Znani youtuberzy branży Beauty

, Czas czytania: 3:30 min. , Komentarz(y):4

Społeczność kosmetyczna na YouTubie z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Publikowane są tam filmy o kosmetykach, modzie, fryzjerstwie, makijażu, paznokciach czy też inne filmiki związane z pięknem i urodą. Dlatego w poniższym artykule postanowiłam przedstawić znanych youtuberów branży Beauty, którzy posiadają największą ilość subskrypcji na całym świecie w tym serwisie internetowym. Spójrz niżej i dowiedz się kto należy do tych sławnych i wpływowych na piękno osób.

Spis treści:

Branża Beauty na YouTubie

Obecnie na YouTube istnieje mnóstwo kanałów związanych z branżą Beauty, które skupiają się przede wszystkim na aktualnej modzie. Udostępniane filmy zawierają samouczki dotyczące tematów związanych w szczególności z makijażem, zabiegami kosmetycznymi lub pielęgnacyjnymi. W prawdzie, to takich kanałów na YouTubie jest już kilkadziesiąt tysięcy, a samych filmików miliony.

Najpopularniejsi youtuberzy marki Beauty na całym świecie

Wśród najpopularniejszych youtuberów z branży Beauty, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i poradami na temat mody, makijażu czy też zabiegów pielęgnacyjnych, znajdują się:
 • Jeffree Star – to amerykański youtuber, wizażysta, model oraz projektant mody, który posiada swoją własną markę kosmetyków nazywaną „Jeffree Star Cosmetics”. Na swoim kanale na YouTubie umieszcza filmiki związane głównie z makijażem. A trzeba zaznaczyć, że cieszą się one dużą popularnością, ponieważ jego kanał ma już ponad 17,7 milionów subskrypcji. Oznacza to, że jego osoba należy do najbardziej opłacalnych gwiazd na YouTubie.
Jeffree Star Źródło: https://www.youtube.com/user/jeffreestar
 • James Charles– to także amerykański youtuber, zajmujący się modelingiem i wykonywaniem makijażu. Swój kanał na YouTubie stworzył przede wszystkim z myślą o tym ostatnim czynniku. Liczba subskrybentów jego kanału przekroczyła już 17,7 milionów (podobnie tak jak w przypadku poprzedniego youtubera). Ponadto James Charles jest laureatem konkursu na najlepszy kanał w kategorii Beauty na YouTubie.
James Charles Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCucot-Zp428OwkyRm2I7v2Q
 • Rclbeauty101 (Rachel Levin) – to amerykańska youtuberka, której kanał rozwinął się w bardzo szybki sposób. Dzięki temu pojawiła się ona na pierwszej stronie amerykańskiego tygodnika „Adweek”, który poświęcony jest tematyce reklamowej. Sam kanał funkcjonuje już od grudnia 2010 roku, a udostępniane w nim filmiki opowiadają o urodzie, modzie, makijażu czy też związane są z tematyką majsterkowania. Natomiast według jednego z czasopism o nazwie „Forbes”, Rachel została uznana za „youtuberkę z pozytywnym przesłaniem”. Jej kanał subskrybuje już ponad 14,4 miliona osób. A sama została nominowana do wielu nagród z kategorii urody i stylu życia.
Rclbeauty101 (Rachel Levin) Źródło: https://www.youtube.com/user/Rclbeauty101
 • NikkieTutorials (Nikkie de Jager) – to holenderska wizażystka i kosmetyczka, która prowadzi swój kanał na YouTubie od 2008 roku (miała wtedy 14 lat). W 2011 roku stała się już profesjonalną makijażystką, a nieco później pracowała z wieloma gwiazdami, takimi jak Lady Gaga, Meghan Trainor czy też James Charles (obecnie również jeden z najbardziej znanych youtuberów branży Beauty). Według amerykańskiego magazynu biznesowego „Forbes” została ona uznana za jedną z „najlepszych i wpływających na piękno osób”. Ponadto w 2017 roku zdobyła ona nagrodę za „YouTube Guru” podczas gali Shorty Awards oraz nagrodę „Choice Fashion/Beauty Web Star” w programie Teen Choice Awards.
NikkieTutorials Źródło: https://www.youtube.com/user/NikkieTutorials
 • Sara BeautyCorner – swój kanał na YouTubie uruchomiła w październiku 2012 roku. Liczba subskrybentów na jej kanale wynosi obecnie ponad 10,6 milionów. Natomiast udostępniane przez nią filmiki nawiązują do tematyki modowej związanej z makijażem, zdobieniem paznokci oraz majsterkowaniem.
Sara BeautyCorner Źródło: https://www.youtube.com/user/SaraBeautyCorner
 • Bethany Noel Mota – to amerykańska blogerka wideo, która zaczęła swoją przygodę na kanale YouTube w czerwcu 2009 roku. Obecnie jej kanał subskrybuje ponad 10 milionów osób. Opublikowane przez nią filmiki opierają się na stylu życia, modzie, zakupach oraz kreatywnych pomysłach na stroje. Ponadto na jej kanale można znaleźć również samouczki dotyczące makijażu i wykonywania fryzur. Ważną także kwestią jest to, że Bethany stworzyła swoją własną linię modową. Oprócz tego jej osoba została wiele razy nominowana do Teen Choice Awards.
Bethany Noel Mota Źródło: https://www.youtube.com/user/Macbarbie07
 • Tati Westbrook – natomiast ta osoba jest amerykańską youtuberką i wizażystką. Swój kanał na YouTubie utworzyła w 2010 roku, a obecnie liczy on ponad 9,6 miliona subskrypcji. Według popularnego amerykańskiego magazynu informacyjnego „Newsweek”, Tatiana uważana jest za „matkę społeczności kosmetycznej na YouTubie”. W swoich filmikach, uwagę skupia głównie na recenzjach o makijażu i urodzie oraz omawia porady i samouczki z tym związane. Ponadto w 2019 roku stworzyła ona swoją linię kosmetyków o nazwie „Tati Beauty”, a rok wcześniej firmę Halo Beauty, która sprzedaje suplementy witamin.
Tati Westbrook Źródło: https://www.youtube.com/user/GlamLifeGuru
 • SafiyaNygaard – to również amerykańska youtuberka, która na swoim kanale umieszcza filmiki związane z modą i urodą (dostępne są one już od listopada 2011 roku). Trzeba zaznaczyć, że Safiya jest szczególnie znana ze swoich eksperymenckich makijaży oraz makijaży Frankensteina, które cechują się połączeniem kilku charakteryzacji w jedną.
SafiyaNygaard Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCbAwSkqJ1W_Eg7wr3cp5BUA
 • Bunny Meyer – to amerykańska youtuberka i vlogerka marki Beauty. Swój kanał na YouTubie założyła w 2010 roku. Początkowo jej filmiki opowiadały o jej codziennym życiu, jednak z późniejszym czasem na jej kanale znajdywały się również takie, które nawiązywały do tematyki związanej z modą i makijażem. Ponadto Bunny była dwukrotnie nominowana do nagrody Teen Choice Awards. Oprócz tego w 2016 rokuwydała ona swoją kolekcję makijażu „SwampQueen”, która była dostępna w kilku znanych sklepach marek kosmetycznych, m.in. w Sephora czy też Ulta.
 • Bunny Meyer Źródło: https://www.youtube.com/user/grav3yardgirl
  • Zoella (ZoëSugg) – to brytyjska youtuberka, która na swoim kanale od 2009 roku udostępnia filmiki opowiadające o modzie, urodzie i stylu życia. Oprócz publikowania filmików naYouTubie zajmuje się ona pisaniem oraz projektowaniem wnętrz. Jej kanał ma obecnie ponad 4,8 milionów subskrypcji. A jej osoba została nominowana do nagród Teen Choice, gdzie większość z nich wygrała.
  Zoella (ZoëSugg) Źródło: https://www.youtube.com/user/MoreZoella

  Podsumowanie informacji

  Każdy z nas potrzebuje czasami porady związanej z tematyką piękna i urody. Dzisiejsi youtuberzy z branży Beauty na swoich kanałach dają nam taką możliwość. Dlatego jeśli Ty również potrzebujesz jakieś podpowiedzi dotyczącej makijażu bądź czegoś innego związanego z pięknem lub urodą to odpowiedź na to możesz znaleźć w treściach publikowanych filmików.

  TAGI:

  Zostaw komentarz do artykułu: Znani youtuberzy branży Beauty

  4 Komentarz

  1. Monika

   Youtuberzy branży beauty to naprawdę świetna sprawa i to w obu kierunkach. Osobom, które zaczynają swoją przygodę takie filmy na pewno bardzo pomogą(ułatwią) pracę, a osoby wrzucające filmy na serwis Youtube, mogą czerpać korzyści z oglądalności(wyświetleń) na swoim kanale.

  2. Ajla

   Nie da się ukryć że są znani ale czy to najlepsi youtuberzy? Można się już trochę po spierać. Ja wole rodzimych twórców. Można powiedzieć że mają już wyrobiony smak i gust. Niestety w większości przypadków ciężko się im wybić po za Polskę. Jednak bariera językową robi swoje. Nie da się ukryć język angielski kojarzy w jakimś stopniu każdy natomiast Polski to jest jak dla nas Japoński. Całkowity orient. Przez co najlepsi youtuberzy rzadko kiedy przebijają granice 1 miliona subskrypcji

  Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.