Awarie Facebooka coraz częściej? Czy to koniec Facebooka?

, Czas czytania: 4:00 min. , Komentarz(y):4

Większość z nas na pewno posiada konto w mediach społecznościowych. W prawdzie jest to jeden ze sposobów komunikacji między sobą. Jednak w ostatnim czasie coraz częściej słychać o awariach, które mają miejsce na Facebooku. Co to może oznaczać? Przeczytaj poniższy wpis i dowiedz się więcej informacji.

Spis treści:

Awarie na Facebooku

Awarie na Facebooku występują coraz częściej i z tego względu za całą spółką ciągną się liczne afery. Trzeba powiedzieć, że Facebook jako jeden z największych i najpopularniejszych serwisów społecznościowych z miesiąca na miesiąc kolosalnie się zmienia. Co prawda użytkowników korzystających z tego serwisu również jest mniej niż było ich jeszcze kilka lat temu. Być może jest to spowodowane zmianami w prawie, w którym chodzi o RODO lub jest to związane z ogromnym zamieszaniem, które obiło się o uszy chyba wszystkim. Chodzi tutaj o sprawę z Cambridge Analytica, gdzie dane około 87 milionów użytkowników zostały udostępnione przez Facebooka. Jednak sytuacji związanych z awariami Facebooka jest znacznie więcej i niestety mają one wpływ na spadek ruchu organicznego. Nawet ostatnio miały miejsce krótkotrwałe awarie. Wspomnę tylko o tych, które miały miejsce w marcu. A mianowicie wystąpiły one 10, 11 i 22 marca. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej informacji o awariach to możesz odwiedzić również tą stronę https://downdetector.pl/status/facebook/ , na której znajdziesz bieżące informacje na ten temat.

nie ma problemów z facebook Doniesienia z ostatnich 24 godzin o awariach Facebook

Jeśli chodzi o awarię Facebooka z 22 marca, to można stwierdzić, że problemy z prawidłowym działaniem tego medium społecznościowego zaczęły się przed godziną 14, ale tylko dla użytkowników korzystających z Windowsa. Wiele osób miało wtedy problem z zalogowaniem się do portalu, publikowaniem postów czy też z wyświetlaniem wiadomości. Natomiast jeśli chodzi o awarię Facebooka z dnia 11 marca, to w tym przypadku nie można było się na niego zalogować z wersji komputerowej.

Statystyki Facebooka

Poniżej znajdziesz statystyki, z których dowiesz się jak ma się obecna sytuacja na Facebooku.

statystki i fakty na facebooku statystki i fakty na facebooku cześć druga statystki i fakty na Facebooku cześć trzecia statystki i fakty na facebooku cześć czwarta Źródło: https://www.websitehostingrating.com/pl/facebook-statistics/

Podsumowanie informacji na temat awarii na Facebooku

Podsumowując wszystkie powyższe informacje, mogę stwierdzić, że awarie na Facebooku pojawiały się, pojawiają i pewnie będą pojawiać. Jednak należy w tym wszystkim wspomnieć również o firmach, które posiadają konta na tym portalu społecznościowym. To właśnie one mogą na tym najbardziej ucierpieć. Posiadając swój fanpage i reklamując się właśnie tam, mogą dużo stracić przez liczne i coraz częstsze awarie. Natomiast odpowiadając na pytanie „Czy to koniec Facebooka?”, to nie da się na to jednoznacznie odpowiedzieć. Ale z pewnością trzeba stwierdzić, że ten koniec jeszcze nie nadszedł. Tak jak już wcześniej wspomniałam, jest to wciąż jeden z największych i najpopularniejszych mediów społecznościowych.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Awarie Facebooka coraz częściej? Czy to koniec Facebooka?

4 Komentarz

 1. Natalia

  Hmm… Z perspektywy zwykłej użytkowniczki FB tak na prawdę nie zauważam tych awarii. Rozumie z perspektywy firmy która zarabia dzięki FB może to być poważny problem. Jednak dla znacznej większości ludzi takie drobne awarie to nic wielkiego. W mojej opinii większym problem są informacje/plotki o wycieku danych. Ludzie się raczej tego boja. Dlatego uważam że pytanie „Czy to koniec Facebooka?” jest zadane na wyrost.

 2. Jola

  Ta nowa szata graficzna to jedna wielka awaria. Ja wiem, ja rozumiem zmiany są konieczne. Bo stara strona ma już swoje lata… Jednak ilość problemów, jakie ta zmiana przyniosła, jest masakryczna. Czy wiedzieliście, że zdjęcia na grupach się psują? To znaczy, jak wejdziesz w grafiki na grupie to do części „starszych” nie da się przejść. To jest strasznie denerwujące. Po prostu masakra co oni tam teraz robią. Współczuję wszystkim, co prowadza biznes na FB.

  1. Bartek

   Zgodzę się, chociaż tak niestety wygląda ten proces. Najpierw wprowadzana jest nowa wersja, a dopiero później jest ona poprawiana lub aktualizowana. Mam za to do was inne pytanie związane z awarią Facebooka. Często słyszy się, że ktoś nie może zalogować się na swoje konto i na telefon przychodzą powiadomienia, że ktoś próbował zalogować się na nasze konto np. na drugim końcu Polski. Bez odpowiednich kroków można stracić swoje dotychczasowe konto wraz z wszystkimi danymi.. Co robicie w takiej sytuacji ?

   1. Rybak

    Ja z reguły ignoruje wszystkie tego typu wiadomości. W większości przypadków wygląda to bardzo legitnie. Mail jest spójny, wygląda jak wygenerowany przez Facebook, nawet nadawca podpisany jest w stylu „obsluga@fb.com”. Szkoda, że po najechaniu na nadawcę pokazuje się właściwy adres „admin34241@cośtam.com”. Większość wiadomości od Fb, Instagrama czy nawet Netflix z komunikatem, że ktoś się logował na nasze konto to zwykły Scam. Zapewne jest to metoda Phishingu. Takie coraz częściej pojawiające się „Awarie Facebooka” są idealnym tłem do zastawiania pułapek na nieostrożnych internatów.

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.