Czy na pewno dobry tekst = dobry content na Twoją stronę www?

, Czas czytania: 3:30 min. , Komentarz(y):0

Trudnym zadaniem jest stworzenie strony, która cieszyłaby się szerokim zainteresowaniem internautów. Jednakże nie jest to rzecz niemożliwa. Do stworzenia strony internetowej odwiedzanej przez wiele czytelników, potrzebny jest przede wszystkim plan działania.

Spis treści:

Od czego zacząć tworzyć dobry content?

Stwórzmy plan działania

Przygotowując plan działania, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się:

  • Jaki jest cel naszej strony internetowej?
  • Czy chcemy tylko i wyłącznie skłonić czytelników do kupna naszych oferowanych produktów?
  • W jaki sposób chcemy dokonywać sprzedaży? (sklep internetowy, sklep stacjonarny)

Określmy także cechy produktów, które oferujemy do sprzedaży. (cena, przeznaczenie, wygląd). W planie działania musimy także uwzględnić to, co nas wyróżnia od konkurencji.

Zastanówmy się, czy piszemy do odpowiedniej grupy docelowej

Artykuł, jaki powstanie powinien być napisany pod jego odbiorcę. Wszystkie teksty muszą być kierowane bezpośrednio do klientów, nie innych firm z branży. Nie wszyscy czytelnicy będą w stanie zrozumieć zbyt fachowe, branżowe opisy produktów czy usług. Rodzaj użytych słów musi być odpowiednio dobrany, nie warto korzystać zbyt często z bardzo specjalistycznych określeń.

Przemyślmy to, kim jest odbiorca naszych treści

dobry tekst - określ odbiorcę

Nie warto kierować się zbyt rozległym kryterium. Jeśli zostaje założona strona stomatologa, założenie, iż z usług będą korzystać osoby mające problem z uzębieniem, jest zbyt ogólnym stwierdzeniem. Jednak jeśli określi on, iż jego specjalizacją są zabiegi na małych dzieciach, wówczas grupą docelową staną się osoby w wieku 20-40 lat posiadające potomstwo.

Dobierzmy rozważnie słowa kluczowe

Wybranie właściwych słów kluczowych wymaga wiele finezji. Odpowiednio dobrane słowa kluczowe, powinny zostać umiejętnie wykorzystane w treści. Generują wówczas organiczne wejścia na podstronę z artykułem. Nie należy umieszczać fraz kluczowych na siłę.

Pamiętajmy o używaniu nagłówków

Nawet bardzo wartościowy i ambitny tekst nie zostanie przeczytany, jeśli nie zostaną w nim zastosowane nagłówki. Nagłówki H1-H6 odgrywają dużą rolę w artykule. Za ich pomocą można podzielić tekst na konkretne działy, skupić uwagę czytelnika. Rozbijają długie bloki, przez co czytelnik nie musi zmagać się z tak zwaną ścianą tekstu, która nie zachęca do czytania. W nagłówkach warto także umieścić słowa kluczowe. W nagłówkach zostaje zawarta informacja, o czym jest dany akapit tekstu.

Poznajmy potrzeby czytelników

Dobry kontent - Poznaj potrzeby czytelników

Dobry content na stronę internetową powinien odpowiadać na wszelkie potrzeby i oczekiwania czytelników wobec tekstu. Przed stworzeniem tekstu warto zrobić dosyć obszerny research i skorzystać z narzędzia AnswerThePublic.

Nie ograniczajmy się jedynie do tekstu

Dobry content powinien także ciekawą info grafikę, film czy obrazki.W tekstach drzemie duży potencjał. Potrafią skutecznie przyciągnąć uwagę internautów, pozwalają zbudować długie relacje z klientami oraz generują ruch na stronach internetowych. Cenione są zwłaszcza wartościowe treści, które są także punktowane przez Google.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Czy na pewno dobry tekst = dobry content na Twoją stronę www?

0 Komentarz

  1. Pingback: Jak Napisać Skuteczny Tekst Żeby Przyciągał Uwagę Odbiorców? [Porady]

Dodaj komentarz

candyweb

Współwłaściciel agencji interaktywnej Candyweb.pl, z zawodu programista/grafik, absolwent studiów magisterskich kierunku informatyka ze specjalnością technologii mobilnych i internetowych Uniwersytetu w Białymstoku. Przeszło 7-letnie doświadczenie komercyjne zdobyte w agencjach reklamowych. Ponad 450 zrealizowanych projektów informatycznych. Pasjonat narzędzi marketingowych i tematyki SEO.