Najpopularniejsze systemy płatności online (Tpay, payU, dotpay, przelewy24…)

, Czas czytania: 4:00 min. , Komentarz(y):5

Większość osób przynajmniej raz w życiu korzystała z usług sklepu internetowego.A trzeba przyznać, że jest to bardzo chętnie wykorzystywany sposób na dokonywanie zakupów. Zazwyczaj takie działania opierają się o wcześniejsze dokonanie wpłaty za zamówione produkty. Dlatego żeby usprawnić cały proces transakcji, sklepy wyszły klientom naprzeciw i zaoferowały im płatności online. Które z tych platform są najpopularniejsze na dzisiejszym rynku sprzedażowym? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej.

Spis treści:

Czym tak właściwie jest płatność online?

Płatność online to nic innego jak rodzaj przelewu oferowanego klientom w trakcie dokonywania zakupów online. W porównaniu do tradycyjnego przelewu, płatność online jest znacznie szybsza. Sprzedawca dosłownie w kilka minut otrzymuje informację o tym, że klient dokonał płatności. Efektem tego jest przyspieszenie realizacji zamówienia. W prawdzie to sklep od razu po tym jak otrzyma wiadomość o uiszczeniu zapłaty, może przystąpić do przygotowywania zamówienia do wysyłki. Dlatego takie działanie może być uznawane za korzystne dla obydwu stron.

Zalety i wady płatności online

ZALETY I WADY PŁATNOŚCI ONLINE

Zalety

Wady

Przyspieszony proces robienia zakupów

Dokonanie dodatkowej opłaty za wykonanieusługi związanej ze zwrotem pieniędzy na konto klienta

Bezpieczne ukończenie zamówienia od razu po jego złożeniu

Niektórzy z użytkowników nie mają zaufania do tych systemów płatności

Jest to pewnego rodzaju gwarancja pozostania klienta na stronie

 Prowizja od sprzedaży

Pełne bezpieczeństwo wykonywanych działań (strony posiadają certyfikat SSL)

 

Budowa pozytywnego wizerunku i zwiększenie zaufania do sklepu

 

Kryteria płatności online, na które zwracają uwagę sprzedawcy i klienci

Sprzedawcy zwracają uwagę na:

 • opłatę startową wymaganą przez serwis,
 • wysokość prowizji pobieranej przez dostawcę za usługę wykonywanej transakcji,
 • to, czy istotna jest tutaj opłata chargeback i jaka jest jej wysokość,
 • to, czy wymagane jest prowadzenie działalności gospodarczej.

Klienci zwracają uwagę na to czy:

 • płatność online jest łatwa i wygodna w obsłudze,
 • sklep w ogóle zapewnia takie rozwiązanie.

Jakie można wyróżnić płatności online?

Do najpopularniejszych płatności online można zaliczyć:

 • Dotpay – jest to platforma płatności online, która umożliwia współpracę nie tylko z przedsiębiorcami, ale również osobami prywatnymi, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Dotpay pozwala na wybranie dowolnej formy płatności (przelew, płatność kartą, płatność przez SMS czy też płatność ratalną) i zrealizowanie transakcji w bardzo szybki sposób. Korzystając z tego systemu płatności, obydwie strony, zarówno sklep jak i klient w szybkim tempie dostaną potwierdzenie wpłaty, czego efektem będzie szybsze zrealizowanie zamówienia.
 • Tpay – natomiast ten rodzaj platformy gwarantuje pełne bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji. Dzięki Tpay ma się szeroki dostęp do wielu płatności internetowych, m.in. płatność kartą czy też płatność kodem QR. Dostępne są tutaj również raty online. Zakładając konto na Tpay można uzyskać rabat od certyfikowanegopartnera Tpay.
 • Przelewy24 – to kolejna z najpopularniejszych platform płatności online. Wkład pieniężny, który następuje przez ten system płatności pozwala na doładowanie konta zaledwie w kilka minut. Ponadto jest to bardzo prosty w obsłudze system, który działa na zasadzie przedpłaty. Serwis ten dostępny jest 24h na dobę. Natomiast aby skorzystać z usług tej platformy, to powinno się posiadać konto bankowe. Przelewy24 obsługuje kilka możliwości płatniczych m.in. płatność ratalna, przelewy i przekazy bankowe.
 • PayU–jeśli chodzi o ten rodzaj płatności internetowych, to umożliwia on dokonywanie oraz otrzymywanie wpłat przez Internet pomiędzy osobami posiadającymi konto e-mail. System ten umożliwia płatność przelewem bankowym lub kartą oraz płatność ratalną. Dlatego każdy klient może płacić w taki sposób jak jest mu najwygodniej. Warto tutaj wspomnieć, że osoba otrzymująca pieniądze nie musi posiadać konta bankowego.
 • Amazon Pay – ta platforma płatności internetowych dostępna jest przede wszystkim dla sprzedawców, którzy dokonują transakcji w różnych walutach (USD, EUR, GBP czy też JPY) na terenie określonych krajów. Jest to bardzo prosty, szybki i bezpieczny sposób płatności, w którym klienci mogą dokonywać zakupów w sklepie internetowym. Ponadto wszystkie dane dotyczące produktów nie są udostępniane firmie Amazon.
 • PayPal– ten system płatności dostępny jest zarówno dla osób prywatnych jak i przedsiębiorców. Jest to bardzo bezpieczna platforma płatności, ponieważ nie musisz podawać tutaj swoich informacji biznesowych. Ponadto wszystkie dane objęte są hasłami. Posiadając konto w tym systemie płatności online będziesz mógł dokonywać zakupów w ogromnej ilości sklepów na całym świecie.
 • Apple Pay – natomiast ta usługa płatności możliwa jest na urządzeniach firmy Apple. Dzięki niej możesz w prosty, szybki i co ważne w bezpieczny sposób dokonywać zakupów w Internecie. Ponadto korzystnie z Apple Pay jest znacznie szybsze i bardziej bezpieczne niż płacenie kartą.
 • Google Pay – jeśli chodzi o tą platformę to pozwala ona w szybki i łatwy sposób zapłacić za zakupy w Internecie. Twoje dane są tutaj bezpieczne, dlatego podczas płacenia za zakupy nie musisz się o nic martwić, ponieważ wystarczy tylko jedno kliknięcie bez podawania żadnych informacji. Ponadto możesz zarządzać swoim kontem w dowolnym miejscu.

Podsumowanie informacji na temat płatności online

Mam nadzieję, że teraz już wiesz czym są płatności online i czemu jest to korzystne rozwiązanie nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla klientów. Jeśli jesteś właścicielem sklepu to zastanów się nad najlepszą dla siebie opcją płatności online. Weź pod uwagę swoje potrzeby i potrzeby klientów odwiedzających Twoją witrynę. Po prostu zwróć uwagę na czynniki, które będą najbardziej istotne dla Twojego biznesu. Dopiero po uwzględnieniu tych elementów będziesz w stanie wybrać tę jedną, odpowiednią dla siebie formę płatności.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Najpopularniejsze systemy płatności online (Tpay, payU, dotpay, przelewy24…)

5 Komentarz

 1. Milena

  Fajny artykuł. Brakuje mi tylko trochę informacji, w których usługach płatności internetowych można zapłacić przy pomocy blik. Z tego, co pamiętam blik można użyci w przypadku PayU. Pytam, bo uważam, że blik bardzo ułatwia robienie spontanicznych zakupów. Co możne być jednym z elementów polepszających konwersje w sklepie.

 2. Norbert

  Ja jestem zwolennikiem PayU. Nie lubię podawać danych o koncie bankowym. Wole dmuchać na zimne niż potem się martwić. Dlatego dla mnie możliwość płatności tylko po podaniu adresu e-mail jest idealna.

 3. Bartłomiej

  Od ponad 3 lat dokonuje płatności poprzez online. Dokonywanie transakcji online jest tak wygodne, że jest to moja najczęstsza metoda płatności. Pamiętam również, gdy pierwszy raz płaciłem poprzez Apple Pay. Wyjęcie telefonu i potwierdzenie transakcji za pomocą odcisku palca trwa około 2-3 sekundy, gdzie nie możliwe jest nawet wyjęcie karty w tym momencie z portfela. Po za tym wszystkie informacje o przelewach i płatnościach zapisują się w historii transakcji i zawsze można mieć do nich wgląd.

 4. Artemiusz

  Właściwie to jak to jest z UX przy korzystaniu z poszczególnych platform do płacenia. Bo ja wiem, że liczy się jak najniższa marża. Jednak powiem szczerzę, że jeżeli w momencie płatności muszę podać dale czy się logować to czasem rezygnuje. Tak odbiłem się z raz od PayPal. Cos mi zaczęli kazać podać kartę płatniczą no i koszyk pewnie na mnie czeka do tej pory. Co prawda nie znam wszystkich. Kilka razy przewinęło mi się Przelewy24 i Tpay. Dla mnie są wygodne i bardzo proste w obsłudze. Jak wchodzi Blik, to już w ogóle jestem na tak.

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.