Czy internet rzeczy wpływa na naszą teraźniejszość?

, Czas czytania: 3:30 min. , Komentarz(y):1

Internet zawładnął całym światem i ludźmi. Można powiedzieć, że gdyby nie było teraz Internetu to życie przynajmniej połowy ludzkości byłoby bez sensu. No dobra może nie tak całkiem, ale przecież Internet jest dla wielu osób pracą, dla innych spędzaniem wolnego czasu, a dla jeszcze innych źródłem informacji. Tak naprawdę to Internet rzeczy stał się nowym porządkiem współczesności.

Czego dowiesz się z artykułu:

Internet rzeczy – krótki wstęp

Internet pojawił się w naszym życiu w latach 90. Chociaż w wielu polskich domach funkcjonuje dopiero od początku XXI wieku, który został udostępniony na szeroką skalę za pomocą Neostrady. Niedługo potem rozwinęła się passa tekstów internetowych, których twórcami stali się sami użytkownicy. Kolejnym etapem rozwoju internetowego zwany czasem Web 3.0 stał się proces, w którym internet nie jest już tylko siecią dostępną z komputera ale jest procesem łączącym różne cechy z naszego życia codziennego. To właśnie nazywa się mianem Internetu rzeczy. Za przykład można wziąć np. list, który był (i nadal jest tylko w rzadszym stopniu) komunikacją między dwoma osobami. Teraz służy do tego e-mail lub messenger. A zwykły telefon komórkowy został zamieniony na smartfona. To właśnie sprawiło, że zwykłe urządzenia dzięki przyłączeniu do sieci zyskały nowe funkcje. Jak sam widzisz wszystko zmienia swój bieg. Następuje postęp technologiczny, którego nikt z nas nie może powstrzymać. Wszystko dzieje się tak szybko. Żyjemy w świecie, w którym rządzą maszyny, a nie ludzie. No może nie zupełnie, bo zawsze możesz odłączyć się od internetu i żyć własnym życiem.

Internet rzeczy w biznesie

 Internet rzeczy w biznesie

Dzisiejszy świat biznesu przypomina wielką galaktykę składającą się z różnych systemów, oprogramowań i innych związanych z tym rzeczy. Dzięki coraz to nowszym technikom nasze życie się zmienia. Już teraz mamy do czynienia z systemem na skalę światową. Sieci komputerów, czujniki lub inne urządzenia są komunikacją przez internet. Przykład: będąc na jednym krańcu świata możesz rozmawiać z drugą osobą na drugim końcu przez kamerkę w telefonie. Nie dość, że ze sobą porozmawiacie to przy okazji się zobaczycie. Twórcy technologii wprowadzają nowe funkcje po to aby ułatwić nam życie.

Dla firm Internet jest źródłem wyzwań. Świat już tak funkcjonuje, że większość użytkowników korzysta z udogodnień jakie są oferowane przez sieć m.in. zakupy w internecie czy korzystanie z różnych aplikacji. Dlatego przedsiębiorcy muszą pomyśleć o swojej przyszłości i zacząć działać. Technologia tak jak życie toczy się dalej i nabiera tempa. Już teraz można wywnioskować, że duża ilość osób spędza swój czas na korzystaniu z internetu. Więc firmy powinny zareklamować się w sieci, zaprezentować swoją ofertę, przedstawić się od najlepszej strony aby pokazać użytkownikowi, że warto skorzystać z ich produktów lub usług. Najlepiej jeśli mają swoją stronę internetową, bo wtedy mogą zyskać więcej potencjalnych klientów.

Internet to strefa dla każdego, jeśli nie jesteś jeszcze w grze to nie czekaj dłużej. Stwórz swoją stronę internetową i zacznij działać, bo współczesność właśnie na tym bazuje. Możesz działać sam lub podjąć współpracę partnerską. Oprócz istnienia firm w internecie, to także toczy się ich bój o pozycję w wynikach wyszukiwania. Dlatego pamiętaj, że jeśli chcesz wypłynąć na szerokie wody musisz podejmować właściwe działania, wpływać na swoją komunikację z klientami oraz innymi podmiotami. Musisz mieć przede wszystkim wizję tworzenia swojej organizacji opartą na internecie.

Urządzenia związane z siecią

 Internet rzeczy nowe technologie

W tym czasie na pewno większość z nas wie jak korzystać z urządzeń, które są związane z siecią. Jest to duża wygoda, bo nie trzeba nigdzie chodzić żeby coś zrobić. Minęły już czasy kiedy kupuje się kasety w sklepie, teraz wszyscy swoją ulubioną muzykę pobierają w sklepie internetowym. Nie chodzi się również na pocztę aby wysłać list do koleżanki, teraz to można zrobić za pomocą internetu. Ty też na pewno korzystasz z aplikacji czy sklepów internetowych. I jak sam możesz zauważyć Internet rzeczy łączy wszystko.

Podsumowanie – Internet rzeczy

Jak sam widzisz, Internet rzeczy ma ogromny wpływ na naszą teraźniejszość. To on wpływa na modele Twoich działań i decyzji. Dzięki połączeniom zwykłych rzeczy z siecią powstało coś naprawdę funkcjonalnego. A co będzie za kilka lat? Czy urządzenia całkowicie zawładną naszym życiem? Nie wiadomo, ale moim zdaniem powstanie kolejny, nowy przełom technologiczny.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Czy internet rzeczy wpływa na naszą teraźniejszość?

1 Komentarz

  1. Pingback: Co To Jest Hipsteryzacja I Jaki Może Mieć Związek Z Twoją Firmą?

  2. Zwolennik 5G

    Internet rzeczy? Ciekawe jak się on rozwinie gdy w końcu wejdzie technologia 5G. Skończą się problemy z zbyt wolnym transferem. Z drugiej stron coraz bliżej premiera starlink. Dzięki niemu skończy się problem z brakiem internetu. W końcu nie będzie już białych plam na mapach. Ciekawe czy wtedy powstanie czas Web 4.0?

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.