Asystent Google co to jest? Korzystasz z niego?

, Czas czytania: 2:30 min. , Komentarz(y):0

Asystent Google ma za zadanie ułatwiać nam życie. Oferuje nam niezliczone możliwości. Jest to doskonały pomocnik w naszym smartfonie. Jego największą zaletą jest wersja w języku polskim, co odróżnia go od Siri, Cortany czy Aleksy. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Jest to aplikacja uruchomiona całkiem niedawno, bo w 2019 roku w połowie stycznia. Głównym zadaniem Asystenta Google jest odpowiadanie na zadane przez nas pytania. Możemy pytać go o pogodę na najbliższy tydzień czy zaplanowane wydarzenia w naszym kalendarzu. Może zrobić za nas zakupy online czy podać informacje na temat produktów spożywczych. Asystent Google jest idealną aplikacją do zarządzania inteligentnym domem. Co jeszcze ma do zaoferowania? Może opowiedzieć nam kawał albo włączyć ulubioną piosenkę. Aby posługiwać się nim szybko i sprawnie musimy nauczyć się z niego odpowiednio korzystać, co zajmie kilka dni. Warto wiedzieć, że każdą komendę poprzedzamy stwierdzeniem OK GOOGLE.

Spis treści:

Co ma do zaoferowania Google Asystent?

  • Gdy podróżujemy autem, możemy zapytać go wskazówki dojazdu do konkretnego miejsca.
  • Gdy spytamy naszego pomocnika, jaka będzie pogoda, udzieli nam szybkiej odpowiedzi.
  • Dostaliśmy wiadomość i nie możemy odpisać? Możemy podyktować treść a Asystent Google wyślę wiadomość, mail, a nawet zadzwoni do konkretnej osoby.
  • Jeżeli ściśle trzymamy się diety, uzyskamy informacje na temat wartości odżywczych i kalorii konkretnych produktów.
  • Z łatwością sprawdzimy notowania na giełdzie.
  • Zapewnia nam doskonałą rozrywkę. Oprócz odtworzenia konkretnej piosenki możemy poprosić go aby powiedział nam komplement albo odczytał wiersz.
  • Jest źródłem informacji na temat historii oraz pomoże nam przeliczyć jednostki.
  • Asystent Google może służyć nam jako tłumacz.
  • Przyrządzamy posiłek i mamy mokre ręce? Ustawimy powiadomienia czy budzik głosem.

Na jakich urządzeniach działa Asystent Google?

Gdzie działa asystent Google

Aby korzystać z usług tej inteligentnej aplikacji wystarczy nam smartfon z Androidem 6.0 oraz jedynie 1 GB RAM. Z powodzeniem zainstalujemy asystenta na urządzeniach z Apple, pobierając aplikacje z App Store. Na jakich jeszcze urządzeniach może działać? Oprócz smartfonów, są to kompatybilne słuchawki bezprzewodowe marki Sony, Bose czy JBL. Na razie niedostępny jest na sprzętach RTV ani głośnikach inteligentnych. Asystent pojawi się automatycznie na większości urządzeniach wraz z aktualizacją. Jak sprawdzić, czy posiadamy Asystenta Google na swoim smartfonie? Wystarczy nacisnąć przycisk Home i poczekać czy pojawią się wokół kółka cztery kropki a Asystent się uruchomi.

Asystent Google w języku polskim

Firma Google zaskoczyła wszystkich użytkowników aplikacji dostosowaniem do kultury polskiej. Wyjątkowy jest nie tylko język używany przez Asystenta Google, ale znajomość polskiej historii, obyczajów i ciekawostek na temat naszego kraju. Komendy, którymi posługujemy się nie muszą być skomplikowane. Aplikacja rozumie naszą naturalną mowę w bardzo dobrym stopniu. Trzeba jednak pamiętać, że dopiero się rozwija a jej możliwości na razie są ograniczone. Warto wykazać się cierpliwością i poczekać aż Asystent rozwinie skrzydła.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Asystent Google co to jest? Korzystasz z niego?

0 Komentarz

  1. Pingback: Czy internet rzeczy wpływa na naszą teraźniejszość?

Dodaj komentarz

candyweb

Współwłaściciel agencji interaktywnej Candyweb.pl, z zawodu programista/grafik, absolwent studiów magisterskich kierunku informatyka ze specjalnością technologii mobilnych i internetowych Uniwersytetu w Białymstoku. Przeszło 7-letnie doświadczenie komercyjne zdobyte w agencjach reklamowych. Ponad 450 zrealizowanych projektów informatycznych. Pasjonat narzędzi marketingowych i tematyki SEO.