Czy sklep internetowy na abonament to dobre rozwiązanie?

, Czas czytania: 3:00 min. , Komentarz(y):3

Sklep internetowy na abonament to jedna z najprostszych metod rozpoczęcia sprzedaży produktów bądź usług w Internecie. Dlatego jeśli rozpoczynasz swoją przygodę w świecie biznesu i nie dysponujesz dużą ilością pieniędzy, to możesz skorzystać właśnie z oferty sklepów internetowych na abonament. Czy jednak jest to dobre rozwiązanie na prowadzenie sprzedaży swoich produktów bądź usług? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej informacji.

Spis treści:

Sklep internetowy na abonament

Stworzenie sklepu internetowego od postaw wydaje się być jednym z najlepszych rozwiązań. Jednak może być ono związane z wysokimi kosztami. Dlatego też wiele firm, w szczególności te małe przedsiębiorstwa nie mogą sobie pozwolić na tak duże wydatki finansowe. Dlatego istnieją również inne sposoby na posiadanie swojego własnego sklepu internetowego. A mianowicie może być to sklep internetowy na abonament. Jeśli nie chcesz odkładać swoich planów na później to oczywiście można skorzystać z gotowego rozwiązania opartego o model SaaS (Software as a Service), czyli z modelu, w którym aplikacja dostępna jest na komputerach dostawcy usługi i udostępniana użytkownikom przez Internet. A więc wszystkie obowiązki, zarządzanie i wszelka pomoc techniczna należą nie do klienta, a do dostawcy usługi. Przede wszystkim prowadzenie sklepu internetowego na abonament wiąże się z niskimi kosztami – poniekąd w krótkim czasie. Co prawda będą one zależały od wybranego pakietu, ale cena będzie zdecydowanie niższa niż w przypadku stworzenia sklepu online od podstaw.

Zalety i wady prowadzenia sklepu internetowego na abonament

ZALETY I WADY PROWADZENIA SKLEPU INTERNETOWEGO NA ABONAMENT

Zalety

Wady

Nie trzeba posiadać dużej ilości środków finansowych na rozpoczęcie swoich działań

Użytkownik jest zależny od dostawcy usługi

Szybkie rozpoczęcie sprzedaży

Użytkownik musi akceptować niektóre czynności narzucone przez usługodawcę

Niskie koszty zależne od rodzaju pakietu w krótkiej perspektywie czasu.

W perspektywie działania sklepu rok i wiecej, nie jest to już takie tanie rozwiązanie. 

Użytkownik korzysta z gotowego oprogramowania SaaS i rozlicza się w systemie abonentowym

Wsparcie techniczne niestety kosztuje 

Wsparcie techniczne ze strony dostawcy usługi

Ograniczenia co do funkcjonalnosći i rozwiązań indywidualncych 

Nie trzeba martwić się o aktualizacje

 Długi czas oczekiwania na wsparcie techniczne w sytuacj kryzysowej.

Użytkownik nie musi posiadać wiedzy z zakresu IT

 

W razie usunięcia danych sklepu, można je szybko przywrócić za pomocą kopii zapasowej

 

Duży wybór dostawców

 

Sklep internetowy na abonament Shoper

Shoper to jedna z wybieranych platform e-commerce w Polsce. Została stworzona przez DreamCommerce i jest to platforma, która pozwala na prowadzenie własnego sklepu internetowego. Trzeba zaznaczyć, że jest to platforma, jest rozwijana i oferuje coraz to nowsze funkcjonalności. Shoper do 2019 roku miał w ofercie dwie usługi. Jedna z nich obejmowała oprogramowanie samodzielne, a druga oprogramowanie abonamentowe. Jednak w obecnej chwili dostępna jest tylko ta druga usługa, która przejmuje wszystkie obowiązki klienta na usługodawcę. Żeby założyć sklep w tej platformie, to wystarczy tylko wypełnić formularz, który dostępny jest na ich stronie. Shoper udostępnia testy na 2 tygodnie gdzie można przeklikać sklep. A więc sprawdzać wszystkie możliwe funkcje. Trzeba zaznaczyć również, że jako przyszły właściciel strony będziesz mógł sam wybrać szablon graficzny lub projekt indywidualny sklepu online. Dodatkowo sklep internetowy na abonament Shoper umożliwia sprzedaż na rynkach zagranicznych i dokonywanie płatności nie tylko w polskich złotych, ale również w innych walutach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej informacji o sklepie internetowym na abonament Shoper, to znajdziesz je na stronie shopera .

Sklep internetowy na abonament Shoplo

Natomiast jeśli chodzi o Shoplo, to jest to najprostszy sposób na sprzedaż internetową, a przynajmniej piszą o tym mało obiektywne źródła. Za pomocą tej platformy e-commerce można stworzyć sklep w zaledwie kilkudziesięciu kliknięciach. Możesz również sprzedawać swoje produkty w kilku kanałach sprzedażowych w tym samym czasie. Ponadto na tej platformie masz również możliwość do rozmów z klientami. Korzystając z tego oprogramowania nie musisz martwić się, że nie poradzisz sobie z prowadzeniem sklepu. Możesz liczyć na pomoc techniczną od usługodawcy, a także to on zajmie się za Ciebie wszelkimi obowiązkami związanymi z magazynowaniem produktów oraz wysyłaniem zamówień. Ponadto w ofercie Shoplo masz dostęp do rożnych darmowych aplikacji i sam możesz zdecydować, które z nich dodać do swojego sklepu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie shoplo.

Podsumowanie informacji – czy sklep internetowy na abonament może być dobrym rozwiązaniem?

Podsumowując wszystkie powyższe informacje to wygląda na to, że sklep internetowy na abonament posiada bardzo dużo zalet, niestety też wad. Nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy, „wszystko” za nas zrobi dostawca usługi. Jednak pomimo tego wszystkiego, każda osoba korzystająca ze sklepu internetowego na abonament będzie przez cały czas zależna od firmy, która dostarcza tą usługę. A to właśnie jest bardzo rażącą wadą. Koszty na start mogą być zachęcające, niestety to tylko pozory. Jeśli chwycisz za kalkulator i policzysz koszt utrzymania takiego sklepu, okaże się, że koszt jest porównywalny do utworzenia sklepu np. na prestashop. W tym przypadku po roku Twój sklep wcale nie jest Twój i dalej musisz brnąć w abonament… W mojej opinii sklepy na abonament to dobre rozwiązanie na start, aby sprawdzić się w handlu eCommerce ale jeśli myślisz o poważnej i długotrwałej sprzedaży rozważ postawienie sklepu na prestashop, woocommerce lub magento.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Czy sklep internetowy na abonament to dobre rozwiązanie?

3 Komentarz

  1. Artur

    Może trochę nie znam się na tym całym pozycjonowaniu. Dlatego zapytam się, jak to jest z pozycjonowaniem takiego sklepu na abonament? Czy jest łatwiej, czy trudniej? Czy gdy zdecydujemy się na zmianę abonamentu lub zrobienie własnego sklepu internetowego to całe pozycjonowanie przepada, czy przechodzi na nowy sklep? Wydaje mi się, że należy wiedzieć jak, to będzie ze zdobywaniem klientów do takiego sklepu. Zanim się zacznie inwestować.

    1. Oliwia

      Wydaje mi się, że to nie ma znaczenia czy sklep jest na abonament, czy na stałe. Pozycjonowanie dotyczy konkretnej domeny. Natomiast nie tego, co jest na stronie (tak mi się wydaje). Przy Sklepie na abonament mogą być problemy z SEO… W sumie z tym to zawsze są problemy, jeśli nie zadbasz.

  2. Damian

    Jest to dobre rozwiązanie na początek przygody z eCommerce, ale zawsze w dobrej ofercie widnieje drobny haczyk. Osobiście wybrałbym opcje postawienia sklepu na np: prestashop, ponieważ nie chciałbym płacić dalej abonamentu i być od kogoś zależnym. Sklep na abonament osobiście do mnie nie przemawia.

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.