Google Merchant Center – co to jest?

, , Czas czytania: 5:00 min.

Posiadasz swój własny sklep, albo dopiero myślisz o jego założeniu? Google Merchant Center to jedno z narzędzi, które pozwoli na to, aby Twój sklep wyświetlał się w kampanii produktowej. Czym tak dokładnie jest Merchant Center Google i czy jest to w ogóle dobry sposób na wypromowanie swoich produktów?

Spis treści:

Co to jest Google Merchant Center?

Google Merchant Center (inaczej Google Zakupy) to jedne z narzędzi od Google, które umożliwia zareklamowanie się Twojego sklepu internetowego w sieci. Można powiedzieć, że jest to skuteczny sposób, którego celem jest zwiększenie sprzedaży i zysków w autentyczny sposób. Natomiast jak to wszystko wygląda? Google Merchant Center to system, który posiada niezbędne dane o produktach lub usługach, które za pomocą Google prezentuje w wyszukiwarce. Użytkownik wówczas szukając dla siebie jakiegoś konkretnego produktu będzie mógł zobaczyć najlepsze oferty, które pasują do jego zapytania. Przykładowo: na poniższym screenie wpisałam frazę “torebka damska shopper”, a w efekcie po prawej stronie otrzymałam kilka konkretnych produktów. W ten sposób mogłam dowiedzieć się, że taki sklep istnieje oraz po kliknięciu danego produktu, przeniosłam się na stronę tego sklepu internetowego.

Google Merchant Center

Źródło: https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=torebka+damska+shopper

Natomiast jeśli chciałoby się zobaczyć większą ilość produktów, to można wejść w zakładkę “Zakupy” i tam pojawi się ich znacznie więcej.

Merchant Center

Źródło: https://www.google.com/search?q=torebka+damska+shopper&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=shop&sa=X&ved=2ahUKEwiG4tPmm-rpAhXIwKQKHVFIBZwQ_AUoAnoECAwQBA&biw=1360&bih=654

Jednak bardzo ważną rzeczą, o której nie można zapominać jest to, że aby asortyment Twojego sklepu wyświetlał się w wyszukiwarce, to powinno posiadać się konto Merchant Center.

Jak utworzyć konto Merchant Center Google?

By móc prezentować ofertę swojego sklepu w Google, to na początku musisz założyć sobie konto. Aby to zrobić, to najpierw trzeba wejść na stronę https://merchants.google.com/.

Merchant Center

Kiedy już to zrobisz, to możesz albo założyć sobie nowe konto albo skorzystać z tego, którego używasz do obsługi reklam Google Ads. Następnie wystarczy tylko kliknąć odnośnik i wypełnić formularz. Rejestracja w Google Merchant Center polega na tym, aby wprowadzić najpotrzebniejsze dane. Jest to kraj, w którym znajduje się firma, nazwa sklepu, adres sklepu internetowego oraz informacja o tym czy Twoja witryna zawiera produkty dla dorosłych.

Zarejestruj się w Google marchant center

Źródło: https://www.semstorm.com/pl/blog/e-commerce/google-merchant-center-dodajemy-pierwsze-produkty

Kiedy wypełnisz powyższe pola, to wtedy będziesz mógł przejść do weryfikacji konta.

Zarejestruj się w Google marchant center

Źródło: https://marketingdlaludzi.pl/wp-content/uploads/2019/02/image4.png

Po dopełnieniu wszelkich formalności, konto powinno być już skonfigurowane i aktywne. Wtedy należy przejść tylko do procesu dodawania produktów i utworzyć inteligentną kampanię produktową.

Skonfiguruj konto Marchant Center

Źródło: https://www.google.com/retail/get-started/?product=merchant-center

W jaki sposób dodawać produkty do Google Merchant Center?

Aby dodać listę produktów do narzędzia Google Merchant Center, to należy tylko kliknąć zakładkę “Produkty”, a następnie “Pliki danych”.

jaki sposób dodawać produkty do Google Merchant Center

Źródło: https://www.semstorm.com/sites/default-pl/files/3_8.png

Aby zarejestrować plik należy wypełnić pole z informacjami podstawowymi, nazwą i metodą przesyłania oraz konfiguracją pliku danych. Po wykonaniu powyższych czynności, wybrany plik zostanie przesłany do Google.

Podsumowanie – czy warto korzystać z Google Merchant Center?

Pomimo tego, że istnieją różne działania promocyjne sklepu internetowego, to naprawdę warto zastanowić się nad działaniami Google Merchant Center. A to dlatego, że te właśnie działania pozwalają osiągnąć wiele korzyści. Jest to między innymi wzrost konwersji na stronie sklepu czy też wysoka skuteczność reklam produktowych. Google Merchant Center to również odpowiednik reklam Google Ads, czyli bez opłat aż do momentu kliknięcia przez klienta. Produkty są przedstawiane w formie tekstowo-graficznej w wynikach wyszukiwania i ukazują się po wpisaniu przez użytkownika konkretnego produktu.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Google Merchant Center – co to jest?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

candyweb

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.

Ostatnie artykuły

Zainteresowała Cię oferta?

Kompleksowa oferta

Kliknij po bezpłatną wycenę

Wyceń projekt