Google Flights – co to takiego?

, Czas czytania: 3:30 min. , Komentarz(y):7

Być może podróże i wypoczynek to Twoje drugie imię. W Internecie można znaleźć wiele wyszukiwarek do tanich lotów. Jednym z takich narzędzi jest serwis Google Flights. Czym on dokładnie jest, a także jak korzystać z tej usługi do połączeń lotniczych? Przeczytaj wpis i przekonaj się sam jakie to może być proste.

Spis treści:

Co to jest Google Flights?

Google Flights nazywane inaczej lotami od Google to wyszukiwarka przeznaczona do wyszukiwania połączeń lotniczych oparta na oprogramowaniu ITA Matrix. Co więcej, przedstawia ona dokładną mapę, ceny, elastyczne dostosowywanie dat czy też czas jaki jest potrzebny na ewentualną przesiadkę. Oprócz tego, wielką zaletą wyszukiwarki lotów Google jest to, że dzięki mechanizmowi analizującemu, algorytm jest w stanie przedstawić użytkownikowi oszacowany czas z jakim może opóźnić się jego lot. A także może przewidzieć w jakim okresie czasu i na jakiej trasie zwiększą się ceny. Usługa Google Flights umożliwia również przedstawienie użytkownikowi informacji o tym czy jego lot będzie dla niego korzystny i czy za niego nie przepłaci. A wszystko następuje w bardzo prosty i szybki sposób. Brzmi rewelacyjnie prawda?

Jak korzystać z aplikacji Google Flights?

Z wyszukiwarki Google Flights można korzystać na dwa sposoby. Po pierwsze można wpisać nazwę „Google Flights” w wyszukiwarkę i w wynikach pojawi się strona tego dotycząca. Tak jak można zobaczyć na poniższym screenie, na stronie lotów Google można w bardzo prosty sposób szukać lotów.

Google Flights

Źródło: https://www.google.pl/flights/?gl=pl#flt=/m/081m_..2020-06-17*./m/081m_.2020-06-21;c:PLN;e:1;ls:1w;sd:0;t:h

Po wpisaniu danych: „Skąd lecisz?”, „Dokąd lecisz?” oraz ustaleniu dat odlotu i przylotu czy też dostosowaniu innych danych związanych z biletami, pasażerami oraz klasą, po kliknięciu „Szukaj” wyświetlają się wyniki z najlepszymi oraz pozostałymi lotami docelowymi. Znajduje się w nich informacja na temat godziny odlotu i przylotu na miejsce, to ile trwa lot, a także ceny biletów w obie strony (oczywiście w przypadku danych z poniższego screena). Oprócz tego, na dole strony znajdują się również polecane hotele, które w wybranym przez użytkownika czasie są dostępne.

Google Flights

Po drugie, aby skorzystać z Google Flights można pobrać aplikację na smartfona i tym samym ułatwić sobie zadanie, nie wchodząc kilka razy w przeglądarkę.

Google Flights – podsumowanie informacji

Z powyższych informacji wynika, ze Google Flights to jedne z najlepszych i darmowych rozwiązań do wyszukiwania lotów. Nie ma się co dziwić, bo ze względu na swoje funkcje, które oferuje klientom naprawdę zasługuje na to miano. A dzięki swojej szybkości i łatwości w użytkowaniu, loty od Google są bardzo częstym narzędziem wykorzystywanym przez użytkowników. Jeśli wybierasz się na jakieś wakacje bądź krótki wypad na spotkanie służbowe, to możesz być pewien, że Google Flights ułatwi Ci zakup biletów lotniczych za pośrednictwem zewnętrznych dostawców.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Google Flights – co to takiego?

7 Komentarz

 1. Edyta

  Już nie mogę doczekać się kiedy w końcu wznowią loty. O Google Flights do tej poty nie słyszałam jednak wydaje się całkiem przyjemnym rozwiązaniem żeby wstępnie sprawdzić ceny. Może gdy będę planować wakacje wykorzystam go do planowania budżetu.

 2. Arson_07

  O Google Flights dowiedziałem się od mojego kolegi ze studiów, który korzysta z niej już jakiś czas.
  Sam nigdy nie podróżowałem samolotem, więc myślałem, że ta procedura jest bardziej skomplikowana. Jak się później okazało kolega rozwiał wszystkie moje wątpliwości. Obecnie mam już kilka lotów na swoim koncie i nadal korzystam z aplikacji, ponieważ jest jedną z najlepszych rozwiązań do wyszukiwania lotów.

  1. Miki

   To teraz sobie nie polatasz. I nawet ta największa wyszukiwarka traci na znaczeniu skoro z dnia na dzień granice są zamykane lub kolejne biuro podróży ogłasza upadłość. Nic tylko czekać o ile lat w rozwoju lotnictwa pasażerskiego i turystyki się cofniemy. A już bilety nie bolały tak mocno. Tylko trochę. Wakacje za granicą też bywały tańsze niż w Polsce nad morzem

  1. Emilii

   Ha ja zrobiłam miałam na odwrót. Przeglądając Google travel trafiłam na
   loty Google (tłumaczenie nazw własnych występujących w innych jeżykach, to moje hobby). Chociaż samo rozwiązanie nie wyróżnia się jakość przedawnie mocno od innych wyszukiwarek lotów. No poza tą wielką marką że to google flights …

  1. Bogo

   Teraz już wiem, że nie skończy. Na szczęście dla Google Flights, strony internetowe nie generują tyle kosztów co samoloty, lotniska, pracownicy. No nic branża się pewnie po tym szybko nie podniesie. O ile się w ogóle podniesie, bo wiadomo, co będzie następne?

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.