Jak włączyć autoresponder Thunderbird?

, Czas czytania: 5:00 min. , Komentarz(y):4

Być może należysz do przedsiębiorców, którzy zajmują się wysyłaniem i odpowiadaniem na e-maile klientów. A jak wiadomo czasami każdy człowiek potrzebuje odpocząć i oderwać się od rzeczywistości, również Ty. Niestety nawet podczas odpoczynku zdarzają się sytuacje, że dostajesz kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt e-maili w trakcie jednego dnia. Dlatego jeśli chcesz poinformować swoich nadawców, o tym, że w danej chwili nie jesteś dostępny, to skorzystaj z autorespondera. Osoby, które korzystają z Thunderbirda mają możliwość personalizowania ustawień swojego konta za pomocą wielu narzędzi. Jednak jeśli chodzi o ustawienie autorespondera właśnie w tym programie, to jak można to zrobić? Spójrz niżej.

Spis treści:

Co to jest autoresponder Thunderbird?

Thunderbird to program należący do klienta poczty, który niestety nie posiada prostej formy komunikowania się z serwerem pocztowym, w momencie gdy jesteś nieobecny. Serwer ten nie wyśle wtedy odpowiedzi w sposób automatyczny. W takich sytuacjach, częstą propozycją jest stworzenie filtra wiadomości bądź odpowiadanie na nie za pomocą szablonu. Niestety takie rozwiązanie nie jest dobre. A to dlatego, że program Thunderbird musiałby być włączony przez cały czas Twojej nieobecności. A niestety takie działanie wiązałoby się z utratą bezpieczeństwa. Dlatego w takim przypadku warto skorzystać z autorespondera Thunderbird, który służy właśnie do wysyłania automatycznych odpowiedzi do Twoich rozmówców. Odpowiedzi te wysyłane są jako wiadomość o ustalonej z góry treści, która informuje nadawcę o Twojej tymczasowej nieobecności. Co więcej, ustawienia autorespondera można aktywować lub modyfikować.

Jak włączyć autoresponder dla Thunderbird?

Automatyczne odpowiadanie na wiadomości jest bardzo przydatnym rozwiązaniem, zwłaszcza wtedy kiedy Cię nie ma lub masz dużo obowiązków na głowie. Posiadanie autorespondera Thunderbird staje się w tym przypadku niezbędne. Jak więc go włączyć w tym programie?

Po pierwsze, musisz otworzyć program Thunderbird, bo bez tego ani rusz. Następnie należy utworzyć szablon nowej wiadomości e-mail, wpisać tytuł tej wiadomości oraz napisać treść, którą chciałbyś wysłać innym podczas Twojej niedostępności. Jeśli już napisałeś co ma się wyświetlić w wiadomości, to wystarczy tylko zapisać daną treść jako szablon. Na poniższym screenie masz podgląd jak to wszystko wygląda. Po wykonaniu tych czynności, stworzona przez Ciebie wiadomość powinna być wysyłana Twoim rozmówcom jako autoresponder Thunderbird.

tworzenie szkicu autoresponder

Jednak sposób ustawienia autorespondera w Thunderbirdzie nie kończy się tylko na powyższych działaniach. Oprócz tego należy wykonać jeszcze kilka innych czynności. Należy do tego na przykład tworzenie filtrów wiadomości w Thunderbird. A więc, dla napisanej przez Ciebie wiadomości powinno utworzyć się odpowiedni filtr. Aby to zrobić, to w oknie, które Ci się wyświetli należy wpisać nazwę filtra, dostosować filtr do sytuacji oraz określić jakie warunki mają być spełnione przy korzystaniu z autorespondera Thunderbird. Co więcej, należy w tym przypadku ustawić opcję „Odpowiedz używając szablonu” i ustawić szablon napisanej wiadomości jako autoresponder. To wszystko. Jednak ważną kwestią jaką trzeba tutaj poruszyć będzie przede wszystkim to, że gdy program Thunderbird będzie wyłączony, to niestety, ale stworzony przez Ciebie filtr nie zadziała. Dlatego lepszym rozwiązaniem w takich sytuacjach okazuje się skorzystanie z filtrów oferowanych przez dostawców poczty. A to dlatego, że umożliwiają one wysyłanie automatycznych odpowiedzi do rozmówcy, nawet wtedy kiedy nie jesteś dostępny.

edycja filtru autoresponder

Oprócz ustawienia automatycznego autorespondera Thunderbird można również ustawić okres czasu jego działania. Aby to zrobić, potrzebne będą zewnętrzne narzędzia. A mianowicie chodzi tutaj o dodatkowe rozszerzenie o nazwie Send Later, które trzeba pobrać i zainstalować w programie Thunderbird. Następnie należy wyłączyć i włączyć program jeszcze raz, po to aby dodatkowa funkcja pojawiła się w systemie. A teraz przejdźmy do sedna. Jak można ustawić okres czasu w jakim będzie działał autoresponder Thunderbird? Otóż żeby ustawić określony czas jego działania, to należy wejść w szablon swojej wiadomości i następnie kliknąć przycisk „Wyślij później„. Kiedy już to zrobisz, to otworzy Ci się okienko, takie jak na poniższym screenie i należy w nim dodać przedział czasu, w jakim chciałbyś wysyłać te wiadomości. Następnie wystarczy tylko zapisać szablon i gotowe.

wyślij później autoresponder

Autoresponder Thunderbird – podsumowanie informacji

Podsumowując powyższe informacje, należy stwierdzić że autoresponder Thunderbird stanowi bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza w sytuacjach podbramkowych, gdzie nie możesz być obecny w pracy. Krótka treść o tym, że nie jesteś w tej chwili dostępny, pozwoli nadawcom tych wiadomości na zrozumienie, że w danej sytuacji nie może oczekiwać od Ciebie odpowiedzi. Dlatego jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, to skorzystanie z autorespondera w programie Thunderbird będzie wtedy najlepszym rozwiązaniem.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Jak włączyć autoresponder Thunderbird?

4 Komentarz

    1. Igi

      Pewnie zależy od tego, co masz na myśli przez „spam”. Zobacz Nati, typowy spam z reguły jest blokowany. To, co nie zostanie zablokowane. Musiało zostać uznane za normalną wiadomość. Więc raczej ciężko jest wytypować akurat taki klucz blokowania wiadomości, aby przez przypadek nie zablokować tych, co spamem nie są. Drugi przypadek to treści reklamowe. Ogólnie można je uważać za spam, chociaż tak de fakto spamem raczej nie są. Z kolei na to i tak chyba odpowiedzieć się nie da. Sam nigdy nie miałem takiej fantazji, aby odpisywacz na reklamę. Dlatego tak sobie myślę, że nie ma co kombinować za bardzo i jak już skonfigurujesz thunderbird autoresponder to cieszyć się wreszcie odzyskana wolnością.

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.