Czym jest Contact Form 7? Czy stworzenie zaawansowanego formularza kontaktowego będzie prostsze?

, Czas czytania: 10 min. , Komentarz(y):5

Z całą pewnością, każdy z nas widział formularz kontaktowy i z niego korzystał. Jest to nieodrębna część strony internetowej, która powinna się na niej znajdować. Z uwagi na bardzo ważny aspekt, jakim jest kontakt z właścicielem, w dzisiejszym artykule omówimy jedną z najpopularniejszych wtyczek do tworzenia zaawansowanych formularzy kontaktowych w WordPressie – Contact Form 7. Na to, czym jest i co oferuje ten rodzaj wtyczki odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Spis Treści:

Co to jest Contact Form 7?

Contact Form 7 jest jedną z najpopularniejszych wtyczek WordPressa, która pozwala tworzyć zaawansowane formularze kontaktowe. Wtyczka ta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, na co wskazuje licznik aktywnych instalacji, który przekroczył 5 milionów. Wtyczka ta jest bardzo prosta i intuicyjna. Do jej użycia wystarczy wklejenie shortcode, wcześniej utworzonego formularza. Wtyczkę pobieramy z biblioteki wtyczek w zakładce → Wtyczki i instalujemy ją. Następnie nie pozostaje nam nic innego jak tylko tworzenie niesamowitych formularzy kontaktowych.

 

Do czego służy?

Wiele osób odwiedzając różne strony internetowe, chciałoby zadać na nich pytanie lub złożyć propozycję np. reklamową. Ale co jeśli strona nie posiada formularza kontaktowego? Najprawdopodobniej stracimy wtedy potencjalnego klienta. Natomiast posiadając taki formularz mamy możliwość lepszego i szybszego kontaktu z klientami, który może okazać się tym kluczowym.

Jakie możliwości daje nam wtyczka Contact Form 7?

Wtyczka Contact Form 7 oferuje nam wiele możliwości rozszerzenia naszego formularza poprzez różnorodność dostępnych typów pól np.: tekst, e-mail, adres URL, plik, menu rozwijalne, pola wyboru. Możemy również umieścić link do polityki prywatności, aby nie dodawać nadmiarowych checkboxów. Formularz ten możemy rozbudować również o funkcje reCAPTCHA, która generuje quiz zabezpieczający przed spamem. Akismet pozwoli nam także zapobiec publikacji szkodliwej zawartości. Dzięki użyciu prostych znaczników możemy zmieniać treść wiadomości. Możemy tworzyć nie jeden, a wiele formularzy i nimi zarządzać, a w dodatku co najważniejsze dla wszystkich, nic za to nie zapłacimy.

Contact Form 7 – zalety

Wtyczka Contact Form 7 posiada liczne zalety, a do głównych należą:

  • prosta instalacja oraz konfiguracja;
  • wtyczka jest na licencji open source;
  • cykliczna aktualizacja wtyczki;
  • integralność z innymi modułami;
  • zaawansowana modernizacja wtyczki;
  • wygląd;
  • stabilność.

Contact Form 7 – wady

Wtyczka Contact Form 7 posiada również niewielkie wady:

  • podatność na SPAM;
  • brak dostępności gotowych szablonów skórek;
  • budowanie formularza za pomocą kodu HTML.

Podsumowanie

Jak z pewnością zauważyliście, wtyczka WordPresa – Contact Form 7 daje nam wiele możliwości, dlatego też z tego względu jest jedną z ulubionych wtyczek. Nawet jeśli dopiero uczysz się tworzyć formularze kontaktowe, to dzięki praktyce zaczniesz z czasem tworzyć bardzo rozbudowane formularze dzięki rozszerzeniom, jakie oferuje Contact Form 7. Należy oczywiście pamiętać, że jest to potężne narzędzie w rękach każdego administratora.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Czym jest Contact Form 7? Czy stworzenie zaawansowanego formularza kontaktowego będzie prostsze?

5 Komentarz

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.