Allegro schodzi na drugi plan? W tle nowa platforma sprzedażowa

, Czas czytania: 4:30 min. , Komentarz(y):1

Chyba każdy z nas słyszał o Allegro. Jest to obecnie jedna z największych platform sprzedażowych w Polsce. W ostatnim czasie popularność zyskał sklep Erli, który ma pewne plany na rozwój biznesu. Czy można zatem nazwać go zagrożeniem dla Allegro? Czy platforma ta prześcignie dotychczasowego giganta? Poniżej więcej szczegółów.

Spis treści:

Co wiemy o nowej platformie sprzedażowej?

Erli.pl wystartował stosunkowo niedawno, bo w kwietniu tego roku. Pomimo tego, że istnieje na rynku już od 2020 roku, to jednak dopiero teraz osiąga szczyty popularności. Ze względu na to może być on nazywany konkurentem dla dotychczasowej, bardzo dużej platformy – Allegro. Wspomnieliśmy, że Erli wystartował już jakiś czas temu. Dlatego niektórzy mogą zastanawiać się, dlaczego nic wcześniej nie było o nim wiadomo. Otóż dlatego, że platforma ta wystartowała po cichu i bez zbędnego rozgłosu. Obecnie prowadzona jest kampania, której twarzą jest aktor Maciej Stuhr. Platforma ta przeznaczona jest nie tylko dla firm, ale również dla klientów indywidualnych. Natomiast, jeśli chodzi o ofertę kategorii, którą oferuje Erli, to jest ona bardzo szeroka. W jej skład wchodzą m.in.: Dom i ogród, Dziecko, Elektronika, Firma, Kolekcje i sztuka, Moda, Motoryzacja czy też Supermarket, Uroda oraz Zdrowie. Każda z tych kategorii podzielona jest również na kilka/kilkadziesiąt podkategorii.

Czy Erli może być poważną konkurencją dla Allegro?

Można stwierdzić, że Erli to całkiem nowa platforma sprzedażowa, ponieważ jej pierwsza kampania marketingowa wystartowała zaledwie kilka miesięcy temu. Można tutaj nawet dodać, że kampania marketingowa wystartowała w idealnym momencie, bo w trakcie trwania pandemii koronawirusa, gdzie zdecydowana większość osób kupuje różne rzeczy przez Internet. Czy ta platforma może stanowić poważną konkurencję dla Allegro? Platforma Erli stara się w ciekawy sposób pozyskać klientów oraz osoby, które będą sprzedawały tam swoje produkty. Kupujący klienci po zarejestrowaniu się w portalu będą mogli dostać 100 złotych na wakacje. Dzięki zbieranym e-punktom będą mogli otrzymać voucher na luksusowe wakacje. Natomiast, jeśli chodzi o sprzedających, to w porównaniu do platformy Allegro, mają oni tutaj niższe prowizje oraz możliwość bezpłatnego promowania ofert. Czy jednak jest to aż tak przekonujące? Niektóre osoby mogą być tym zainteresowane, ale nie wszyscy. Dlatego jak na razie Allegro nie powinno się aż tak przejmować, ponieważ jego platforma ma już stałych klientów, którzy są zadowoleni. Platforma Erli jest nowa, dlatego jeszcze ciężko jej jest zdobyć zaufanie klientów. Z czasem może się to oczywiście zmienić.

Erli vs Allegro – porównanie

Erli ma bardzo podobny layout do Allegro. Układ kategorii jest praktycznie taki sam. W obydwu przypadkach znajduje się on po lewej stronie. Nawet ikonki są do siebie bardzo podobne. Wyszukiwarka na stronie również działa w podobny sposób. Po wpisaniu kilku liter pojawiają się podpowiedzi. Scrollując stronę główną zarówno na Erli, jak i na Allegro można zauważyć podobieństwo w wyświetlaniu się promowanych ofert. Platformy te przedstawiają kategorie produktów, które obecnie są przez nich promowane. Można zauważyć również to, że po kliknięciu w określony produkt w obydwu przypadkach najpierw będą pojawiały się kolejno informacje o parametrach technicznych, opis produktu oraz opinie klientów. Co więcej, obydwie te platformy mają dostęp do strefy marek, w której klienci mogą znaleźć dla siebie produkty od wybranych marek/firm.


Tak prezentuje się strona główna na platformie sprzedażowej Erli:

platforma sprzedażowa Erli

Źródło: https://erli.pl/

A tak wygląda layout na platformie sprzedażowej Allegro:

serwis internetowy Allegro

Źródło: https://allegro.pl/

Erli dla sprzedających

Ta platforma sprzedażowa nie może istnieć, jeżeli nie będzie posiadała w swojej ofercie kompletu ofert od sprzedających. Dlatego Erli w szczególny sposób zabiega o pozyskanie osób chcących sprzedawać u nich swoje produkty. Oferuje im pakiet Basic oraz pakiet PROseller, który przez pierwsze 6 miesięcy jest darmowy.

Erli - korzyści programów

Platforma sprzedażowa Erli za jakiś czas może być lepszym serwisem od Allegro. Jednak na chwilę obecną nie stanowi ona dla niego większej konkurencji. A Ty co sądzisz o tym serwisie?TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Allegro schodzi na drugi plan? W tle nowa platforma sprzedażowa

1 Komentarz

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.