Najpopularniejsze hasztagi na Instagramie

, Czas czytania: 5:00 min. , Komentarz(y):6

Hasztagi na Instagramie to temat, na który w dalszym stopniu powinno zwrócić się swoją uwagę. A to dlatego, że wybór odpowiednich hasztagów pozwoli na to, aby Twój profil na Instagramie stał się popularny i dotarł do dużej ilości osób. Jakie więc są najpopularniejsze hasztagi na insta w tym roku? W poniższym wpisie znajdziesz na to odpowiedź.

Spis treści:

Czym tak właściwie są hasztagi?

Hasztag to po prostu jedno lub kilka słów, które opisują tematykę Twojego wpisu oraz tego co znajduje się na zdjęciu. Hasztagi na insta oznaczane są przysłowiową kratką (#), dzięki której Instagram jest w stanie dobrze odczytać, co znajduje się w opublikowanym przez Ciebie poście. Pamiętaj, że hasztagiem mogą być wszystkie słowa, które poprzedzone są kratką, np. #praca, #wtorek, #udanespotkanie.

Historia hasztagów na Instagramie

Co ciekawe, historia hasztagów nie zaczęła się od Instagrama. A także hasztagi nie były pomysłem twórców serwisów społecznościowych, tylko samych użytkowników. Wszystko to zaczęło się od Twittera. To właśnie ten serwis społecznościowy jako pierwszy zaakceptował hasztagi jako narzędzie do przeszukiwania treści. Dopiero później hasztagi zaczęto stosować w innych mediach społecznościowych, takich jak Instagram czy Facebook.

Jak używać hasztagów na Instagramie?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Po pierwsze, hasztagi dzielą na grupy wszystkie wpisy, które znajdują się w tym medium społecznościowym. Celem tego, jest jest przede wszystkim to, aby pomóc użytkownikom znaleźć daną treść, a twórcom tych treści zostać znalezionym przez tych właśnie użytkowników. Dlatego jeśli również Ty chcesz zostać odnaleziony przez innych, to powinieneś odpowiednio dobierać hasztagi. Powinieneś brać pod uwagę również to, czym kierują się użytkownicy w poszukiwaniu danych wpisów. Dobrym pomysłem może okazać się tutaj wykorzystanie słów kluczowych w swoim wpisie.

Hasztagi na Instagramie – skąd je brać i jak dobierać?

hastagi dnia

Źródło: https://www.tagsfinder.com/pl-pl/stats/?country=pl

Hasztagi na insta można przede wszystkim znaleźć w programach do szukania hasztagów, np. TagsFinder. Jednak nie jest to jedyne wyjście, ponieważ można je znaleźć również poprzez podpowiedzi na samym Instagramie lub za pomocą obserwowania innych firm. Jeżeli już wiesz jak znaleźć hasztagi, to teraz trzeba je tylko odpowiednio dobrać do tematyki Twojego postu. A więc:

 • hasztagi powinny być powiązane tematycznie do publikowanego przez Ciebie zdjęcia oraz z całym jego opisem;
 • hasztagi na insta mogą być również wymyślone przez Ciebie. W ten sposób Twoje posty mogą zostać uznane jako kreatywne;
 • hasztagi powinny być proste i nieskomplikowane;
 • w jednym poście można użyć maksymalnie 30 hasztagów, jednak zaleca się ich mniejsze stosowanie;
 • hasztagi powinny być również ogólne, czyli np. jak dodasz zdjęcie znad morza to napisz po prostu to co widać na zdjęciu. W tym przypadku może być to #morze, #fale czy też #widok;
 • powinno unikać się używania zakazanych hasztagów na Instagramie, czyli takich, które zawierają m.in. wulgaryzmy.

Najpopularniejsze hasztagi 2020

Natomiast jeśli chodzi o najpopularniejsze hasztagi na insta 2020 w naszym kraju, to według narzędzia TagsFinder wśród 10 najczęściej wykorzystywanych znajdują się :

#poland,

#polishgirl,

#love,

#polska,

#warsaw,

#instagood,

#photooftheday,

#photography,

#polishboy,

#travel.

instagram hastagi

Źródło: https://www.tagsfinder.com/pl-pl/stats/?country=pl

Najczęstsze błędy używania hasztagów na Instagramie

Chociaż wydawałoby się, że używanie hasztagów jest całkiem proste i nieskomplikowane, to niestety niektórzy, publikując post na Instagramie, wykorzystują w nim hasztagi, ale nie wiedzą, że przy tym popełniają pewne błędy. A można do nich zaliczyć między innymi takie sytuacje jak:

 • pisanie hasztagów z błędami – w tym przypadku często może się zdarzyć, że między kratką a pisanym słowem wstawi się spację. Niestety taka sytuacja sprawia, że wpisany hasztag na Instagramie nie zadziała. Hasztagi mają pełnić tak zwaną funkcję słowa kluczowego i najlepiej, gdyby były one w miarę krótkie i łatwe do zapamiętania.
 • używanie tych samych hasztagów pod każdym postem na Instagramie – niestety takie działania nie są najlepsze, ponieważ nie każdy hasztag pasuje do każdego zdjęcia. Co więcej, używanie jednego i tego samego hasztagu w kółko może być uznane za bot.
 • używanie nadmiernej ilości hasztagów – bywają również takie sytuacje, w których treść posta może być stosunkowo krótka lub w ogóle jej nie ma. A zamiast tego w opisie zdjęcia znajduje się ogromna ilość hasztagów. Niestety nie jest to zbyt dobre działanie, ponieważ taki widok może zakłócać odbiór posta. Wówczas może on zostać pomijany przez użytkowników albo zostać uznany za spam.
 • wykorzystywanie nieznanych Tobie wcześniej hasztagów – jest to kolejny błąd przy wykorzystywaniu hasztagów na Instagramie, a to dlatego, że nie znając ich znaczenia, nie wiesz, czego może dotyczyć dana fraza. Dlatego, zanim napiszesz w poście nieznany dla Ciebie hasztag, to najpierw sprawdź w instagramowej wyszukiwarce, co on tak naprawdę oznacza.
 • nie używanie lokalnych hasztagów – taka sytuacja zdarza się bardzo często. A to dlatego, że dodając wpis, kierujesz tam tylko te najpopularniejsze hasztagi i tym samym pomijasz te wyrażenia, które trafiłyby do lokalnych odbiorców (lokalnym hasztagiem może być na przykład miejscowość).
 • brak przeprowadzonej analizy – jeśli tworzy się nowe hasztagi na Instagramie, to powinno zwrócić się również uwagę na to, jak wygląda ich dalsze użycie. Dlatego dobrze jest wtedy przeanalizować, jak taki hasztag rozwija się w Twoich działaniach marketingowych, jak działa konkurencja oraz w jakim kontekście zostały wykorzystane Twoje hasztagi.

Podsumowanie na temat najpopularniejszych hasztagów 2020

Na sam koniec chcę tylko dodać, że wybranie odpowiednich i najpopularniejszych hasztagów na insta w swoim poście może zwiększyć nie tylko zasięgi w aplikacji, ale również może przyczynić się to do zwiększenia liczby followersów na Twoim profilu. Dlatego niezwykle ważne jest to, aby wybierać odpowiednie hasztagi i umiejętnie je wykorzystywać.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Najpopularniejsze hasztagi na Instagramie

6 Komentarz

 1. Kacper

  Nigdy nie przestanie zadziwiać mnie fenomen Hasztagów. Kto wpadł na taki pomysł żeby symbol (#) wyznaczał co mamy myśleć o zdjęciu. Bo przecież te całe Hasztagi maja opisywać to co zdjęcie przedstawia. I ja rozumiem że #miejsce czy #czynność jeszcze pasują. To co ma za zadanie przekazać #photooftheday lub lepiej #photography? Przecież wiemy, że to zdjęcie.

  1. Andrzej

   A jakie cyrki są, gdy ludzie nie potrafią z nich korzystać. Co jakiś czas widać kwiatki w stylu „#jadłam # obiad #w #domu” albo przeciwieństwo „#jadłam obiad w domu”. No nic chyba mnie starość dopada skoro przejmuje się takimi głupotami.

   1. Tomasz

    Większość osób robi to bezmyślnie, nie zastanawiając się nad tym, że niepoprawny „#tag” nie spełnia swojej roli. Ludzie gonią za trendami, ale trudno się z Tobą nie zgodzić. Sam niejednokrotnie widząc tego typu „#tagi” przyznam, że najpierw pojawiał się uśmiech na mojej twarzy po czym uznawałem, że również zabawne jest, gdy widzi się całą możliwą listę „#tagów” np. przy zdjęciu naleśnika..

 2. Hubert

  Hasztagi, Właściwie po co one komuś? Jakoś nie potrafię zrozumieć tej potrzeby udostępniania swoje prywatności całkowicie obcym osobom. Do tego te całe hasztagi na instagramie. Przecież to w teorii sprawia ze każdy może znaleźć twój profil. Podkreślam „każdy” to znaczy każdy może skopiować twoją tożsamość aby wykorzystać ja potem w generowaniu fikcyjnych kont. Nieprzestanie mnie zadziwiać jak taki mały hasztag motywuje ludzi do rozdawania swej prywatności…

 3. Janusz

  Nie, żeby coś, ale na bank te hasztagi na insta nie są już w top popularności. Co jak co ale 2020 to rok, w którym wszystko się zmieniło. Serio założę się, że nikt na początku roku nie spodziewał się co będzie się w nim działo…. Do tego hasztagi insta są niemym światkiem tej tragicznej historii…. 🙁
  #astronomia2k19 #covid19 #2020

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.