Jak często klikasz w reklamy internetowe? Przegląd po reklamach w internecie

, Czas czytania: 3:30 min. , Komentarz(y):0

Niewiele osób może szczerze przyznać, że lubi reklamy. Niezależnie, czy występują w telewizji, internecie, na bilbordach czy w naszych skrzynkach pocztowych, zazwyczaj budzą niechęć. Jednak statystyki pokazują, że niewiele narzędzi przynosi takie rezultaty, jak dobrze dobrana reklama internetowa. W jaki sposób reklamodawcy starają się przykuć naszą uwagę?

Spis treści:

Kuriozalne reklamy, które… wciąż działają

Jak zapewne nie raz zauważyliśmy, większość reklam wcale nie stara się odwoływać do rozsądku i racjonalnie przekonać do wyboru oferowanego produktu. Większość aktualnie wyświetlanych reklam zachęca nas do skorzystania z jakiegoś wcześniej nieznanego sposobu na szybkie zarobienie pieniędzy, schudnięcie 30 kg w dwa dni, powiększenie biustu o dwa rozmiary, czy poprawę zdrowia w 10 minut. Przykłady można by mnożyć, o to niektóre z nich:

  • Chrapiesz? Ta opaska może zmienić to w 1 noc!
  • 1 dziwny trik, który pozwala schudnąć błyskawicznie!
  • ONI nie chcą, abyś wiedział – prosty sposób na zarabianie nawet 5000 dziennie
  • Trik na pensję prezesów banków
  • 19 kg bez diety i ćwiczeń
  • Odkryj, jak totalny nowicjusz nauczył się nowego języka w 3 tygodnie!

Brzmi kusząco? To tylko kilka pośród tysięcy podobnych reklam niczym rak toczących polski internet. Na czym opiera się ich fenomen? Często połączone są z nietypową grafiką, a całość tworzy wrażenie czegoś tak dziwnego, że aż ciekawość każe sprawdzić, co dokładnie znajduje się dalej. Kto wie, może faktycznie uda nam się zarabiać kolosalne pieniądze po kliknięciu w link. Jak mawiają  twórcy reklam internetowych – Ludzie chcą wierzyć w takie cuda.

Reklamy, motywujące do pośpiechu

Motywujące reklamy

Nie trzeba zbytnio się starać, by napotkać reklamę, która wyraźnie nam podpowiada, że powinniśmy się pospieszyć ze skorzystaniem z jakże atrakcyjnej promocji, którą właśnie nam oferują. Z najnowszych warto wymienić:

  • Wynajem jachtów lato 2019 – 64% łodzi jest już wynajętych. Nie przegap tej okazji!
  • Zakup 3 aktywatorów Giant Fish za udział w klubie rabatowym. Zamów dzisiaj i oszczędź 160 zł, otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji. Jutro promocja przepada. (Cena obniżona z 297 na 137 złotych)

Trzeba przyznać, że nie łatwo jest oprzeć się możliwości zaoszczędzenia aż 160 złotych, kupując produkt, o którego istnieniu chwilę wcześniej nie miało się pojęcia 😉

Śmieszne reklamy

Tę kategorię lubimy najbardziej, szczególnie kiedy reprezentuje humor wymagający kreatywności, bądź bardziej dyplomatyczny. Niestety ten rodzaj reklam udaje się spotkać coraz rzadziej, pośród wszechobecnych reklam kumulacji lotto, reklam sklepów z legalnymi militariami, osiedli apartamentowców, czy sklepu nie dla idiotów. W reklamach z poczuciem humoru najlepiej odnajdują się producenci samochodów, który często lubią dać przysłowiowego pstryczka w nos konkurencji.

Jednym z ciekawszych przykładów jest reklama marki BMW przedstawiająca ciężarówkę marki Mercedes, wiozącą na lawecie 7 nowych BMW. Całość opisana „Mercedes-Benz też może przynieść radość z jazdy”. A Ty jaką reklamę wspominasz najlepiej?

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Jak często klikasz w reklamy internetowe? Przegląd po reklamach w internecie

Dodaj komentarz

candyweb

Współwłaściciel agencji interaktywnej Candyweb.pl, z zawodu programista/grafik, absolwent studiów magisterskich kierunku informatyka ze specjalnością technologii mobilnych i internetowych Uniwersytetu w Białymstoku. Przeszło 7-letnie doświadczenie komercyjne zdobyte w agencjach reklamowych. Ponad 450 zrealizowanych projektów informatycznych. Pasjonat narzędzi marketingowych i tematyki SEO.