Adblock, czyli najpopularniejsza wtyczka blokująca reklamy dla Chrome

, Czas czytania: 4:00 min. , Komentarz(y):4

Irytuje Cię systematyczne pojawianie się niechcianych reklam? Chcesz pozbyć się uporczywego problemu, który dotyczy każdego z nas? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj najpopularniejszą wtyczkę dla Chrome, dzięki której wyłączenie reklam jest po prostu możliwe.

Spis treści:

Co to jest wtyczka Adblock?

Jest to bardzo popularna wtyczka, która pozwala nam wyeliminować lub blokować reklamy w oknach internetowych. Wyświetlanie reklam pozwala na zarabianie pieniędzy np. youtuberom czy osobom posiadającym witrynę internetową. Nie jest to niestety do końca takie oczywiste, ponieważ jeżeli nie są one obejrzane do końca, czyli zostają przerwane to innowator nic nie otrzymuje.

Korzyści wynikające z posiadania usługi blokującej reklamy

Dzięki instalacji tak popularnej wtyczki, jaką jest Adblock, przeglądanie stron stanie się szybsze oraz bardziej czytelne. Taka kwestia najbardziej interesuje przyszłych posiadaczy wtyczki dla Chrome i dla wielu w zupełności wystarcza. Warto nadmienić, że reklamy zabierają duże ilości danych. Kolejnym bardzo ważnym argumentem, dlaczego warto zainstalować wtyczkę dla Chrome, jest bezpieczeństwo. Złośliwe oprogramowanie to z pewnością ostatnia rzecz, jaka nam jest potrzebna podczas surfowania po internecie. Rozszerzenie jest dostępne dla poszczególnych przeglądarek:

 • Google Chrome;
 • Mozilla Firefox;
 • Opera;
 • Safari;
 • Internet Explorer.

Wady blokowania reklam

Poprzez blokowanie reklam możemy automatycznie blokować ważne dla nas zawartości, które nie są reklamą. Istnieją również firmy, których reklamy poprzez układ pieniężny nie są blokowane. Najlepszym przykładem w tej kwestii jest Adblock Plus, który nie używa blokady dla pewnych rodzajów reklam.

Adblock na telefonie?

Jeszcze nie tak dawno aplikacja Adblock była dostępna w Google Play, ale poprzez łamanie regulaminu i brak wsparcia została ona usunięta. Adblocka można pobrać jednak w inny sposób. Możliwe jest pobranie go ze stron z aplikacjami dostępnymi dla systemu Android. Instalując aplikację Adblock w telefonie, trzeba liczyć się także z tym, że ograniczamy możliwość zarabiania twórcom reklam, co może doprowadzić do zamknięcia strony.

Adblock Plus

Jest to wersja częściej używana przez zaawansowanych użytkowników, która umożliwia blokownie reklam oraz pozwala na filtrowanie wyjątków. Adbock Plus ma dostęp do naszej historii przeglądania oraz wprowadził program akceptowalnych reklam. Pozwala na szybkie usuwanie niepożądanych treści z kodu strony.

Adblock Plus blokuje:

 • Banery;
 • Reklamy na portalach społecznościowych;
 • Reklamy na serwisie YouTube;
 • Pojawianie się irytujących okien.

Wtyczka Adblock – podsumowanie

Reasumując, zakładanie blokady jest w większości popierane przez użytkowników. Zdecydowanie Adblock jest jedną z najpopularniejszych wtyczek na świecie i jest ona używana przez miliony użytkowników. Problem uporczywych reklam dotknął każdego z nas, ale dzięki takim wtyczkom jak Adblock możemy w pewnym stopniu poprawić jakość oraz bezpieczeństwo naszej pracy.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Adblock, czyli najpopularniejsza wtyczka blokująca reklamy dla Chrome

4 Komentarz

 1. Henio

  Ciekawi mnie jak wiele krwi napsuł adblock i jego wtyczki. Bo tak jak o tym myślę. To właściwie on blokuje większość reklam Google. Cały reklamy displayowe i w YouTube. Co za tym idzie i twórcy nie dostają wynagrodzenia z reklam. Wiem, że może się to wydać dziwne, ale już spotkałem kilka stron, które są niedostępne, jeśli zostanie wykryte, że stosujesz adblock. Reklamy to jedno, drugie to analityka. Wydaje mi się, że adblock uniemożliwia zbierania części danych. I raczej o remarketingu można zapomnieć.

 2. Andrzej

  Tak sobie myślę że ciekawą ironią jest adblock chrome. Bo przecież to całe Google to ogromna korporacja która czerpie ogromne zyski z reklam. Tu proszę Ich przeglądarka i wtyczka pozbawiająca Google zysków

 3. Froggie

  Przeglądanie stron internetowych bez Adblocka było by katorgą! Uwielbiam tę wtyczkę i zawszę jak widzę, że ktoś jej nie ma to podrzucam pomysł. Jednak nie wiedziałam o opcji pobrania jej na telefon, zdecydowanie skorzystam, bo mam już dość tych reklam.

 4. Boguchwał

  Niezbędne do funkcjonowania w internecię. Z wtyczką Adblock podczas seansu nie doświadczysz wyskakującej reklamy w trakcie najważniejszej sceny filmu. Adblock blokuje wszystkie reklamy, nawet te, które mogą być zawirusowane. Korzystam i nie mogę wyobrazić sobie funkcjonowania bez tej wtyczki.

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.