Jak zdobyć lajki na Facebooku? Sprawdzone sposoby

, Czas czytania: 4:00 min. , Komentarz(y):6

Każda firma, która chciałaby dotrzeć ze swoją ofertą do większej ilości osób, powinna pomyśleć o założeniu fanpage’a na Facebooku. A to dlatego, że jest to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych i dziennie korzysta z niego ogromna ilość użytkowników. Lajki na Facebooku to aspekt, który wpływa na popularność danego przedsiębiorstwa w tym medium społecznościowym. Jak zatem je zdobyć? Istnieje na to kilka sposobów, o których więcej poniżej.

Spis treści:

5 skutecznych sposobów na to, jak zdobyć lajki na Facebooku

Lajki na Facebooku to aspekt odzwierciedlający ilość osób, które darzą daną firmę swoim zaufaniem. Obecnie użytkownicy niechętnie lajkują czyjeś fanpage i trzeba ich do tego w pewien sposób zachęcać. Wśród najpopularniejszych metod, które podpowiadają jak zdobyć lajki na Facebooku należą: Zapraszanie znajomych do polubienia fanpage’a

Zapraszanie znajomych do polubienia fanpage’a

Jednym z najpopularniejszych i najlepszych sposobów na pozyskanie lajków na Facebooku jest zaproszenie znajomych do polubienia fanpage. Aby to zrobić trzeba wejść na swój profil, następnie w inne działania, kliknąć opcję „Zaproś znajomych” i ich zaprosić. Nowo co założony profil może wyglądać pusto, dlatego Twoi przyjaciele bądź rodzina, których zaprosisz do jego polubienia, może później zachęcać swoich znajomych. Co więcej, jest to bezpłatna metoda, która pomoże Ci w pewnym stopniu wypromować fanpage.

Tworzenie wartościowych i angażujących postów

Kolejną metodą, która mówi nam, jak zdobyć lajki na Facebooku jest stworzenie postów o wartościowym contencie. Prowadzenie fanpage’a zgodnie z wizją i funkcjonowaniem firmy daje naprawdę miarodajne efekty. Pamiętaj jednak, że aby osiągnąć sukces, to udostępniane przez Ciebie treści powinny angażować użytkowników. Możesz również tworzyć wpisy o większej ilości treści, które będą przede wszystkim jakościowe dla odbiorców. Zadbaj również o unikalność takich treści, której w Internecie jest mało. To z pewnością sprawi, że zaciekawisz użytkowników, co w późniejszym czasie przełoży się na regularne odwiedziny Twojej strony na Facebooku przez obecnych już obserwatorów oraz nowe osoby.

Kampanie Facebook Ads

Trzeba tutaj stwierdzić, że pomimo tego, że jest to płatne rozwiązanie, to wyróżnia się ono bardzo dużą skutecznością. A to dlatego, że za jego pomocą można dotrzeć do dokładnie sprecyzowanej grupy odbiorców, którzy faktycznie mogą być zainteresowani ofertą. Należy jednak pamiętać, że aby takie kampanie przyniosły oczekiwane rezultaty, to powinny być odpowiednio opracowane. Dlatego przymierzając się do tworzenia takiego działania warto zadbać o właściwie dobrane narzędzia.

Odnośnik przekierowujący użytkownika do fanpage’a

Jeżeli posiadasz swoją stronę internetową, to bardzo dobrym pomysłem może okazać się umieszczenie w stopce lub danych kontaktowych odnośnika do Twojego fanpage’a na Facebooku. Osoby, które odwiedzają Twoją witrynę, na pewno zwracają swoją uwagę na takie informacje. Jeśli uznają, że warto byłoby śledzić Twój profil i być na bieżąco z nowinkami, to go polubią. Odnośnik przekierowujący użytkownika do fanpage’a

Organizowanie konkursów

Kolejnym sposobem, który przyczyni się do zdobycia lajków na Facebooku, jest organizowanie konkursów. Można powiedzieć, że jest to jedno z najbardziej angażujących rozwiązań, ponieważ może ono przyciągnąć do Twojego profilu zainteresowane osoby danymi produktami lub usługami. A także jak można się samemu domyślić, chyba każdy z użytkowników lubi coś wygrywać. Dlatego tym bardziej jest to powód, dla którego powinieneś pokusić się na zorganizowanie takiego konkursu w celu pozyskania dodatkowych lajków na Facebooku.

Jak zdobyć lajki na Facebooku? – podsumowanie

Jak widzisz, sposobów na zdobycie lajków na Facebooku jest kilka. A które z nich wybierzesz do wypromowania swojego fanpage’a, będzie zależało tylko od Ciebie, czyli Twojego celu, jaki chcesz osiągnąć. Jedne z rozwiązań są bardziej efektywne, inne mniej. Może być to porównanie na przykład płatnych kampanii Facebook Ads z innymi darmowymi metodami. Natomiast ważną informacją, którą powinieneś zapamiętać, jest to, że sukces można zyskać tylko dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu konkretnych działań. A zatem jeśli chcesz zdobyć lajki na Facebooku, to bierz się do pracy. Powodzenia!

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Jak zdobyć lajki na Facebooku? Sprawdzone sposoby

6 Komentarz

 1. Kamikadze24

  Pomocny artykuł jednak brakuje jednego z fajniejszych sposobów na reklamowanie się na facebooku. Za moich czasów największe przypływy nowych like przychodziły z collabów z innymi fanpage, udostępniało się nawzajem swoje strony na głównej i zachęcało ludzi do odwiedzenia 😉

 2. Natalia

  Moim zdaniem na zdobycie lajków nie ma odpowiedniego sposobu, są tylko sugestie które mogą się przydać. Kluczem do sukcesu jest pokazanie swojego stylu i swojej koncepcji oraz trwanie w niej, ponieważ dostosowując się do otoczenia staniemy się tacy sami więc nie przyciągniemy uwagi odbiorców. Pozostając w swoim stylu z czasem przyciągniemy wielu ludzi którzy będą chcieli zobaczyć więcej i więcej, może zaczną nas polecać znajomym a w efekcie będziemy mieli mnóstwo lajków.

 3. Natalka

  Dobrym pomysłem jest też nawiązanie współpracy z inną firmą której możemy być dopełnieniem. Odbiorcy drugiej firmy będą lajkowali nasz profil a nasi drugiej firmy w rezultacie wszyscy będą zadowoleni oraz możemy zostać polecani przez nowych odbiorów.

 4. Nataniel

  Myślę, że przedstawione sposoby dają szansę na zdobycie lajków na Facebooku, ale nie wiem czy samo pozyskanie lajków wystarczy i pozwoli zatrzymać przy sobie klienta. Niemniej jednak od czegoś trzeba zacząć 😉

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.