słynnych ekspertów znaleźli się m.in.: Benedykt Protasiuk, Łukasz Żelezny, Victoria Olsina, Artur Wojczal, Jakub Makaruk, Cezary Urbanowicz, Mateusz Dela, Tomasz Stopka, Piotr Michalik, Artur Strzelecki oraz wiele innych znanych osób.

3.I love marketing – 22-25.10.2019r., Warszawa, Złote Tarasy

I <3 marketing w tym roku jest jeszcze przed nami. Tym razem konferencja potrwa aż cztery dni i będzie to już VIII edycja. Można powiedzieć, że jest to bardzo ważne wydarzenie dla polskiej branży marketingu internetowego. W ubiegłym roku eksperci przekazywali uczestnikom praktyczną wiedzę, która oparta była na skutecznych rozwiązaniach realizowanych w polskim przedsiębiorstwie z zakresu marketingu. Opowiadali o nadchodzących zmianach w marketingu i pojawiających się trendach. Wśród specjalistów, którzy znaleźli się na na tym spotkaniu byli m.in.: Maciej Budzich, Dagmara Pakulska, Paweł Cichocki, Magdalena Pawłowska i wiele innych znanych twarzy ze świata marketingu. Jest to przede wszystkim wydarzenie dla wszystkich przedsiębiorców zarówno dla tych małych jak i dużych firm.

4.Kongres Best Of Online Marketing – 10-11.10.2019r., Warszawa, Adgar Plaza

Będzie to już 18. edycja takiego wydarzenia. Kongres Best Of Online Marketing będzie trwał dwa dni, w których tak jak w ubiegłym roku będą przeprowadzone wykłady i warsztaty dla wszystkich uczestników. Rok temu w pierwszym dniu, eksperci przedstawiali 30- minutowe prezentacje, dzięki którym można było zapoznać się z danym tematem. Udział w spotkaniu brało wiele znanych osobowości z branży online marketingu, a wśród nich znaleźli się: Artur Jabłoński, Karol Dziedzic, Paweł Tkaczyk, Katarzyna Paliwoda i wiele innych osób. Natomiast drugi dzień przeznaczony był na warsztaty. Każdy z uczestników mógł wziąć udział w planowaniu strategii marketingowej. Oprócz zawarcia nowych znajomości, dowiedzenia się ciekawych i niezbędnych informacji wszyscy dostali małe upominki.

5. Startup School: SEM Camp University – 02-03.02.2019r., Google For Startups Campus Warsaw, Plac Konesera 10/ 03-744 Warszawa

Było to wydarzenie, na którym każdy uczestnik mógł pogłębiać swoją praktyczną wiedzę z zakresu Google Analytics, Google Ads, Google Ads Display, SEO i wielu innych narzędzi do marketingu internetowego. Było to wydarzenie, w którym wzięło udział wielu ekspertów, którzy dzielili się swoją wiedzą. W ciągu tych dwóch dni każdy uczestnik mógł zapoznać się z daną tematyką oraz wziąć udział w warsztatach na różnym poziomie trudności.

Podsumowanie

Jak możesz zauważyć, to w Polsce jest kilka takich najważniejszych wydarzeń powiązanych z SEO. Chociaż nie wszystkie wgłębiają się w tą tematykę to wszystkie te spotkania mogą dać pracownikowi SEO wiele pomocnych informacji. Jeśli jesteś osobą początkującą w tej branży to te spotkania mogą pomóc Ci w początkach Twojego sukcesu. Nic nie zastąpi takich wydarzeń, z których można dowiedzieć się mnóstwa informacji i porad od ekspertów. Co prawda niektóre spotkania już się odbyły ale wciąż masz szansę na odwiedzenie jednego z nich.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: 5 największych wydarzeń SEO w 2019 roku

2 Komentarz

  1. Candyweb.pl

    Na podstawie agend danych szkoleń było wspomniane o SEO ale w jakim stopniu i przez kogo – trzeba pytać uczestników – niestety nie mieliśmy okazji uczestniczyć:) Na pewno nie są to wydarzenia, które mówią tylko o tematyce SEO, po samą dawkę porządnego SEO trzeba wybrać się naszym zdaniem na mniejsze wydarzenia stricte zbudowane w klimacie SEO. Dzięki za komentarz:)

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.