Najpopularniejsze hasztagi na Instagramie

, , Czas czytania: 4:30 min.

Najpopularniejsze hasztagi na instagramie

Hasztagi na Instagramie to temat, na który w dalszym stopniu powinno zwrócić się swoją uwagę. A to dlatego, że wybór odpowiednich hasztagów pozwoli na to, aby Twój profil na Instagramie stał się popularny i dotarł do dużej ilości osób. Jakie więc są najpopularniejsze hasztagi na insta w tym roku? W poniższym wpisie znajdziesz na to odpowiedź.

Spis treści:

Czym tak właściwie są hasztagi?

Hasztag to po prostu jedno lub kilka słów, które opisują tematykę Twojego wpisu oraz tego co znajduje się na zdjęciu. Hasztagi na insta oznaczane są przysłowiową kratką (#), dzięki której Instagram jest w stanie dobrze odczytać, co znajduje się w opublikowanym przez Ciebie poście. Pamiętaj, że hasztagiem mogą być wszystkie słowa, które poprzedzone są kratką, np. #praca, #wtorek, #udanespotkanie.

Historia hasztagów na Instagramie

Co ciekawe, historia hasztagów nie zaczęła się od Instagrama. A także hasztagi nie były pomysłem twórców serwisów społecznościowych, tylko samych użytkowników. Wszystko to zaczęło się od Twittera. To właśnie ten serwis społecznościowy jako pierwszy zaakceptował hasztagi jako narzędzie do przeszukiwania treści. Dopiero później hasztagi zaczęto stosować w innych mediach społecznościowych, takich jak Instagram czy Facebook.

Jak używać hasztagów na Instagramie?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Po pierwsze, hasztagi dzielą na grupy wszystkie wpisy, które znajdują się w tym medium społecznościowym. Celem tego, jest jest przede wszystkim to, aby pomóc użytkownikom znaleźć daną treść, a twórcom tych treści zostać znalezionym przez tych właśnie użytkowników. Dlatego jeśli również Ty chcesz zostać odnaleziony przez innych, to powinieneś odpowiednio dobierać hasztagi. Powinieneś brać pod uwagę również to, czym kierują się użytkownicy w poszukiwaniu danych wpisów. Dobrym pomysłem może okazać się tutaj wykorzystanie słów kluczowych w swoim wpisie.

Hasztagi na Instagramie – skąd je brać i jak dobierać?

hastagi dnia

Źródło: https://www.tagsfinder.com/pl-pl/stats/?country=pl

Hasztagi na insta można przede wszystkim znaleźć w programach do szukania hasztagów, np. TagsFinder. Jednak nie jest to jedyne wyjście, ponieważ można je znaleźć również poprzez podpowiedzi na samym Instagramie lub za pomocą obserwowania innych firm. Jeżeli już wiesz jak znaleźć hasztagi, to teraz trzeba je tylko odpowiednio dobrać do tematyki Twojego postu. A więc:

  • hasztagi powinny być powiązane tematycznie do publikowanego przez Ciebie zdjęcia oraz z całym jego opisem;
  • hasztagi na insta mogą być również wymyślone przez Ciebie. W ten sposób Twoje posty mogą zostać uznane jako kreatywne;
  • hasztagi powinny być proste i nieskomplikowane;
  • w jednym poście można użyć maksymalnie 30 hasztagów, jednak zaleca się ich mniejsze stosowanie;
  • hasztagi powinny być również ogólne, czyli np. jak dodasz zdjęcie znad morza to napisz po prostu to co widać na zdjęciu. W tym przypadku może być to #morze, #fale czy też #widok;
  • powinno unikać się używania zakazanych hasztagów na Instagramie, czyli takich, które zawierają m.in. wulgaryzmy.

Najpopularniejsze hasztagi 2020

Natomiast jeśli chodzi o najpopularniejsze hasztagi na insta 2020 w naszym kraju, to według narzędzia TagsFinder wśród 10 najczęściej wykorzystywanych znajdują się :

#poland,

#polishgirl,

#love,

#polska,

#warsaw,

#instagood,

#photooftheday,

#photography,

#polishboy,

#travel.

instagram hastagi

Źródło: https://www.tagsfinder.com/pl-pl/stats/?country=pl

Podsumowanie na temat najpopularniejszych hasztagów 2020

Na sam koniec chcę tylko dodać, że wybranie odpowiednich i najpopularniejszych hasztagów na insta w swoim poście może zwiększyć nie tylko zasięgi w aplikacji, ale również może przyczynić się to do zwiększenia liczby followersów na Twoim profilu. Dlatego niezwykle ważne jest to, aby wybierać odpowiednie hasztagi i umiejętnie je wykorzystywać.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Najpopularniejsze hasztagi na Instagramie

1 Komentarz

  1. Kacper

    Nigdy nie przestanie zadziwiać mnie fenomen Hasztagów. Kto wpadł na taki pomysł żeby symbol (#) wyznaczał co mamy myśleć o zdjęciu. Bo przecież te całe Hasztagi maja opisywać to co zdjęcie przedstawia. I ja rozumiem że #miejsce czy #czynność jeszcze pasują. To co ma za zadanie przekazać #photooftheday lub lepiej #photography? Przecież wiemy, że to zdjęcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

candyweb

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.

Ostatnie artykuły

Zainteresowała Cię oferta?

Kompleksowa oferta

Kliknij po bezpłatną wycenę

Wyceń projekt