Co to jest reCAPTCHA?

, Czas czytania: 4:00 min.

reCAPTCHA

Zdarzyło Ci się, że strona którą się opiekujesz nagle przestaje działać? A strona została zasypana ogromną ilością spamu, która zablokowała serwer? Jeśli nie wiesz jak się z tym uporać, to przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się czym jest reCAPTCHA od Google.

Spis treści:

Czym jest reCAPTCHA i jak ją stosować?

Mówiąc najkrócej główną funkcją reCAPTCHA jest bycie antyspamem. Jest to urządzenie potrzebne do ochrony formularzy przed automatami i botami, które mogłyby zablokować nasz serwer albo co gorsze rozprzestrzeniając fałszywe oprogramowanie.

Przeznaczenie i działanie

Zadaniem reCAPTCHA jest blokowanie botów i automatów, a przepuszczanie prawdziwych ludzi. Może być używana do logowania się, rejestrowania, odzyskiwania hasła, zamieszczania komentarzy lub do formularzy kontaktowych.

Jak działa reCAPTCHA? A no właśnie działa w ten sposób, że prawdziwi ludzie muszą w sposób odpowiedni potwierdzić swoją tożsamość, że nie są botami. Dla człowieka jest to sprawa banalnie prosta, ale dla bota już nie.

Instalacja Google reCAPTCHA

Wtyczkę instalujemy w panelu administracyjnym WordPress, wchodząc we Wtyczki – Dodaj nową. Wpisujemy frazę: Google CAPTCHA, wybieramy odpowiednią instalujemy i aktywujemy.

simple google reCAPTCHA

Teraz niezbędne będzie zarejestrowanie, wpisujemy domenę, adres e-mail, akceptujemy warunki i przesyłamy.

simple reCAPTCHA

Następnie powinien ukazać się ekran z dwoma kluczami: klucz witryny i klucz tajny. Musimy więc powrócić do panelu głównego WordPressa i wejść do ustawień Google reCAPTCHA. Wklejamy oba klucze i wybieramy do czego chcemy używać reCAPTCHA.

google reCAPTCHA

W ustawieniach widoczne będą również opcje dodatkowe, których będziesz mógł używać po zakupieniu wersji PRO. Dzięki wersji rozszerzonej będziesz mógł użyć CAPTCHA do zewnętrznych wtyczek takich jak Contact Form 7, Jetpack Contact Form, MailChimp i inne. Wersja PRO umożliwia również wstawienie CAPTCHA do WooCommerce, BuddyPress, Divi Builder i wpForo.

Możliwości reCAPTCHA

Każdy na swojej stronie powinien używać wtyczki reCAPTCHA. Zapewnia ona zwiększenie bezpieczeństwa, chroni przed atakami, przed blokowaniem strony i przeładowaniem serwera spamem. To są naprawdę duże i niezastąpione korzyści, których nie należy lekceważyć, tym bardziej, że sama instalacja jak i konfiguracja jest bardzo prosta.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Co to jest reCAPTCHA?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bartek Candyweb

Programuje, śpiewa i gra - istny człowiek orkiestra:)

Ostatnie artykuły

Zainteresowała Cię oferta?

Kompleksowa oferta

Kliknij po bezpłatną wycenę

Wyceń projekt