Ile kosztuje monitoring pozycji? – przegląd narzędzi SEO

, Czas czytania: 5:00 min. , Komentarz(y):3

Obecnie każdy specjalista od marketingu, który zajmuje się prowadzeniem działań w wyszukiwarce Google korzysta z narzędzi do monitorowania pozycji. Dlatego w poniższym artykule przygotowałam zestawienie najpopularniejszych narzędzi do monitoringu pozycji w Polsce. Dowiesz się także dlaczego warto monitorować pozycje strony www oraz poznasz ceny pakietów dostępnych w danym narzędziu.

Spis treści:

Dlaczego warto monitorować pozycje stron internetowych?

Być może niektórzy uważają, że monitorowanie pozycji stron jest zbędną czynnością. A trzeba zaznaczyć, że osoby, które tak myślą są w błędzie, ponieważ istnieje kilka czynników, które wskazują na zalety z użytkowania narzędzi do monitoringu. Otóż jest to program, który informuje Cię o tym, czy wykonywane przez Ciebie czynności były wystarczająco skuteczne i jaka jest ich efektywność. Możesz dowiedzieć się również jakie frazy kluczowe użytkownicy wyszukują najczęściej, a które najrzadziej. Ponadto dzięki sprawdzaniu codziennych statystyk możesz dowiedzieć się jaki wpływ na pozycję strony ma optymalizacja strony, tworzenie nowych treści, linkowanie.

Narzędzia do monitoringu pozycji stron

Obecnie na rynku można wyróżnić wiele narzędzi do monitorowania stron internetowych. Jedne z nich mogą posiadać mniej funkcjonalności, inne więcej. Jednak przy wyborze odpowiedniego dla siebie narzędzia powinno kierować się głównie swoimi potrzebami. Poniżej znajduje się lista jednych z najpopularniejszych narzędzi do monitorowania pozycji stron, dlatego spójrz niżej i przekonaj się czy warto z nich skorzystać. A można zaliczyć do nich:

Semstorm

To jedno z najpopularniejszych narzędzi do monitorowania pozycji stron internetowych. Umożliwia ono nie tylko sprawdzanie słów kluczowych, których wyszukują użytkownicy, ale również przedstawia Ci codzienną analizę pozycji Twojej strony i stron konkurencji. Dzięki temu możesz porównać wykonywane przez siebie czynności z działaniami swoich konkurentów. Ponadto jest to narzędzie, które posiada kilka wersji pakietowych, o których możesz dowiedzieć się więcej z poniższych screenów.

monitoring pozycji semstorm cena pakietów Semstorm Źródło: https://app.semstorm.com/pricing

Senuto

Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych narzędzi do monitoringu pozycji na polskim rynku. W cenie pakietu oprócz dostępu do monitorowania pozycji możesz mieć także dostęp do analizy konkurencji czy też ocen stron internetowych. Zaletą tego narzędzia jest to, że wszystkie informacje przekazywane są w przejrzysty sposób, dlatego można znaleźć tutaj wszystko z wielką łatwością. Narzędzie posiada 4 pakiety, chociaż najczęściej wybieranym przez użytkowników jest pakiet Premium. A poniżej szczegółowe informacje o każdym z nich. oferta senuto monitoring pozycji senuto Źródło: https://www.senuto.com/pl/cennik/

SeoStation

To polskie narzędzie do sprawdzania pozycji dostępne jest na rynku od 2011 roku i umożliwia monitoring słów kluczowych w kilkudziesięciu wersjach językowych wyszukiwarki Google oraz pozwala na ustawienie odpowiedniej lokalizacji. Dostępna jest zarówno darmowa jak i płatna wersja tego narzędzia. Ponadto dzięki korzystaniu z tego monitoringu pozycji możesz dostawać powiadomienia związane z informacjami o wzroście lub spadku pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Natomiast w każdym sporządzanym raporcie dołączane są informacje o wszystkich działaniach, które przyczyniły się do zmiany takiej pozycji. Dodatkowo narzędzie SeoStation posiada również aplikację mobilną, która dostępna jest na smartfonach z systemem Android i iOS. monitoring pozycji SeoStation Źródło: https://www.seostation.pl/wersje.html

SerpMonster

Jeśli chodzi o to narzędzie, to dostarcza ono informacje dla każdego słowa kluczowego oddzielnie przedstawiając wykresy i tabelki z wynikami. Trzeba zaznaczyć, że to narzędzie jest dobrym rozwiązaniem do monitoringu pozycji tylko dla małej ilości słów kluczowych. Ponadto w tym narzędziu automatycznie tworzone są raporty o monitoringu pozycji, które dostępne są formatach PDF i CSV. Natomiast zaletą tego narzędzia jest to, że możesz sprawdzić pozycję strony praktycznie w każdej wyszukiwarce i lokalizacji. A tą bardziej wadliwą kwestią jest to, że strona SerpMonster nie jest responsywna, co oznacza, że nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych. monitoring serpMonster monitoring pozycji serpMonster Źródło: https://serpmonster.pl

Porównanie cen narzędzi do monitorowania pozycji

Porównanie cen narzędzi do monitorowania pozycji stron internetowych

Nazwa narzędzia

Nazwa pakietu

Cena

Semstorm (nowy pakiet)

Pakiet Personal

34,00 zł/miesiąc

Pakiet Premium

149,00 zł/miesiąc

Pakiet Business

490,00 zł/miesiąc

Pakiet Agency

od 1 450 zł/miesiąc

Semstorm

Starter

99,00 zł/miesiąc

Premium

199,00 zł/miesiąc

Business

499,00 zł/miesiąc

Senuto

Pakiet Small Business

39,00 zł/miesiąc

Pakiet Plus

99,00 zł/miesiąc

Pakiet Premium

249,00 zł/miesiąc

Pakiet Advanced

799,00 zł/miesiąc

SeoStation

Pakiet Webmaster

27,00 zł/miesiąc

Pakiet Specialist

47,00 zł/miesiąc

Pakiet PRO

97,00 zł/miesiąc

Pakiet Enterprise

127,00 zł/miesiąc

SerpMonster

Serwer SerpMonstera

 1 gr/sprawdzenie jednej frazy

Własne proxy

 0,4 gr/sprawdzenie jednej frazy

Podsumowanie informacji na temat narzędzi do monitorowania pozycji stron internetowych

Powyżej zostały wymienione tylko jedne z niektórych popularnych narzędzi do monitorowania pozycji stron internetowych. A szczerze mówiąc to jest ich o wiele więcej. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z marketingiem i zaczynasz swoje działania w wyszukiwarce,to takie narzędzia do monitorowania pozycji stron będą Ci potrzebne. Z początku zawsze ciężko wybrać coś odpowiedniego dla siebie, dlatego większość narzędzi oferuje możliwość założenia darmowego konta. Dzięki temu będziesz miał możliwość sprawdzenia kilku z nich i wybrać to narzędzie, które będzie odpowiadało Twoim potrzebom.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Ile kosztuje monitoring pozycji? – przegląd narzędzi SEO

3 Komentarz

  1. Martyna

    Powiem oczywistą oczywistość, ale na pewno kilka z tych programów do monitoringu pozycji macie przerobionych. Dlatego bardzo ciekawi mnie wasza rada. Który program do monitoringu pozycji polecacie osobie, która dopiero zaczyna swoją przygodę z SEO i pozycjonowaniem. Nie koniecznie pytam o cenę i możliwości, bo są już opisane. Chodzi mi raczej o subiektywną opinię, które rozwiązanie jest przystępne a którego lepiej unikać na początku.

  2. Iga

    Mam takie pytanko. Który jest z tych programów jest najdokładniejszy. Mam na myśli taką sytuacje gdy 2 systemy pokazują trochę rozbieżne wyniki. Czy to jest tak że one wszystkie działają na tej samej zasadzie tylko różnią się obsługą?

  3. Jagna

    Ciekawi mnie jedno. Czy lepiej jest monitorować konkretne frazy czy codziennie kontrolować ogólną widoczność witryny. Moim zdaniem lepiej codziennie kontrolować widoczność. Bo tak Monitoring fraz SEO jest dobry jeśli dobierzesz właściwe frazy do kontroli. Czasem może nic nie pokazać a czasem da złudne wrażenie że wszystko jest dobrze bo jesteś w top 10 na przypadkowo wpisane frazy

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.