Aktualizacja klienta poczty Mozilla Thunderbird 78

, Czas czytania: 2:00 min. , Komentarz(y):2

Lekkie wprowadzenie czym jest Mozilla Thunderbird. To darmowy klient poczty, czyli program pozwalający na obsługę jednego lub wielu kont pocztowych bezpośrednio z desktop, lub urządzenia mobilnego bez konieczności logowania się przez przeglądarkę. Niewątpliwie można byłoby się pokusić o przedstawienie listy zalet i wad. Jednak wróćmy do głównego tematu. Co nam przyniosła aktualizacja Mozilla Thunderbird 78?

Tryb ciemny w Thunderbird 78

Pierwszą zmianą, jaką wymieniają sami twórcy, jest wprowadzenie popularnego trybu ciemnego. Każdy zna i każdy wie jak działa. Jednak życzę powodzenia w szukaniu takiej opcji w Thunderbird. Twórcy uznali, że dobrym pomysłem będzie powiązanie trybu ciemnego w kliknięcie poczty z trybem ciemnym w systemie operacyjnym.

Zmiany dotknęły również całej sekcji ustawień. Obecnie są one bardziej intuicyjne oraz podobno łatwiej w nich znaleźć poszukiwaną przez nas opcję. Oczywiście poza wspomnianym trybie ciemnym.

Kolejną ważną zmianą, jaka uderzyła po oczach po aktualizacji, jest przeprojektowane okno tworzenia nowej wiadomości. Tu znowu twórcy odnoszą się do intuicyjności. Nowy układ ma być prostszy i szybszy w obsłudze. Jednak główną zmianą jest rezygnacja z umieszczania każdego odbiorcy w osobnym wierszu. Teraz odbiorcy zapisani zostaną w jednym wierszu jeden po drugim. Do tych zmian należy dodać również zmiany grafik, ikon i kompozycji niektórych elementów.

Inne zmiany w Mozilla Thunderbird 78

  • Zmianami dotknięta została także konfiguracja konta. Wszystko w celu ułatwienia całego procesu i poprawnego zrozumienia informacji.
  • Wprowadzono możliwość szyfrowania wiadomości „END-TO-END”. To znaczy, że wiadomość może przeczytać wyłącznie nadawca i odbiorca. Ten typ szyfrowania uniemożliwia/utrudnia wglądanie w treść wiadomości dostawcy poczty lub instytucjom inwigilującym.
  • Menedżer zadań oraz kalendarz zostały zintegrowane z klientem poczty.
  • Odświeżono wygląd ikon i wprowadzono możliwość zmiany ich koloru.
  • W systemie Windows wprowadzono możliwość minimalizowania do zasobnika.
  • Wiem, News z serii złota odznaka Internet Explorer.

#ShotNews

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Aktualizacja klienta poczty Mozilla Thunderbird 78

2 Komentarz

  1. Front

    Zawsze byłem fanem Thunderbirda, ale ten program się nieco zestarzał. Ponad rok temu przesiadłem się na eM Client i bardzo polecam. Nowoczesny, ładny, duże możliwości konfiguracyjne, polskie tłumaczenie. Dla firm jest płatny, ale jest warty ceny.

Dodaj komentarz

candyweb

Pasjonat nowych technologii, specjalista SEO i zaawansowany użytkownik systemu WordPress