Czy Huawei Search App stanie się konkurencją dla Google?

, Czas czytania: 2:00 min. , Komentarz(y):1

Jak wiecie lub nie od zeszłego roku firma Huawei została pozbawiona licencji na korzystanie z wszystkich usług Google. W nowych telefonach Huawei oficjalnie nie mamy dostępu do Google Play oraz nawet do wyszukiwarki Google. Oficjalnie, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, aby na własną rękę instalować usługi Google na telefonach Huawei. Wręcz użytkownicy na razie dostali ciche przyzwolenie do tych praktyk wyrażone komunikatem, w którym to instalowanie nielicencjonowanego oprogramowania ma nie skutkować zerwaniem gwarancji.

Początek drogi Huawei Search App do wielkości?

Taki stan rzeczy nie może trwać wiecznie. Dlatego firma Huawei rozpoczęła prace nad własną wersją aplikacji do wyszukiwania treści. Jest nią właśnie Huawei Search App. Na razie Huawei Search nie jest rozbudowanym narzędziem. Oprócz wyszukiwania treści znajdziemy aplikacje pogodową czy sportową. Jednak tym, co tak naprawdę może być istotne dla branży SEO i pozycjonowania jest fakt, że wyszukiwarka będzie miała nowe nieznane zasady tworzenia listy wyników wyszukiwania.

Przyszłość Huawei Search App

Jak na razie Huawei Search App jest w fazie testów i jest przedstawiana w ramach ciekawostki. Przyszłość pokaże, czy będzie w stanie znaleźć dla siebie miejsce na rynku. Jednak możemy być pewni, że prędzej czy później jakaś chińska/azjatycka firma spróbuje nawiązać rywalizację z Google.

Jakie są wsze opinie? Chętnie poznamy Wasze zdanie na temat Huawei Search App.#ShotNews

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Czy Huawei Search App stanie się konkurencją dla Google?

1 Komentarz

  1. Grzegorz

    Firma Google to kolos na rynku, ale fajnie zobaczyć coś nowego, jakąś alternatywę. Jak pojawia się konkurencja zawsze jakość usług jest podnoszona, więc rywalizacja przyniosła by użytkownikom spore korzyści.

Dodaj komentarz

candyweb

Pasjonat nowych technologii, specjalista SEO i zaawansowany użytkownik systemu WordPress