Google People Cards – Wirtualne karty osobiste od Google

, Czas czytania: 2:30 min. , Komentarz(y):0

W Google znajdziemy wszystko? Przynajmniej z taką opinią raczej się zgodzisz. Możemy znaleźć tam sklepy, firmy, usługi, śmieszne kotki i można to tak wymieniać w nieskończoność. Jednak czy aby do końca jest tak z osobami? Za każdym razem, gdy chcesz znaleźć kogoś, Google wyświetli Ci informacje, na jakiej stronie znajduje się wzmianka o tej osobie. Zapewne będzie to coś związane z social mediami. Jeśli są to jeszcze wyniki prowadzące do Twoich profili, to masz możliwość kontroli nad tymi informacjami. W innych przypadkach możesz dowiedzieć się ciekawych rzeczy o sobie, których sam mogłeś nie wiedzieć. Co, jednak jeśli Google pozwalałoby, tworzyć coś w rodzaju wizytówki Google?

Testy Google People Cards – Wirtualne karty osobiste

Ktoś w Google musiał sobie zadać to pytanie, ponieważ właśnie przeprowadzane są testy tego rozwiązania w Indiach. To ten kraj, Google wytypowało na obszar testowy. Dla reszty świata na razie funkcja jest niedostępna. No, chyba że niczym szpieg z krainy deszczowców zastosujesz VPN do zmiany swojej tożsamości.

Po co ten cały Google People Cards – Wirtualne karty osobiste

Właściwie to po to samo, po co powstały Wizytówki Google. Aby dostarczyć/umożliwić Ci umieszczenie zweryfikowanych i prawdziwych (jeśli takowe zamieścisz) informacji na Twój temat. Dane, które obecnie Google People Cards pozwala zamieszczać to:

  • Imię i Nazwisko;
  • Lokalizację;
  • Opis;
  • Pracę;
  • Wykształcenie;
  • Miasto rodzinne;
  • Linki do strony internetowej i profilu w mediach społecznościowych;
  • Dane kontaktowe: e-mail, numer telefonu.

Drugi powód, dla którego Google People Cards może się przydać to problem z widocznością. Jeśli masz tę przyjemność bycia imiennikiem kogoś sławnego, na przykład Roberta Lewandowskiego, a przez zrządzenie losu nim nie być, w takim wypadku istnieje prawdopodobieństwo, że informacje o Tobie raczej nie przebiją się w wynikach wyszukiwania. W teorii ta wizytówka prywatna Google ma w tym pomóc.

Kiedy Google People Cards – Wirtualne karty osobiste?

Tego akurat nikt nie wie. Na razie to rozwiązanie dostępne jest wyłącznie w Indiach. Reszta świata musi zaczekać na oficjalną premierę lub ta premiera nigdy nie nastąpi.

A czy Ty stworzyłbyś Google People Cards? #ShotNews

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Google People Cards – Wirtualne karty osobiste od Google

Dodaj komentarz

candyweb

Pasjonat nowych technologii, specjalista SEO i zaawansowany użytkownik systemu WordPress