Jak usunąć konto na Instagramie?

, , Czas czytania: 4:00 min.

Jak usunąć Instagram

Instagram to jedno z najpopularniejszych mediów społecznościowych dostępnym na dzisiejszym rynku. Jednak mimo to, niektórzy mają czasami taką myśl, aby usunąć swoje konto z Instagrama lub chcą to zrobić z pewnych powodów. Jak usunąć Instagram i czy jest to łatwe do zrobienia? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej informacji na ten temat.

Spis treści:

Jak usunąć Instagram?

Większość osób zakłada sobie konta na portalach w mediach społecznościowych. Jednak nie zwracają oni uwagi na to, jak usunąć takie konto jeśli nie będą go już potrzebować. Dlatego jeśli już nastąpi decyzja o usunięciu np. Instagrama to wiele osób wpisuje w wyszukiwarkę frazy typu: “jak usunąć instagram”, “jak usunąć konto na ig” czy też “jak usunąć insta”. A trzeba stwierdzić, że usunięcie konta na Instagramie może być bardziej problematyczne niż jego stworzenie. Nie ma tutaj takiego przycisku jak usuń swoje konto. Trzeba trochę bardziej wgłębić się w sytuacje związaną z usunięciem Instagrama. Ważną tutaj kwestią jest to, że można usunąć Instagrama na zawsze lub tymczasowo.

Jak całkowicie usunąć konto na Instagramie?

instagram usuń swoje konto

Źródło: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Jeśli chce się usunąć Instagrama, to pewnie w głębi duszy każda osoba zadaje sobie pytanie związane z tym, czy aby na pewno wszystkie informacje i zdjęcia znikną z tego portalu. Usunięcie konta na Instagramie oczywiście daje taką możliwość. Oprócz zdjęć, znikną także wszystkie polubienia, komentarze i oznaczenia. Na dodatek wykorzystanie swojego loginu ponownie, nie będzie możliwe nawet jeśli konto na Instagramie zostanie trwale usunięte. Jak więc usunąć Instagram? Żeby usunąć swoje konto na ig wystarczy tylko zalogować się na stronie internetowej, która służy do całkowitego usunięcia konta https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/. Dopiero po zalogowaniu na tej stronie, podaniu przyczyny dlaczego chcesz usunąć swoje konto i wpisaniu jeszcze raz hasła do konta zostanie ono nieodwracalnie usunięte. Dlatego przed usunięciem insta powinno się to dobrze przemyśleć, ponieważ później nie będzie można takiego konta przywrócić.

usunąć konto na instagramie

Źródło: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Jak tymczasowo wyłączyć konto na Instagramie?

Tymczasowe wyłączenie Instagrama

Źródło: https://www.instagram.com/accounts/

Są takie osoby, które na pewien czas chcą oderwać się od wszystkiego, np. od telefonu, internetu, a także od mediów społecznościowych. Dlatego chcą usunąć swoje konto na jakiś czas. Na Instagramie jest to możliwe. Wystarczy tylko zalogować się do swojego profilu na Instagramie, następnie kliknąć w swój profil i go edytować. Na liście powinna znaleźć się opcja tymczasowego wyłączenia konta na Instagramie. Tak jak to było w przypadku całkowitego usunięcia konta na Instagramie, tak również i tutaj trzeba podać przyczynę i ponownie wpisać hasło, aby uzyskać potwierdzenie o tymczasowym wyłączeniu konta. Jeśli postanowisz wrócić, to możesz go ponownie aktywować, a wtedy odzyskasz swoje wszystkie zdjęcia, polubienia, komentarze, wszystkich obserwujących oraz inne dane.

Podsumowanie dotyczące usunięcia Instagrama

Jak widzisz, usunięcie konta na Instagramie nie jest wcale takie trudne. Aby to zrobić wystarczy tylko kilka podstawowych kroków. Pamiętaj tylko, że decyzja o usunięciu insta powinna zostać podjęta w rozważny sposób, bo trwałe usunięcie konta na ig będzie nieodwracalną czynnością. Jeśli tylko na chwilę chcesz zapomnieć o Instagramie i nie chcesz się z nim rozstawać na zawsze, to możesz wybrać po prostu łagodniejszą opcję jaką jest tymczasowe wyłączenie konta.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Jak usunąć konto na Instagramie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blog Kategorie

candyweb

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.

Ostatnie artykuły

Zainteresowała Cię oferta?

Masz pytania?

Kliknij po bezpłatną wycenę

Bezpłatna wycena